Aslan Burcu Özellikleri ve Makyaj Önerileri

Aslan Burcu Özellikleri ve Makyaj Önerileri

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Lider özellikleri ile dikkatleri üzerinde toplamayı seven aslan burcu özellikleri ve makyaj önerilerini paylaşıyoruz!

Spot ışıklarının üzerinde olmasını seven, ormanların kralı oluşuyla lider ruhu taşıyan, cesur ama bir o kadar da taş kalpli aslan burcu özelliklerini inceliyoruz! Ortamın en dikkat çekeni, gösterişli ve iddialı aslan burçları hakkında bilmen gereken her şey ve aslan burcu makyaj önerilerini bu yazımızda bulabilirsin.

Aslan burcu özellikleri

Aslan burcu özellikleri

Aslan burcu tarihleri: 23 Temmuz – 22 Ağustos

Elementi: Ateş

Yönetici gezegeni: Güneş

Renkler: Altın, sarı, turuncu

Uğurlu sayılar: 1, 4

Aslan burcu taşları: Safir, kehribar, topaz, kaplangözü (Doğal taşların özelliklerini öğrenmek için makalemize göz atabilirsin.)

Aslan burcu dendiğinde, Zodyak’ın lideri ve en gösterişlisi akıllara geliyor. Aslan burcu özellikleri arasında en çok bilineni dikkat çekmeyi sevmesi ve lider ruhlu oluşu geliyor. İşin doğrusu, aslan burcu tüm ilgiyi üzerinde çekmeyi çok sever. Eğer ona hak ettiği gibi prenseslere ve prenslere layık bir şekilde davranmazsanız nefretini kazanabilirsiniz. Aslan doğası gereği tüm ilgiyi üzerinde toplar ama bunda asla kötü niyetli değildir, bunu doğuştan hak ettiğini bilir.

Aslan burcu her zaman cesurdur, problemlerle karşılaştığında, en zor durumlarda bile inisiyatif kullanır, sorunları çözer ve bunda çok başarılıdır. Aslan burcu her zaman cömerttir, kibardır ve sadıktır. Bir ortama girdiğinde, o ortamın modunu belirler, eğer keyfi kaçıksa diğer kişiler de bundan etkilenir veya keyfi yerindeyse çok neşelidir, herkesi eğlendirir. İltifat etmeyi sever ve karşısındakinin neyi duymak istediğini doğru öngördüğü için çevresindekileri mutlu eder.

Aslan burçları pahalı şeyleri ve gösterişi severler. Güzel kıyafetler giyer, dış görünüşlerine önem verirler. Bu özellikleri onların müsrif olmalarına neden olur. Hatta bazen aslan burçları bencil olarak da değerlendirilebilirler. Kötü yemekler yemek, kendilerini layık görmedikleri ortamlarda bulunmak ve klaslarına uymayan eşyalar kullanmak onları huysuzlaştırabilir. Aslan burçları yalnız kalmaktan ve vedalaşmaktan da hoşlanmazlar. Çevresindekileri yönetmeyi severler, hatta dünyayı yönetecek güce sahip olduklarını bile düşünebilirler. Doğuştan yaratıcı ve sanatçıdırlar. Yaratıcılıklarını tutkuyla sergilerler ve egolarını da bu şekilde parlatırlar.

Aslan burcu 2022 yorumlarını okumadan geçme!

Aslan burcu kadını özellikleri

Aslan burcu kadını özellikleri

Aslan burcu kadınlarının en dikkat çeken özellikleri saçlarıdır. İlişkilerinde çok sadık ve cömerttir. Partnerlerine ince düşünülmüş hediyeler almayı severler çünkü karşılığında ne kadar düşünceli olduklarını duyacaklarını bilirler. Alsan kadını özellikleri arasında aslında duygusal ve romantik olduklarını ama bunu gizlediklerini görürüz. Lüksü ve gösterişi severler, kıyafetlerine özen gösterirler. Aslan burcu kadınlarının bir klası vardır ve bu klasa uymayan durumlar, yerler ve davranışlar onları çılgına çevirebilir. Bir aslan kadını aniden parlıyor ve agresifleşiyorsa, emin olun ki hak etmediği bir tavırla karşı karşıya kaldığını düşünmektedir.

Aslan burcu kadını ilişkilerinde her zaman sadıktır, ama parterinden beklediği yoğun ilgiliyi görmez, el üstünde tutulmaz ve odak noktası olmazsa hırçınlaşabilir. İlişkilerini sağlam olmasını beklerler, karşı tarafın duygularını ölçmek aslan kadınlarını soğutur. Bu yüzden sevildiklerini hissettirmelisiniz. Aslan kadını ilişkiyi ayakta tutan taraftır, tutkuludur ve mesafe koyduğunda eksikliği hissedilir. Çok çekici ve karizmatiktir, iletişimi o kadar kuvvetlidir ki partnerlerini büyüleri altına alırlar. Verdikleri doğru seçilmiş hediyelerle size ne kadar değer verdiklerini ve düşündüklerini hissettirmeyi iyi bilirler.

