Oğlak Burcu Özellikleri ve Makyaj Önerileri


Dürüstlük ve çalışkanlıklarıyla bilinen oğlak burcu özelliklerine ve oğlak burcu makyaj önerilerine birlikte göz atıyoruz!

Geleceğini planlamayı seven, sadık, güçlü ilişkiler kuran, çalışkanlıkları ve dürüstlükleriyle bilinen oğlak burçları, Zodyak’ın en güçlü burçlarından biri. Peki oğlak burcu özellikleri nelerdir? Oğlak burcu kadınları ve erkekleri hangi özelliklere sahiptir?

Oğlak burcu özelliklerine daha yakından bakıp, son kısma da oğlak burcu makyaj önerilerimizi ekledik!

Oğlak burcu özellikleri

Oğlak burcu özellikleri

Oğlak burcu tarihleri: 23 Aralık – 20 Ocak

Elementi: Toprak

Yönetici gezegeni: Satürn

Renkler: Kahverengi, siyah, füme, koyu yeşil

Uğurlu sayılar: 4, 8

Oğlak burcu taşları: Malahit, Turmalin, Jasper, Lal, Ametist ve Kaplan gözü (Doğal taşların özelliklerini öğrenmek için makalemize göz atabilirsin.)

Oğlak burcu özelliklerine baktığımızda, onları en çok ön plana çıkaran özelliğin dürüstlükleri ve çalışkanlıkları olduğunu görürüz. Bir oğlak burcu, geleceğini adım adım planlamayı çok sever ve geleneklere bağlıdır. Bu yüzden kendinden önceki jenerasyonlarla zaman zaman çatışmaya düşse de her zaman sözünü dinletmeyi bilir.

Oğlak burçları için mükemmel dostluklar kurduklarını söyleyebiliriz. İlişkilerinde her zaman çok bağlı ve sadıktırlar. Aynı zamanda oğlak burçları ailelerine de çok düşkündür. Bir oğlak burcuna sır verdiğinizde, sonsuza kadar onunla kalacağına emin olabilirsiniz.

Oğlak burcunun olumsuz özelliklerine bakarsak, çok kuruntulu bir yapıya sahip olduklarını söyleyebiliriz. Bu özellikleri yüzünden zaman zaman depresyona eğilimli olabilirler. Oğlak burçları aynı zamanda kötümser ve zor affeden yapılarıyla da bilinirler. Cimri değildirler ama hesaplarını da çok iyi bilirler. Kendilerinden çok emin oldukları için, kimi zaman kendini beğenmiş ve burnu havada olarak değerlendirilebilirler.

Oğlak burcu ilişkilerinde sadakati ve bağlılığı ön plana koyar. Aşk ilişkileri genellikle uzun solukludur. Bir oğlak burcunu kaybetmek için ona sadakatsizlik etmek ve güvenini sarsmak yeterlidir. Sizi kafasında koyduğu yeri sorgularsa, o ilişkiden umudunu keser. Zaten bir oğlak burcu umutsuz ve olumsuz düşünmeye de meyillidir.

Oğlak burcu 2022 yorumlarını okumadan geçme!

Oğlak burcu kadını özellikleri

Oğlak burcu kadını özellikleri

Kendi kuralları ve prensipleri olan oğlak kadını özelliklerine baktığımızda, son derece disiplinli olduklarını görürüz. Oğlak kadınları ailelerine çok düşkündür ve sevdiklerini her zaman ön plana koyar.

Çok gerçekçi oldukları için kendilerini duygularına kaptırmamaya çalışan oğlak kadınları, mükemmel bir eş ararlar. Bu yüzden de partnerlerini gereğinden fazla eleştirebilirler. Oğlak kadınları ilişkilerinde çok sadıktır ve net olmayı severler. Belirsiz sinyaller oğlak kadınlarını soğutabilir. Bu yüzden oğlak kadınına karşı hissettiklerinizde net olmanız gerekir. Ciddi ilişkilerin kadını olduğu için daldan dala konmazlar ve bir kere aradıkları kişiyi bulduklarında, kendilerini birlikte yaşlanırken hayal edebilirler.

