Akrep Burcu Özellikleri ve Makyaj Önerileri


Gizemli ve kindar yapılarıyla bilinen akrep burcu özellikleri ve makyaj önerilerimizi bir araya getirdik!

Her ne kadar kindar oluşlarıyla bilinseler de, Zodyak’ın en gizemli ve tutkulu burcu olan akrep burçları merceğimiz altında. Hayatta tutkuyu merkeze koyan, gizemli olmayı seven ama bir yandan da sırları olan akrep burcu özelliklerini tüm detaylarıyla paylaşıyoruz.

İşte karşında akrep burcu özellikleri, akrep burcu tarihleri, akrep burcu uyumu ve makyaj önerileri…

Akrep burcu özellikleri

Akrep burcu özellikleri

Akrep burcu tarihleri: 24 Ekim - 22 Kasım

Elementi: Su

Yönetici gezegeni: Mars ve Plüton

Renkler: Kırmızı, siyah, bordo

Uğurlu sayılar: 8, 9, 11

Akrep burcu taşları: Opal, lal, yakut (Doğal taşların özelliklerini öğrenmek için makalemizi inceleyebilirsin.)

Akrep burcu özelliklerine baktığımızda, çok sabırlı, disiplinli ve bilgili olduklarını görürüz. Çok güçlüdürler ve asla pes etmezler. Tam vazgeçtiklerini düşündüğünüz anda, resmen küllerinden tekrar doğarlar. Bir konu hakkında tüm detaylara sahip olmak için araştırırlar ve gerçeğin peşinden koşarlar. Akrep burçları hayal kurmayı değil, gerçek hedefleri olmasını isterler. İnsanlara güvenmekte zaman zaman zorluk yaşayabilirler ve karşısındakileri genellikle sorgularlar. Bir yandan da ilgi duydukları kişilerin hayatları hakkında tüm bilgilere sahip olmak ve kontrol kurmak isterler.

Son derece tutkulu ve gizemli olmaları, onları ulaşılmaz yapabilir. Akrep burcu aşk hayatında da çok tutkuludur. Kendi alanını sevdiği için, biraz zorlamayla karşılaşırlarsa geri çekilebilirler. Gizemli yapıları sayesinde karşısındakileri kolayca etkileri altına alabilirler. Niyetlerini ve duygularını gizleyebildikleri için onları çözmesi biraz zaman alabilir ama bir kere bir akrep burcunun kalbine girmeyi başardığınızda ayaklarınız yerden kesilebilir. Aşkı hem duygularıyla hem de fiziksel olarak yoğun bir şekilde yaşarlar.

Akrep burçlarının olumsuz özelliklerine bakacak olursak, kindar olduklarını görürüz. Akrep burcuna bir kere hata yapmanız, onu kaybetmeniz anlamına gelebilir. Ayrıca onun intikamına da hazır olmalısınız çünkü yaptığınız şeyi asla unutmayacaktır. Bununla birlikte şüpheci olmaları da onları güvensiz yapabilir ve sürekli sorgulandığınızı hissedebilirsiniz. Akrep burçları aynı zamanda niyetlerini gizleyebilir, içinde tuttuklarını biriktirip bir anda patlayabilir. Samimiyetsiz, fazla gösterişli ve basit insanları hiç sevmezler ve bunu bakışlarıyla belli ederler. Aşk hayatında kıskançtırlar ve bazen bencillikleri yüzünden kalp kırabilirler.

Akrep burcu 2022 yorumları makalemize göz atmayı unutma!

Akrep burcu kadını özellikleri

Akrep burcu kadını özellikleri

Akrep kadını özelliklerinde, aşkın hayatında karşısına sadece bir kere çıkacağına inanır. Bu yüzden bir kere aşık oldu mu, çok uzun süre sadık kalır ve ömrünü geçirebilir. Aradığını bulamadığında ise daldan dala konabilir. Eğer aradığını bulduysa, partneri için güvenli bir sığınak olur. Bir akrep kadınının sevdiği şeyleri keşfedip ona gösterirseniz, kalbini fethedebilirsiniz.

