Koç Burcu Özellikleri ve Makyaj Önerileri


En inatçı ve cesur burç olma özelliği ile bilinen koç burcu özellikleri ve makyaj önerileriyle karşındayız!

Zodyak’ın 12 burcu arasında en inatçı, bencil ama bir o kadar da cesur ve dürüst olan burcu: Koç! Bir koç burcunun en az aslan burcu kadar lider olduğunu söyleyebiliriz. Koç burcu özelliklerini, koç burcunun olumsuz yönlerini, koç burcu kadını ve erkeğinin özelliklerini öğrenmek için doğru yerdesin! En sondaki koç burcu makyaj önerilerimize de göz atmayı unutma.

İşte karşında koç burcu özellikleri…

Koç burcu özellikleri

Koç burcu özellikleri

Koç burcu tarihleri: 21 Mart – 20 Nisan

Elementi: Ateş

Yönetici gezegeni: Mars

Renkler: Kırmızı, turuncu

Uğurlu sayılar: 1, 9

Koç burcu taşları: Yakut, ametist, opal, turmalin (Doğal taşların özelliklerini öğrenmek için makalemize göz atabilirsin.)

Koç burcu özelliklerine baktığımızda, lider ruhlu, dürüst, cesur, hareketli ve yönetici ruhlu birini görürüz. Onlar doğuştan lider olma yolunda ilerlerler ve bu konuda aslan burçları kadar dikkat çekerler. Ateş grubuna dahil olan koç burçları, aktif ve dinamiktirler. Hayatları her zaman canlıdır, bu yüzden de çevrelerine enerji verirler.

Koç burçları genellikle bir hayat amacı belirler ve bu konuda kendilerini adarlar. En sevdikleri şey özgün olmaktır, çoğu konuda akım belirleyicilerdir. Bu yüzden de organizasyon konusunda başarılıdırlar. Koç burçları rekabeti de severler. Hem arkadaş hem de iş ortamında hem kafalarında kendilerine bir rakip belirlerler ve kendilerince bir yarışa girerler. Bu onlara motivasyon sağlar. Koç burçları baş rolde olmayı sevdikleri için, onlara itaat eder ve önemsendiklerini hissettirirseniz size içinde saklı olan şefkati gösterir. Tarihi liderlerin birçoğunun koç burcu olduğu bilinir, bu da koç burçlarının özellikle politika gibi toplumsal konularda gösterdikleri lider özelliklerinin bir işaretidir.

Koç burcu olumsuz özelliklerine baktığımızda, bencil ve sabırsız olduklarını söyleyebiliriz. Neredeyse bir çocuk gibi sabırsızdırlar, istedikleri şey istedikleri anda olmazsa hırçınlaşabilirler. Genellikle etrafındakilerin düşüncelerinden önce kendilerini düşünürler, başkalarını önemsemeyebilirler. Koç burçları aynı zamanda asi ve söz dinlemez yapıya da sahiptirler. Gözleri karadır ve çabuk öfkelenirler, bu yüzden yıkıcı olabilirler ama içlerinde çok şefkatlidirler ve bu sizi çok şaşırtabilir. Bağımsızlıklarına düşkündürler ve bazen geçinmesi zor olabilirler.

Koç burcu 2022 yorumlarını okumadan geçme!

Koç burcu kadını özellikleri

Koç burcu kadını özellikleri

Koç burcu kadını genellikle erkeksi özelliklere sahiptir, bir yandan da çok çekicidir. Mücadele etmekten hiç korkmaz. Koç kadınları çok girişkendir ve bu sayede geniş bir çevreye sahiptir. Ne istediğini bilir, ona giden yolları tüm detaylarıyla planlar ve sonuca da hızla ulaşır. Eğer istediğini elde etmesi uzun sürerse hevesi kaçar. Biraz dik kafalıdırlar ve ilişkide onlarla inatlaşırsanız, haklı bile olsanız haksız çıkma ihtimaliniz vardır. Bu yüzden geçinmesi biraz zor olabilir. Koç kadını tutkuludur ve partnerinin en iyi hem de en kötü anında yanındadır, sahiplenir ve yalnız bırakmaz.