Oğlak burcu erkeği özellikleri

Oğlak burcu erkekleri son derece güvenilirdir. Oğlak erkeklerinin en önemli özellikleri, çok erken yaşta kendi ayakları üzerinde durmak için harekete geçmeleridir. Bağımsızdırlar ve hayatı kendi prensipleriyle yaşamak isterler.

Oğlak erkekleri ilişkilerinde bazen zalim olabilirler. Hayatlarının odak noktaları kendileridir, eğer kariyer hedefleri varsa işkolik birine dönüşebilirler. Bu yüzden oğlak erkeklerinin hayatında ilk sırada değilseniz, olduğunuz yeri kabul etmeniz gerekebilir. Her zaman disiplinli, dakik ve kuralcı olmalarıyla bilinirler. Dışarıdan ne kadar sert ve tutucu görünseler de, içine girdiğinizde aslında yumuşacık kalplerinin olduğunu görebilir, duygusal yanlarını keşfedebilirsiniz. Oğlak erkekleri sakinliği ve sadeliği sever. Abartıyı sevmedikleri için kimilerine soğuk ve mesafeli gelseler de, mantığa bağlı oldukları için ayakları yere sağlam basar.

Oğlak burcu burç uyumu

Oğlak burcunun anlaştığı burçlar: Yengeç, Boğa, Başak

Oğlak burcunu anlaşamadığı burçlar: İkizler, Yay, Koç

Oğlak burcu makyajı

Oğlak burcu makyajı

Oğlak burcu, toprak grubuna ait bir burç. Mevsimlerin başlangıcında yer alan bu burç, doğaya son derece bağlı. Bu yüzden de hem stilinde hem de makyajında daha çok doğal ve toprak renkleri seviyor. Oğlak burcu özelliklerinde daha çok gelenekselliği gördüğümüz için, yeni ve çılgın makyaj trendlerine diğer burçlara oranla daha temkinli yaklaştığını söyleyebiliriz.

Maybelline New York makyaj artisti Alp Kavasoğlu da, çektiği videoda oğlak burcu makyajını kusursuz bir şekilde yansıtmış. Toprak ve nude tonlara yer veren Alp Kavasoğlu’nun oğlak burcu makyajına daha yakından bakalım:

Toprak ve nude tonlu göz makyajı:

Alp ilk adımda gözlere bordo-kahve tonlu bir göz kalemi uygulayarak başlıyor. Bir far fırçası ile kalemi dağıtarak dumanlı bir görünüm elde ediyor. Daha sonra Maybelline Matte Ink Zodiac serisindeki oğlak burcunun ruju olan Ink Crayon 15 Lead The Way rengini, göz makyajında kullanıyor. Gözlerde nude tonlu bir geçiş elde etmek için bu yönteme bayıldık!

Daha sonra, oğlak burcunun bakışlarını belirginleştirmek için Maybelline Colossal 36H Suya Dayanıklı Maskara’yı kullanıyor. Kirpiklere devasa hacim veren ve 36 saate kadar kalıcı olan bu maskara, tam da oğlak burçlarının güçlü iradelerini temsil ediyor!

Doğal ten makyajı:

Oğlak burçlarının doğallıktan yana olduklarını söylemiştik. Alp de bu yüzden ten makyajında doğal bir bitişli bir fondöten kullanmış. Maybelline Instant Anti Age Eraser Kapatıcı’yı yüzde gerekli noktalara uygulayıp renk eşitliği elde ettikten sonra, City Bronzer ile yüzü hafifçe boyutlandırıyor ve sıcaklık ekliyor.

Nude dudak makyajı:

Oğlak burcu makyajının son adımı dudaklar: Maybelline Matte Ink Zodiac serisindeki Ink Crayon 15 Lead The Way rengi, tam oğlaklara yakışacak bir nude tonu. Hafif gül kurusuna kaçan bu nude ruj, yoğun mat bitişli, 8 saate kadar kalıcı ve dudakta hiç ağırlık yapmıyor. Doğal bir ruj arayan oğlak burçları bu renge kesin göz atmalı!

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancome.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

Tüm ürünlerde geçerli %25 indirimi kaçırma!

Kodu Kopyala