Akrep kadınları son derece mücadelecidir ve hayata karşı hırslıdır. Arkadaşlık ilişkilerinde yardımseverdir ve destek olurlar. İkili ilişkilerde kendilerine muhtaç olunmasını severler. Çocuklarla arası iyidir ve bir aile kurduklarında o ailenin taşıyıcı kolonu olurlar.

Akrep burcu erkeği özellikleri

Akrep burcu erkeği özellikleri ise en çok merak edilen konulardan biri. Akrep erkekleri çok güvenilirdir, sizi yarı yolda bırakmayacaklarına emin olabilirsiniz. Onlara yalan söylemek çok zordur, çünkü genellikle bir durum hakkında tüm bilgiye sahiptirler. Eğer yalan söylendiğinde susuyorlarsa, size değer verdikleri içindir. Akrep burcu erkeklerinin libidosu yüksektir ve cazibelidir. Kuşkucu davranabilirler ama bir kere sevdiler mi uzun süre sadık kalırlar. Hem aşk hayatında hem de arkadaşlık ilişkilerinde birbirinden çok farklı karakterde kişilerle iletişim kurabilirler. Gizemi sevdikleri için bazen ne hissettiklerini anlayamayabilirsiniz.

Akrep burcu uyumu

Akrep burcunun anlaştığı burçlar: Yengeç, Balık, Boğa

Akrep burcunun anlaşamadığı burçlar: Kova, Aslan, Başak

Akrep burcu makyajı

Akrep burcu makyajı

Akrep burcu gizemli ve cazibeli havasını yansıtmak için makyajda da iddialı renkler kullanmayı seviyor. Akrep burcu makyaj önerileri arasında ışıltılı farlar ile gözleri ön plana çıkarmak, göz alıcı kirpikler için hacim etkili maskaralar ve koyu tonlu rujlar bulunuyor. Maybelline New York makyaj artisti Alp Kavasoğlu da, akrep burcu makyajı videosunda, tüm bu özellikleri harika bir şekilde vurguluyor. Şimdi gel Alp Kavasoğlu’nun akrep burcu makyajına daha yakından bakalım…

1. Kusursuz ten makyajı

Akrep burçları, ten makyajlarının kusursuz olmalarına özen gösteriyorlar. Cilt tonunun iyi bir şekilde eşitlenmesi ve göz altı morluklarının tamamen gizlenmesi onlar için önemli. Bu yüzden de Alp Kavasoğlu, Maybelline Instant Anti Age Eraser Kapatıcı’nın gücünü kullanıyor. Doğal-mat ve kusursuz bir ten için de Maybelline Super Stay Active Wear Fondöten’i kullanıyor. Akrep kadınının çekici yüz hatlarını belirginleştirmek için de krem kontür ile yüzü boyutlandırıyor.

2. Metalik göz makyajı ve iddialı bakışlar

Akrep burcunun gizemli ve iddialı havasını bakışlarda yansıtmak için, şeftali tonlarında metalik bir krem far kullanıyor. Maybelline Color Tattoo Socialite rengi ile akrep burcu makyajında ışıltılı bir bitiş elde ediyor. Daha sonra gözleriyle konuşan akrep burcunun bu özelliğini vurgulamak için Maybelline Lash Sensational Maskara’yı tercih ediyor. Kirpikleri tek tek ayıran ve yoğun hacim veren bu maskara sayesinde, gözler çok daha anlamlı bir hale geliyor.

3. Tutkulu bir dudak makyajı

Zodyakın en çekici ve tutkulu burçlarından biri olan akrep burcu için dudaklarda koyu ve iddialı tonlar en doğru seçimler. Alp de dudak makyajında Maybelline Matte Ink Zodiac ruj serisindeki bordo renkli Believer - Akrep rengini kullanıyor.Tek sürüşte rengini veren bu bordo likit mat ruj, uzun süre kalıcılığı ve mat bitişi ile akrep burcu makyajının odak noktası. Dudakları bir anda ön plana çıkararak, akrep burcu kadının tutkusunu ön plana çıkarıyor.

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?