Beyaz tenliler kırmızı ruju nasıl kullanmalılar?

Beyaz tenliler kırmızı ruju nasıl kullanmalılar?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Maybelline New York Güzellik Elçisi Gigi Hadid, kırmızı dudakları ile bizleri büyüledi. Gigi, yaz günlerindeki en büyük çekincemiz 'kırmızı ruj sürsek çok mu fazla olur?' sorusuna yanıt niteliğinde karşımıza çıktı.

Sokak stilinde, beyaz t-shirtü, kot pantolonu ve salaş saçlarını kırmızı ruju ile şık bir hale getiren Gigi, adeta beyaz tenlilere ders verdi. Sen de Gigi Hadid gibi beyaz tene sahipsen, kırmızı ruju kullanabileceğin ideal makyajı açıklıyoruz! Beyaz tenlilere yakışan ruj rengini ve kırmızı ruj makyajını öğrenmek için okumaya devam et!

Islak ten görünümü

Beyaz tenliler kırmızı ruju nasıl kullanmalılar?_1Son yılların en popüler makyaj trendlerinden biri ıslak ten görünümü oluyor. Beyaz tenlilere oldukça yakışan bu makyaj stili, Gigi'nin de favorisi! Bu görünüm için fondötenin ile aydınlatıcını elinin üzerinde iyice karıştırarak cildine yaymalısın. Daha sonra elmacık kemiklerine, çene ucuna ve kaş üzerine de pudra formundaki aydınlatıcını uygula.

Islak ten görünümü için önerdiğimiz Maybelline New York Color Sensational 382 Red For Me rengi. Beyaz tenlilere çok yakışacak açık tonlarındaki mat kırmızı rengi, dudaklarına dolgun bir hava kazandıracak. Eğer "bana kırmızı ruj yakışmıyor" diye düşünüyorsan, Made For All rujlar, 50'den fazla farklı cilt tonunda test edildi ve herkese yakışan evrensel tonlarla oluşturuldu. Kısacası bu kırmızının sana yakışmaması mümkün değil!

Bronz göz makyajı

Beyaz tenliler kırmızı ruju nasıl kullanmalılar?_1

Beyaz tenliler göz makyajında senenin en trend tonu olan altın ve bronz tonlarını tercih etmeliler. Gigi Hadid, göz makyajında kızıl ve altın tonlarını birleştirerek tüm göz kapağına uyguladı. Sen de iki veya üç farklı göz farını göz kapağında iyice dağıtarak doğal ve ışıltılı bir görünüm yakalayabilirsin. Göz makyajını tek kat maskara ile tamamlayarak dudak makyajına geçebilirsin.

Bronz ten makyajına uygun kırmızı ruj önerimiz Maybelline New York Matte Ink 20 Pioneer rengi. Bronz göz makyajınla mat krımızı rujunu birleştirerek beyaz teninle uyumlu bir makyaj yaratmalısın. Matte Ink serisindeki kadife yumuşaklığındaki rujlar, dudağında oldukça hafif bir bitiş sağlayacak. Gün boyu dudağından çıkmayan, kurumayan ve pul pul dökülmeyen bu mat kırmızı ruju çok seveceğine eminiz.Siyah eyeliner ve kırmızı ruj uyumu

Beyaz tenliler kırmızı ruju nasıl kullanmalılar?_2Kırmızı ruja en çok yakışan makyaj stillerinden biri de klasik eyeliner görünümüdür. Eyeliner makyajı ve kırmızı ruj bir araya geldiğinde bütün gözlerin üzerinde olacağına emin olabilirsin. Kusursuz bir eyeliner için göz kapağının rengini eşitlemelisin. Eyeliner çekmeye her zaman kuyruk kısmından başla. Eyelinerın kuyruğunu çizdikten sonra göz pınarından başlayarak eyelinerını kuyruğuna kadar uzat ve birleştir. İlk denemede eyelinerın kusursuz görünemyebilir. Panik yok! Üzerinden birkaç kat geçerek eyelinerını mükemmel gösterebilirsin.

Sıra geldi eyeliner makyajı için kırmızı ruj seçimine... Beyaz tenliler, kırmızı ruj seçerken çok dikkatli olmalılar. Turuncuya yakın açık kırmızı tonları, beyaz tenini olduğundan canlı ve enerjik gösterecektir. Kalem rujlarla kolay ve pratik bir şekilde kusursuz görünmek için Maybelline New York Slay With Super Stay Ink Crayon Ruj 45 Hustle in Heels rengini denemelisin. Dudak köşeleri için ideal olarak bu kalem ruj, dudaklarında profesyonelce sürülmüş kırmızı ruj etkisi yaratıyor. 

Editör önerisi: Sana uygun ruj tercihini Maybelline Hydra Extreme Rujlardan biri ile yapabilirsin.

Photo Credit: Istock, Instagram/Maybelline

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?