Doğum Haritası Nasıl Çıkarılır?

Doğum Haritası Nasıl Çıkarılır?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Doğum haritasına bakarak hayatındaki önemli tarihleri, geleceğinin nasıl şekilleneceğini hatta kendi karakterine dair anahtar noktaları görebilirsin. Genellikle astrologların yapabildiği 'doğum haritası okuma' yöntemini aslında sen de yapabilirsin! Yapman gereken tek şey doğum haritanı çıkarmak ve doğum haritasının nasıl okunduğunu öğrenmek. Astrolojiye ilgin varsa doğum haritası çıkarmanın püf noktalarını çok sevecek ve kısa zamanda öğreneceksin. Herkesicinguzellik.com editörleri ile birlikte doğum haritanı çıkarmaya hazır mısın?

Doğum haritası nedir?

Doğum haritası nedir?

Doğum haritası, doğduğun anda, doğduğun yerdeki Güneş, Ay ve gezegenlerin durdukları konumları gösteren kişisel astrolojik haritaya denir. Kısaca, kişiye özel doğum haritasında doğduğun andaki yıldızların konumunu görebilir ve kendinle ilgili kişisel tahminler yürütebilirsin.

Doğum haritası çıkarmak, kişinin kendini tanımasına ve doğduğu andaki gezegenlerin hangi koşullarda olduğunu öğrenmesine yardımcı oluyor. Doğum haritası herkesin kendisine özgüdür. Doğduğun saate ve doğduğun yere göre şekillenen bu haritada aynı zamanda Ay ve Güneş ilişkisini, yeni ayları ve dolunayları da görebilirsin.

Doğum haritası nasıl çıkarılır?

Doğum haritası nasıl çıkarılır?

Peki, doğum haritası nasıl çıkarılır? Doğum haritasını çıkarmak için doğduğun yeri ve doğum saatini doğru bir şekilde bilmen gerekiyor. Doğum haritası çizmek için internetteki doğum haritası hesaplama yöntemlerini kullanabilirsin.

Doğum haritaları çark şeklinde oluyor. Doğum haritasını okumaya her zaman saat yönünde başlamalısın. Doğum haritasının üzerinde yazan 'AC' harfleri yükselen burcunu temsil ediyor. Doğum haritasına baktığında 12 tane ev olduğunu görürsün. Her evin bir burcu vardır.

1. Ev konuları: Yükselen burcu ve çevresel faktörler

2. Ev konuları: Maddi ve finansal konular

3. Ev konuları: Akrabalık ilişkileri, kardeş ve yakın arkadaşlar

4. Ev konuları: Aile ilişkileri

5. Ev konuları: Aşk ve duygusal ilişkiler

6. Ev konuları: Sağlık konusu

7. Ev konuları: Diğer ilişkiler

8. Ev konuları: Maddiyat ve paylaşım konular

9. Ev konuları: Dünya sorunları

10. Ev konuları: Kariyer ve iş hayatı

11. Ev konuları: Sosyal ilişkiler ve hayat görüşün

12. Ev konuları: Psikolojik ve ruhsal durumlar

Doğum haritasındaki 12 burç nelerdir?

Doğum haritasındaki 12 burç nelerdir?

Doğum haritasında toplam 12 Zodyak burcu yer alıyor. Gökyüzündeki 12 takımyıldızını temsil eden burçlar, o tarihlerde Güneş'in hangi takımyıldızına denk geldiğine göre değişkenlik gösterir. Aşağıda 12 Zodyak burcunu ve burçların ne anlama geldiğini bulabilirsin.

Koç burcu, Zodyak'ın ilk burcu olarak biliniyor. Ateş burcu kategorisinde bulunan Koç burcu cesur karakteri ile ön plana çıkar.

Boğa burcu, genellikle sanatsal ve inatçı yönleriyle bilinir. Toprak burcu olan Boğa burçları yeme-içmeye çok düşkün olurlar.

İkizler burcu, zekası ile ön plana çıkıyorlar. Hava burcu olan bu burçlar ikincil doğası ile dikkat çekerler.

Yengeç burçları duygusal ve ruhsal yönleri ile meşhurlardır. Sanatçı ruhu olan yengeç burçları duygusal zekasıyla bilinirler.

Aslan burçları kendine güvenleri ve egoları ile girdikleri her ortamda dikkat çeken ateş burçlarındandır.

Başak burcu, toprak burcudur. Başak burçları temizlik, düzen ve rutinlerini çok severler.

Terazi burcu denge ve uyum anlamına gelir. Hava burcu olan terazi burçları ilişkilerde dengeli ilerlemeyi sever.

Akrep burçları tutkulu ve cesur su burçlarındadır. Kıskançlık ve kin duygularını en yüksek seviyede tutarlar.

Yay burcu, pozitif ve huzur dolu yaşamıyla bilinen ateş burçlarındandır.

Oğlak burcu, klasik ve çalışkan karakterleri temsil eder. Toprak burcu olan oğlaklar genellikle disiplini severler.

Kova burçları, insancıl ve adaletli tavırları ile sempati toplarlar.

Balık burcu, hayalperest, yaratıcı ve melankolik halleri ile arkadaş grubunun en duygusal karakteri olabilir.

Doğum haritası nasıl yorumlanır?

Doğum haritası yorumlamak için ilk önce genel olarak gezegenlerin nerede toplandığına bakabilirsin. Örneğin, haritanın sol kısmında bir yoğunlaşma oluyorsa, senin hayatındaki olayları kendini merkeze koyarak yorumladığın anlamına gelebilir. Eğer gezegenler sağ tarafta toplanıyorsa, hayatındaki ilişkileri merkeze alan bir karakterin olabilir. Hayatındaki önemli kararlar için ilişkilere önem verdiğin ve onların her dediğini dikkatlice dinlediğini söyleyebiliriz.

Doğum haritasında gezegenler çarkın alt kısmında yoğunlaşıyorsa bu da senin içine kapanık ve iç dünyana dönük olduğun anlamına geliyor. Tam tersi olarak gezegenler üst tarafta toplandıysa dışa dönük bir sosyal kelebek olduğunu söyleyebiliriz.

Doğum haritasında hangi gezegenin nerede yer aldığına bakarak kendi karakterine ve geleceğine dair kişisel yorumlar yapabilirsin. Hemen başlamaya ne dersin?

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?