Yay Burcu Özellikleri ve Makyaj Önerileri

Yay Burcu Özellikleri ve Makyaj Önerileri

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

İyimser ve neşeli yapılarıyla bilinen yay burcu özellikleri ve makyaj önerilerini bir araya getirdik.

Zodyak’ın en şanslı burcu olarak bilinen yay burcu, enerjik, canlı, iyimser ve entelektüel özellikleriyle biliniyor. Bu yazımızda yay burcu özellikleri, yay burcu kadını ve yay burcu erkeğinin karakterlerini ele alıyoruz. En sondaki yay burcu makyaj önerilerimize de göz atmayı unutma!

Yay burcu özellikleri

Yay burcu özellikleri

Yay burcu tarihleri: 23 Kasım – 22 Aralık

Elementi: Ateş

Yönetici gezegeni: Jüpiter

Renkler: Turkuaz, mor, mavi

Uğurlu sayılar: 3, 7

Yay burcu taşları: Firuze, safir, akik, ametist (Doğal taşların özelliklerini öğrenmek için makalemize göz atabilirsin.)

Yay burcu özellikleri arasında çok iyimser, enerjik ve içten olmaları ön plandadır. Bir yay burcu pozitif enerjisiyle bulunduğu ortamı anında etkileyebilir. Her zaman dürüsttür, sizi yüreklendirir ve zorlukların üzerinden gelme konusunda size güç verir. Bir yay burcu ile arkadaşsanız, sizi her zaman destekleyeceğinden emin olabilirsiniz. Bu da onları arkadaş ortamlarında her zaman güvenilir ve popüler yapar.

Yay burçları eğitime akademik düzeyde meraklıdır. Yeni şeyler öğrenmek, başka kültürleri keşfetmek, yolculuk yapmak ve yurtdışına gitmek onlar için bir tutkudur. Olayları genellikle tarafsız bir şekilde değerlendirebilirler. Girişken ve sosyaldirler, zaten enerjik tavırları sayesinde genellikle arkadaş olunmak istenen kişilerdir.

Yay burcu olumsuz özelliklerine bakacak olursak, biraz fazla tavsiye verme eğiliminde olduklarını görürüz. Çok okumuş, çok bilmişlerdir ve bilgilerini etraflarına vaaz verircesine aktarmak isterler. Bu da onların biraz sıkıcı olduklarını düşündürebilir. Bağımsız olmayı sevdikleri için sınırlandırılmaktan hiç hoşlanmazlar. Rutinler onları rahatsız eder. Yay burçları zaman zaman çok umursamaz ve kaba olabilirler. Konuştukları zaman karşı tarafı kırıp kırmadıklarına her zaman dikkat etmezler. Yay burçları çoğunlukla tutamayacakları sözler verebilir ve karşılarındakileri hayal kırıklığına uğratabilirler.

Yay burcu 2022 yorumlarını okumadan geçme!

Yay burcu kadını özellikleri

Yay burcu kadını özellikleri

Yay burcu kadını özelliklerinde en çok kendini özgürce ifade etme isteğini görürüz. Genellikle ilişkilerinde tutkulu bir aşktan çok kendileri olabileceği, dostluk kurabileceği kişileri isterler. Özgürlük ve kendisi gibi olmak onun için en önemli şeydir. Her zaman neşeli olmak ister ve gergin, agresif ortamlardan kaçar. Eğer olaylar onu bir şekilde negatif yöne çekerse, o ortamdan uzaklaşır. Gezmeyi, eğlenmeyi ve sosyal olmayı sever. Yeni birileriyle tanışmak ve yeni arkadaşlar edinmek onu mutlu eder. Bir yay kadının yanında hiç sıkılmazsınız, moraliniz bozuksa sizi teselli etmeyi çok iyi bilir, modunuzu hemen değiştirebilir.

Yay burcu erkeği özellikleri

Yay burcu erkeğinin özellikleri arasında bağımsızlıklarına düşkün oluşları ön plandadır. İlişkilerinde ciddidir, evliliğe de açıktır ama kısıtlandıklarını hissettiklerinde kaçabilirler. Bir yay erkeğinin en iyi özelliği, mükemmel bir seyahat arkadaşı olmasıdır. En eğlenceli ve keyifli tatiller, yay burcu erkeği ile çıkılanlardır. Genellikle sempatik ve eğlencelidirler, bu sayede dikkatleri üzerlerine çekerler. İlişkilerinde genellikle monotonluktan şikayet edebilir ve hareket arayabilirler. Siz de bu heyecan arayışına ayak uydurabilirseniz bir yay burcu erkeğiyle güzel bir ilişki kurabilirsiniz.

Yay burcu burç uyumu

Yay burcunun anlaştığı burçlar: Aslan, Koç, İkizler

Yay burcunun anlaşamadığı burçlar: Oğlak, Yengeç

Yay burcu makyaj önerileri

Yay burcu makyaj önerileri

Yay burcu makyajı, tıpkı kendi gibi enerjik ve canlı görünümlerden oluşur. Dikkat çekmeyi sever ama aynı zamanda da bir ürünü farklı amaçlar için kullanacak kadar da yaratıcıdır. Maybelline New York makyaj artisti Alp Kavasoğlu, Instagram hesabında paylaştığı yay burcu makyaj videosunda hem yay burcuna özel makyaj tüyoları veriyor, hem de astrolog Hale Şahin (@astrodayss) ile 2022 burç yorumlarına da değinmiş.

1. Aydınlık ve pürüzsüz ten makyajı

Yay burcu ten makyajının ışıl ışıl, aynı zamanda da pürüzsüz olmasını seviyor. Bu yüzden alp göz altı morluklarını kapatmak için yüksek kapatıcılıkta bir ürün kullanıyor. Maybelline Super Stay 30H Kapatıcı, bu konuda çok başarılı, aynı zamanda cildin daha aydınlık görünmesini sağlıyor. Cildin geri kalanında da yine kapatıcılığı yüksek ama ciltte ağırlık yaratmayan doğal bitişli bir fondöten kullanıyor.

2. Canlı ve ışıltılı göz makyajı

Yay burcunun canlılığı ve enerjisi gözlerde toplanıyor. Bunun için de pembe metalik bir göz farı uyguluyor. Maybelline Color Tattoo 65 Pink Gold rengi Alp’in tercihi. Daha sonra da yay burcunun pratik ruhunu vurgulamak için bordo bir dudak kalemini, göz kalemi olarak uyguluyor. Tek tek ayrılmış hacimli kirpikler için de tercih Maybelline Lash Sensational Maskara’dan yana.

3. Yay burcu ruj önerisi

Yay burcunun cesur ve canlı renkleri sevdiğini söylemiştik. Yay burcu ruj önerisi ise Maybelline Matte Ink Zodiac ruj koleksiyonundaki Matte Ink Founder rengi. Böğürtlen bordosu tonundaki bu ruj, 16 saate kadar kalıcılığı ve süper mat bitişi ile yay burcunun tüm enerjisini mükemmel bir şekilde vurguluyor.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?