Aslan burcu erkeği özellikleri

Aslan burcu erkeği özellikleri arasında en çok ön plana çıkan, lider ruhlu oluşudur. Kendine çok güvenir, ne istediğini bilir ve koruyucudur. İkili ilişkilerde kral muamelesi görmeyi çok sever ama bu özgüveninden kaynaklıdır. Bazen bencil oldukları için tepki görseler de, birini sevdikleri zaman ona ilgi göstermeyi, iltifat etmeyi çok severler. Aslan erkekleri aynı zamanda sevdikleri kişiye karşı çok cömerttir ve genellikle pahalı hediyeler almayı severler.

Aslan burcu erkekleri çabuk sinirlenebilirler ama gönülleri kolay alınır ve affedicidirler. Nasıl sinirlendikleri ise çoğunlukla tek bir konuya bağlıdır: Görmezden gelinmek. Aslan burcu erkeklerini önemsemediğinizi hissettirirseniz ya sinirlenirler ya ortadan yok olurlar. Korumacı, cesur ve sadık oldukları için ilişkide güven verirler. İltifat etmeyi severler ve her zaman doğru sözleri seçtikleri için flört konusunda başarılıdırlar. Ne istediklerini iyi bildikleri için ilişkileri ya gelip geçicidir ya da çok uzun süreli. Aradıklarını bulduklarında çok sadık ve sevgi doludurlar. Bencil ve özensiz oluşlarını tolere edebilen kişilerle sağlam ilişkiler kurarlar. Hizmet edilmesinden ve pohpohlanmaktan çok hoşlanırlar.

Aslan burcu burç uyumu

Aslan burcunun anlaştığı burçlar: Yay, Koç, Kova

Aslan burcunun anlaşamadığı burçlar: Akrep, Oğlak, Yengeç

Aslan burcu makyajı

Aslan burcu makyajı

Aslan burcunun en önemli özelliği, sahne ışıklarını üzerinde hissetmek, bu yüzden de parlak, dikkat çekici makyajlar tam aslan burçlarına göre. Güneş’ten aldığı ışıkla ışıl ışıl parlayan, yüzündeki bölgeleri ön plana çıkarıp vurgulayan dikkat çekici makyajlar tam aslan burçlarına göre. Maybelline New York makyaj artisti Alp Kavasoğlu da, Instagram hesabında yaptığı Aslan burcu makyajı ile tüm bu özellikleri mükemmel bir şekilde vurgulamış ve harika bir makyaj yapmış. Buraya tıklayarak videoyu izleyebilirsin.

1. Parlak ten makyajı

Ten makyajına başlamadan önce Alp, cilde parlaklık vermek için Garnier C vitamini Serum’u uyguluyor. Ten makyajında cildin doğal ışıltısını ön plana çıkaracak bir fondöten uyguladıktan sonra, göz altı morlukları gibi Aslan burcunun ihtişamına gölge düşürebilecek cilt kusurlarını da renk eşitleyerek gideriyor. Bizim önerimiz canlı bir cilt için Maybelline Affinitone Fondöten, kapatıcı olarak da Maybelline Fit Me Kapatıcı olacak.

Aslan burcunun ışıltısını dikkat çekici bir hale getirmek için de yoğun bir aydınlatıcı uyguluyor ve göz pınarlarına da geçmeyi ihmal etmiyor.

2. Parlak ve ışıltılı göz makyajı

Aslan burcu makyajında ışıltı ve gösteriş ön planda: Bu yüzden de Alp gözlerde metalik bir krem far kullanıyor. Maybelline Color Tattoo Krem farlardan Groundbraker rengini tüm göz kapağına uyguladıktan sonra, Maybelline Tattoo Liner Göz Kalemlerinden 911 Kahverengi ile de dumanlı bir eyeliner çekiyor. Aslan burcu kirpikleriyle dikkat çekmeyi sevdiği için de, kirpiklere limitsiz uzunluk ve hacim veren Maybelline Sky High Maskara’yı uyguluyor.

3. Kıpkırmızı, dikkat çekici dudaklar

Aslan burcunun tutkulu ve gösterişli havasını tamamlayan ruj rengi tabii ki de kırmızı! Maybelline Matte Ink Zodiac koleksiyonundaki Matte Ink 20 Pioneer rengi, tam da aslan burcuna en yakışan, iddialı kırmızı tonlarından. Süper mat ve 16 saate kadar kalıcı bu kırmızı likit mat ruj, Aslan burcunu aradığı o klas ve kusursuz etkiyi vermekte çok başarılı.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?