Koç burcu erkeği özellikleri

Koç burcu erkeği özelliklerine baktığımızda, kendinden çok emin birini görürüz. Değilse bile öyle göstermeyi çok iyi bilir. Maço ve zaman zaman baskıcı, kıskanç olabilen koç erkeği, hayatındaki kadını sahiplenmeyi ve korumayı sever. Genellikle çok eğlenceli ve canlıdır, fakat öfkelendiğinde ilişkilerinde kırıcı olabilir. Karşı tarafı bir av olarak görebilir ve bu ona heves verir. Koruyucu, sert ama şefkatli, cüretkar ve tutkuludur. Özgürlüğüne düşkündür ama ayaklarının da yere basmasını ister. Koç burcu erkeğinin en kötü özelliği bencil oluşudur, bu zaman zaman karşısındakini anlamamasına ve işin işten geçmesine neden olabilir. Gururludurlar ve kolay affetmezler. Sürekli takdir edildiklerini duymaya ihtiyaçları vardır.

Koç burcu burç uyumu

Koç burcunun anlaştığı burçlar: Aslan, Yay, Terazi

Koç burcunun anlaşamadığı burçlar: Oğlak, Kova, Balık

Koç burcu makyajı

Koç burcu makyajı

Koç burçları canlı ve cesur renkleri kullanmayı severler. Trendler her zaman ilgisini çeker ve trendsetter olarak bilinirler. Bu yönleriyle her zaman çevrelerine ilham verirler. Maybelline New York makyaj artisti Alp Kavasoğlu da Instagram hesabında paylaştığı koç burcu makyaj videosunda, koç burcunun tüm bu özelliklerini mükemmel bir şekilde yansıtmış. Şimdi gel koç burcu makyaj önerilerine daha yakından bakalım:

1. Aydınlık, ışıltılı ten makyajı

Koç burçları ciltlerinin aydınlık, ışıl ışıl olmasını seviyor. Bu yüzden de Alp çok fazla ürün kullanmadan ışıltılı ve doğal bir ten makyajı yapıyor. Ciltteki renk eşitsizliklerini gidermek için Maybelline Instant Anti Age Eraser Kapatıcı uyguladıktan sonra, doğal bitişli bir fondöten ile ten makyajını tamamlıyor. Daha sonra allık, krem kontür ve aydınlatıcı kullanarak koç burcunun iddialı yüz hatlarını vurguluyor.

2. Parlak göz makyajı

Koç burçlarının cesur olduklarını sevmiştik, bu yüzden de göz makyajında, en dikkat çeken ve parlak renkleri kullanmak çok yerinde bir karar. Alp de göz makyajında ışıltısı yüksek bir bronz far kullanıyor. Bu cesur etkiyi maskarayla desteklemek için de Maybelline Lash Sensational Maskara’yı kullanıyor. Kirpikleri tek tek ayıran ve yoğun hacim veren bu maskara sayesinde koç burcu etrafına resmen bakışlarıyla hükmedecek etkiyi yakalıyor.

3. Koç burcu ruju

Koç burcu her zaman cesur, iddialı ve dikkat çekici renkleri seviyor. Hatta koç burcunun renginin kırmızı olduğunu da söylemiştik, bu yüzden de ruj seçimi bizi hiç şaşırtmıyor. Alp de bu makyajda, Maybelline Matte Ink Zodiac ruj koleksiyonundaki koç burcu ruju olan Ink Crayon Hustle in Heels rengini uyguluyor. Bu göz alıcı kırmızı tonu, kalem formu ile kusursuz bir mat bitiş sağlıyor.

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancome.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

Tüm ürünlerde geçerli %25 indirimi kaçırma!

Kodu Kopyala