Yengeç Burcu Özellikleri ve Makyaj Önerileri

Yengeç Burcu Özellikleri ve Makyaj Önerileri

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Duygusal ve evcimen özellikleriyle bilinen yengeç burcu özellikleri ve makyaj önerilerine birlikte göz atıyoruz.

Zodyak’ın 12 burcu arasında en duygusalı, evine en bağlısı ve hassası olan yengeç burcu özelliklerini bir araya getirdik. Yengeç burcu kadını, yengeç burcu erkeği özellikleri ve burç uyumunu öğrenebilir, en sondaki yengeç burcu makyaj önerileriyle güzelliğine güzellik katabilirsin!

İşte karşında yengeç burcu özellikleri…

Yengeç burcu özellikleri

Yengeç burcu özellikleri

Yengeç burcu tarihleri: 22 Haziran – 22 Temmuz

Elementi: Su

Yönetici gezegeni: Ay

Renkler: Gri, mavi, beyaz

Uğurlu sayılar: 2, 3

Yengeç burcu taşları: Ay taşı, akuamarin, kristal kuvars (Doğal taşların özelliklerini öğrenmek için makalemize göz atabilirsin.)

Yengeç burcu özellikleri arasında romantik ve duygusal oluşları ön plana çıkıyor. Evlerine çok bağlı olan, ailesine ve arkadaşlarına yardım etmeyi çok seven yengeç burçları, merhametli olmalarıyla biliniyorlar. Yengeç burçları çevrelerindekilere karşı o kadar hassaslardır ki, ilişkilerinde de aynı hassasiyeti beklerler. Bunu alamadıklarında ise hemen hassas ve alıngan bir yapıya bürünürler.

Yengeç burçlarının sorumluluk duyguları çok gelişmiştir, sevdiklerini kanatları altına almayı çok severler. Eğer yengeç burcu bir dostunuz veya yakın akrabanız varsa, yanınızda olmasa bile varlığını hissedebilirsiniz. Yengeç burçları aynı zamanda çok evcimenlerdir. Evde vakit geçirmeyi çok severler. Onlar için evde yapılabilecek hobiler çok keyiflidir, sosyalleşirken de ev partilerini her zaman tercih ederler. Evlerini güzelleştirmeyi, keyifli yemekler yemeyi, tembel günlerinde bütün kanepede uzanıp vakit geçirmeyi çok severler.

Yengeç burcu olumsuz özelliklerine bakarsak, hassasiyet ve alınganlıklarının bazen ilişkilerinde zorluk çıkardığını görebiliriz. Bazen o kadar alıngan olurlar ki, geçinmesi zor bir hale gelebilirler. Bunu önlemek ve bir yengecin kalbini kazanmak için ona size verdiği önemi verdiğinizi hissetmeniz gerekir. Yengeç burcunun zayıf yönlerinden biri ise kuruntulu olmasıdır. Özel hayatlarını paylaşmayı sevmez, sevdiklerini de her zaman hissettiremezler. Bir yengeç burcunu çıldırmak için ona acele ettirmeniz yeterlidir.

Yengeç burcu 2022 yorumlarını okumadan geçme!

Yengeç burcu kadını özellikleri

Yengeç burcu kadını özellikleri

Yengeç kadınları çekicilikleriyle dikkat çekerler. Evde olmayı, evle ilgili bir şeyler yapmayı çok severler. Çocukları severler, bu da onları iyi bir anne yapabilir. Sevdikleri için yemek yapmak onların aşk dilidir. Eğer sizinle ilgili herhangi bir şüphe duyarsa, anında davranışlarını değiştirebilir. Yengeç kadını ile bir aşk yaşadığınızda size çok yoğunlaşır ve ayaklarınızı yerden kesebilir, fakat bu zamanla bağımlı bir ilişkiye de dönüşebilir. Kadın arkadaş grupları içerisinde yengeç kadınları her zaman çok sevilir.

Yengeç burcu erkeği özellikleri

Yengeç erkeği özelliklerine bakacak olursak, aşk ilişkilerinde kendilerini adadıklarını görürüz. O kadar romantiklerdir ki, resmen büyülenirsiniz. Sizi beğendiklerini romantik jestlerle gösterirler. Aynı zamanda yengeç erkekleri ilişkilerinde yardım etmeyi çok sever. Yardımseverlik, koruyuculuk yengeç erkeğinin aşk dilidir. Sevdikleriyle keyifli bir sofrada uzun sohbetler etmek en sevdiği şeylerden biridir. Yengeç erkeği olumsuz özelliği ise zaman zaman fazla sahiplenici ve kıskanç olmalarıdır. Eğer sizi kaybetmek istemiyorsa, gösterdiği ilgi boğucu olabilir.

Yengeç burcu burç uyumu

Yengeç burcunun anlaştığı burçlar: Akrep, Balık, Oğlak

Yengeç burcunun anlaşamadığı burçlar: İkizler, Yay, Kova

Yengeç burcu makyaj önerileri

Yengeç burcu makyaj önerileri

Yengeç burçları makyajlarında buğulu, seksi ve asil görünümleri tercih ediyorlar. Onlar için iddialı bir cat eye eyeliner çok yerinde bir tercih olacakken, aynı zamanda duygusal yapılarına da dikkat ederek suya dayanıklı ürünler tercih etmek gerekiyor. Maybelline New York makyaj artisti Alp Kavasoğlu, Instagram hesabında paylaştığı yengeç burcu makyaj videosunda da tam olarak böyle bir makyaj yapmış. Alp’ten ilham alarak yengeç burcu makyaj önerilerimizi aşağıda sıralıyoruz:

1. Dramatik eyeliner makyajı

Yengeç burçları için göz makyajı buğulu, seksi ve iddialı gözlerden oluşuyor. Bu yüzden de Alp, keskin kuyruklu dramatik bir eyeliner çekerek makyaja başlıyor. Tek seferde hatasız ve kusursuz eyeliner çekmek için bizim önerimiz Maybelline Hyper Easy Eyeliner. Yoğun siyah etkisi ile dramatik görünümü elde etmek çok kolay. Duygusal yengeç burçları için hacimli ve yoğun kirpikler de çok önemli ama kesinlikle maskara suya dayanıklı olmalı. Alp bunun için Maybelline Lash Sensational Suya Dayanıklı Maskara’yı kullanıyor.

2. Kusursuz ten makyajı

Yengeç burçları biraz takıntılı oldukları için ten makyajında tamamen pürüzsüzlükten yanalar. Bu porselen görünüm aynı zamanda onların iddialı yönlerini de vurguluyor. Alp kapatıcıyı hem kusurları gizlemek hem de yüzü yukarı doğru boyutlandırmak için kullanıyor. Kapatıcılığı yüksek, ağırlık yaratmayan kapatıcı önerimiz ise Maybelline Super Stay 30H Kapatıcı.

3. Yengeç burcu ruj önerisi

Yengeç burcunun ruj rengi: Gül kurusu. Çünkü bu ton romantik ruhunu çok güzel yansıtır. Maybelline Super Stay Zodiac ruj koleksiyonundaki yengeç burcu ruju olan Matte Ink 15 Lover rengi, gül kurusu tonu, 16 saate kadar kalıcılığı ve süper mat bitişi ile yengeç burcuna kusursuz bir uyum sağlıyor.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?