Bu Yıl Mutlaka Denemen Gereken 5 Dumanlı Göz Makyajı

Bu Yıl Mutlaka Denemen Gereken 5 Dumanlı Göz Makyajı

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Bu kış mutlaka denemen gereken 5 farklı dumanlı göz makyajı önerimiz ile karşındayız!

Özellikle kış aylarında dumanlı göz makyajlarının bizim için yeri bir başka. Dumanlı göz makyajına karşıt bir akım olan ‘anti dumanlı göz makyajı’ bile bizi yıldıramadı. Bakışlara bambaşka bir hava katan bu trendden vazgeçemiyoruz. Normal bir göz kalemi bile sürecekken bir anda dağıtmaya karar verip, günlük makyajımızı dumanlı göz makyajına çevirdiğimiz günler takvimde çoğunlukta. Sen de göz makyajında bu dramatik etkiyi seviyorsan, bu kış mutlaka denemen gereken 5 dumanlı göz makyajı ve far paleti önerimizle seni baş başa bırakıyoruz.

GECE MAKYAJI: İç ısıtan bordo tonlarla dumanlı göz makyajı

Bu Yıl Mutlaka Denemen Gereken 5 Dumanlı Göz Makyajı_1

Göz makyajında bordo ve kızıl tonlarının popülerliği geçtiğimiz sonbahardan beri ağırlığını sürdürüyor. Bordo tonlarının göz makyajında bu kadar güzel olabileceğini daha önce nasıl fark etmediğimizi düşününce şaşkınlığımızı gizleyemiyoruz açıkçası! Son zamanlarda yaptığımız makyaj alışverişlerinde elimiz hep bordo tonlarına gittiğinden, sana da hayranı olduğumuz Gigi Hadid’in muhteşem bir makyajını önermeden edemedik. Hem mat hem de ışıltılı tonların bir arada kullanıldığı bu göz alıcı makyaj, nude tonlarda rujlarla kombinlendiğinde muhteşem görünüyor! Özellikle gece makyajında çarpıcı görünmek istiyorsan, mutlaka denemelisin.

Editörün önerisi: Göz makyajında biraz daha boyutlu bir görünüm elde etmek için, ışıltılı tonları göz kapaklarının tam ortasına uygulayabilir, gözlerinin yukarı doğru çekik görünmesini istiyorsan, katlanma bölgesindeki farı karıştırırken yukarı doğru hareketler yapabilirsin. Bu görünüm için sana önerimiz Maybelline New York Burgundy Bar far paleti!

İDDİALI MAKYAJ: Altın dumanlı göz makyajı

Bu Yıl Mutlaka Denemen Gereken 5 Dumanlı Göz Makyajı_2

Göz makyajında bordo tonlarından sonra en popüler renk ne dersen, cevap: Altın! Altın ve metalik toprak tonlarının birbiriyle uyumu muhteşem görünüyor! Her cilt tonuna ve göz rengine çok yakışan bu tonlarda bir far paleti herkeste olmalı! Klasik bir dumanlı göz makyajı yapabileceğin gibi arada bordo ve yeşil gibi renklere yer vererek çok daha çarpıcı bir görünüm elde edebilirsin. Bizim altın tonlarda dumanlı göz makyajı deyince aklımıza gelen görünüm, Emily DiDonato’ya ait. Renkli gözlerine altın tonlarda dumanlı göz makyajının ne kadar yakıştığı tartışmasız bir gerçek! Eğer sen de göz makyajında iddialı dokunuşlar arıyorsan, bu tarzı mutlaka denemelisin.

Editörün Önerisi: Altın tonlardaki farı göz pınarlarına doğru uyguladığında gözlerin çok daha çarpıcı görünecek. Alt kirpik diplerine bordo veya koyu yeşil tonlarda bir farı hafifçe dağıtırsan çok daha canlı bir görünüm elde edebilirsin. Bunun için sana önerimiz Maybelline New York 24K Nudes far paleti!

SADE ve ÇEKİCİ: Nude tonlarda dumanlı göz makyajı

Bu Yıl Mutlaka Denemen Gereken 5 Dumanlı Göz Makyajı_3

Her duruma, her yere ve her moda uygun bir dumanlı göz makyajı için nude tonlar hepimizin vazgeçilmezi. Özellikle kahverengi, altın, ışıltılı krem ve siyah tonlarını birbirine çok yakıştırıyor ve hem günlük hem de geceye uyarlamaya bayılıyoruz. Nude tonlarda dumanlı göz makyajında da ilham aldığımız isim güzelliğiyle gözlerimizi kamaştıran Jourdan Dunn. Siyah tonlardaki farı cat eye formunda uygulayarak elde ettiği bu sıra dışı görünümü sen de bu kış mutlaka denemelisin!

Editörün Önerisi: Açık metalik renkleri gözlerinin orta kısmına ve göz pınarlarına uyguladığında gözlerinin daha büyük görünmesini sağlayabilirsin. Bunun için sana önerimiz harika ışıltılı nude tonlarıyla Maybelline New York The Nudes far paleti!

ROMANTİK MAKYAJ: Pembe tonlarda dumanlı göz makyajı

Bu Yıl Mutlaka Denemen Gereken 5 Dumanlı Göz Makyajı_4

An geliyor, pembe tonlarından asla vazgeçemediğimizi fark ediyoruz. Romantik bir görünüm elde etmek istediğimizde de pembe tonlu dumanlı göz makyajları imdadımıza yetişiyor. Gri ve pembe tonlarının kombinlendiği makyajıyla gözlerimizi kamaştıran Adriana Lima, sence de masum ama bir o kadar da çekici görünmüyor mu? Bu makyaj da bu kış mutlaka denenmeli! Özellikle de ilk buluşma makyajlarında…

Editörün önerisi: Göz makyajında pembe tonlar kullandığında, gözlerinin dış köşelerine gri tonlar ile gölge vermeyi ihmal etme. Bunun için sana önerimiz tüm bu renkleri ve ışıltılı tonlarını bir arada barındıran Maybelline New York The Blushed Nudes far paleti.

ROCK MAKYAJI: Lacivert dumanlı göz makyajı

Bu Yıl Mutlaka Denemen Gereken 5 Dumanlı Göz Makyajı_5

Peki biraz daha asi, biraz daha orijinal bir dumanlı göz makyajı yapmaya ne dersin? Rock esintisi taşıyan ve sana asi bir görünüm verecek dumanlı göz makyajında önerimiz ışıltılı lacivert bir far kullanman! Lacivert farınla gümüş ve siyah farları kombinleyerek çarpıcı bir görünüm elde edebilirsin, bizim bu makyajdaki ilham kaynağımız Emily DiDonato. Şeftali tonlu nude rujuyla sence de harika görünmüyor mu?

Editörün Önerisi: Böyle koyu tonlarda yapacağın göz makyajında kirpik görünümün de önem kazanıyor. Hacimli kirpikler elde etmek için maskaranı kirpik diplerine oturttuktan sonra yukarı doğru zigzag hareketlerle uygulamalısın. Bu göz makyajı için sana önerimiz sonuna kadar “rock” renklerinden oluşan Maybelline New York The Rock Nudes far paleti!

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?