Ay Burcu Nedir? Neyi Temsil Eder?


Ay burcu nedir ve ne anlama gelir biliyor musun? Ay burcu nasıl hesaplanır ve özellikleri hakkında bilmen gereken her şeyi anlatıyoruz!

"Ay burcu nedir?" sorusu son dönemde astroloji ile ilgilenenlerin en merak ettiği sorulardan biri. Ay döngüsünün pek çok şey üzerinde etkisi olduğu gibi duygularımızın üzerinde de etkisi var. Peki ay burcu nedir? Ay burcu özellikleri neyi temsil eder? Ay burcu nasıl hesaplanır? sorularını bu yazımızda yanıtlıyoruz!

Ay burcu nedir? Neyi temsil eder?

Ay burcu nedir? Neyi temsil eder?

Ay burcu astrolojide duygusal alanımızı temsil ediyor. Kişiliğimiz üzerinde son derece etkili olan ay burcu, duygularımızı, alışkanlıklarımızı, hislerimizi ve sezgilerimizi temsil eder. Bizi duygusal anlamda neyin mutlu ettiğini, iç huzuru sağlamak için nelere eğilmemiz gerektiğini bize anlatır.

Ay burcumuzu bildiğimizde, duygularımızı, korkularımızı, bizi neyin rahatsız ettiğini, neyde huzur bulduğumuzu çok daha iyi bir şekilde anlayabiliriz. Böylece kendimizi daha yakından tanıma fırsatı da bulmuş oluruz.

Ay burcu nasıl hesaplanır?

Ana burcumuz doğduğumuz gün ve saatteki güneşin konumundan hesaplanırken, ay burcu da tıpkı bu şekilde, doğduğumuz anda ayın konumundan hesaplanıyor. Ay burcunu hesaplamak için doğum tarihinle birlikte doğum saatini de bilmelisin. Daha sonra bu bilgileri kullanarak, ay burcu hesaplayıcılarla internetten ay burcunu öğrenebilirsin.

2022 burç yorumlarını buradan okuyabilirsin.

Ay burcu özellikleri

Ay burcu özellikleri

Ay burcu koç özellikleri

Ay burcu koç özelliklerine baktığımızda, Mars tarafından yönetildiği için bu kişilerin son derece tutkulu ve cazibeli olduklarını görürüz. Onlar için istekleri ön plandadır ve karşılanmasını beklerler. Ay burcu koç erkekse aşk hayatı son derece hareketlidir, aşk burcu koç kadınsa ilk görüşte aşık olmalarıyla bilinirler. Söz sahibi olmayı ve el üstünde tutulmayı severler.

Ay burcu boğa özellikleri

Ay burcu boğa özelliklerine baktığımızda, Venüs tarafından yönetildiği için duygusal anlamda son derece içe kapanık olduklarını söyleyebiliriz. Çok bağlı ve sağdıktırlar ama bazen kıskanç da olabilirler. Paylaşmak istemezler. Sanata ve estetiğe ilgi duyarlar. Onları en çok evde yemek yapmak mutlu eder.

Ay burcu ikizler özellikleri

Ay burcu ikizler özelliklerinde, son derece hazır cevap ve kıvrak zekanın ön plana çıktığını görürüz. İlişkilerinde sorunsuz bir iletişim olmasını isterler. Duygusal açıdan da zekidirler ve hissettikleri her duyguyu konuşmak isterler. Onlarla tartıştığınızda çekip giderseniz kaybedebilirsiniz.

 Ay burcu yengeç özellikleri

Ay burcu yengeç olanlar, geçmişe, anılara ve olaylara çok bağlıdır. Empati yapma özellikleri çok güçlüdür ve sizi çok iyi anlarlar. Dostluğa çok önem verir, her zaman kendini rahat hissettiği kişilerle olmak ister. Güvenmeyi sever ama kendini rahatsız hissederse de kabuğunu kırmak zordur.

Ay burcu aslan özellikleri

Ay burcu aslan olanlar son derece dürüst kişilerdir ve karşılarından da aynı şeyi beklerler. Çevrelerindeki insanlara iyi niyetle yaklaşırlar. Özgüvenleri ile de herkesi etkilerler. Eğer sizi seviyorsa bunu çok güzel bir şekilde belli eder. Egolarına zarar verecek bir şey olduğunda kötü yüzleriyle karşılaşabilirsiniz.

Ay burcu başak özellikleri

Ay burcu başak olan kişiler, analiz yapmayı ve tüm ihtimalleri önceden hesaplamayı çok severler. Bu sayede kendilerini güvende hisseder, her duruma karşı hazır olurlar. Dışarıdan son derece ciddi ve mesafeli görünseler de aslında içten içe utangaçlardır. Mantıkları ön planda olduğu için romantik değildirler.

Ay burcu terazi özellikleri

Ay burcu terazi olanlar yalnız kalmayı hiç sevmezler. Bu yüzden de arkadaşlık ilişkilerine önem verirler. Sevdiklerini ise şımartmayı severler. Bazen duygusuz oldukları düşünülse de tatlı dilleriyle kolay gönül alırlar. Gerginlik ve kavgadan hoşlanmaz ve böyle ortamlarda bulunmazlar.

Ay burcu akrep özellikleri

Ay burcu akrep olanlar, takıntılı oluşlarıyla bilinirler. İçgüdüleri gelişmiş, ateşli ve cesur kişilerdir. Genellikle duygularını dışarı yansıtmaz, kendi içlerinde yaşamayı tercih ederler. İlişkilerde güven onlar için çok önemlidir.

Ay burcu yay özellikleri

Ay burcu yay olanlar son derece sevecen ve kolay anlaşılan insanlardır. Fakat onları mutsuz edecek bir şey yaptığınızda veya haksız yere hedef gösterdiğinizde bütün oklarını üstünüzde bulabilirsiniz. Yeni maceralar, yeni insanlar ve yeni konular onların ilgisini çeker.

Ay burcu oğlak özellikleri

Duyguları tamamen mantık üzerine kurulu olduğu için ay burcu oğlak olanlar son derece hedef odaklıdır. Mantık evliliği yapma ihtimalleri yüksektir. İlişkilerinde karşılıklı faydaya odaklanırlar. Çalışkan ve finansal konularda başarılıdırlar.

Ay burcu kova özellikleri

Ay burcu kova olanlar için en önemli iki konu: Özgürlük ve keşfetmektir. Kendilerini iyi tanıdıkları için kafa dengi kişileri bulmakta ustadırlar. Duygusal olarak çok dengeli olmadıkları için yakınlarında danışacakları birilerinin olmasını isterler. Yaratıcı oldukları için çok özgündürler ve ilham verirler.

Ay burcu balık özellikleri

Ay burcu balık olanlar duygusal insanlardır. Enerji bakımından kendilerine benzer insanları çekerler ve karşılarındaki kişilerin hislerini kolaylıkla anlarlar. Sanata karşı ilgilidirler ve sürekli karar değiştirebilirler.

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancome.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

Tüm ürünlerde geçerli %25 indirimi kaçırma!

Kodu Kopyala