Bulut Cilt Trendi: Cloud Skin Makeup Nedir? Nasıl Yapılır?

Bulut Cilt Trendi: Cloud Skin Makeup Nedir? Nasıl Yapılır?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Tiktok makyaj trendlerinden “Cloud Skin Makyajı” nasıl yapılır, adım adım anlatıyoruz.

Son zamanlarda Tiktok keşfetimizde sıkça karşımıza çıkan “Bulut Cilt Makyajı” yani “Cloud Skin Makeup” trendini radarımıza aldık. Hem mat hem aydınlık, cildin bulutların ardındaki güneş gibi ışıldamasını sağlayan bu makyaj trendinin inceliklerini seninle paylaşmaya geldik.

Cloud Skin Makeup yani Bulut Cilt Makyajı nasıl yapılır, bilmen gereken tüm makyaj tüyoları bu yazımızda!

Cloud Skin Makyajı Nedir?

Cloud Skin Makyajı Nedir?

Hafif ve doğal bir makyaj stili olan Cloud Skin Makeup, hem mat hem de ışıltılı cilt görünümünü hibrit bir şekilde vurguluyor. Bu tarz makyajda cildin doğal güzelliği ön plana çıkıyor ve fazla makyaj ürünü kullanılmadan yapılıyor. İsmi "bulut" olarak adlandırılmasının sebebi ise, bu makyaj stilinde cilt adeta bir bulut gibi hafif ve ışıltılı bir görünüm kazanıyor.

Bu tarz makyajda, cilt tonu doğal görünümlü bir fondötenle eşitleniyor, pudra ile mat görünüm sağlanırken, krem allık ve aydınlatıcı gibi ürünlerle içten gelen bir ışıltı elde ediliyor. Göz makyajı genellikle çok abartılı olmayan doğal tonlarda yapılırken, dudaklarda da nötr renkler tercih ediliyor.

Bulut cilt makyajı, günlük hayatta kullanılabilecek en rahat bir makyaj stillerinden biri ve özellikle doğal güzellikleri ön plana çıkarmak isteyenler için harika bir seçenek.

Cloud Skin Makyajı Nasıl Yapılır?

Cloud Skin Makyajı Nasıl Yapılır?

Cloud skin makyajı, doğal ve hafif bir makyaj stilidir ve cilde bulut gibi hafif bir görünüm kazandırmayı hedefliyor. İşte cloud skin makyajını adım adım yapman için öneriler:

1. Cilt hazırlığı:

1.	Cilt hazırlığı:

İçten gelen bir ışıltı elde etmek için, Cloud skin makyajında en önemli görevlerden biri makyaj bazına düşüyor. Cildini iyi bir şekilde nemlendirecek, aynı zamanda doğal ışıltı verecek bir makyaj bazı kullanmalısın.

Makyaj bazı önerisi: YSL Beauty Touche Éclat Blur Primer

Gözenek ve ince çizgi görünümünü gizleyen bu makyaj bazı, cildin pürüzsüz görünmesini sağlarken, içerisindeki altın ışıltıları sayesinde ciltte kırık bir ışık dalgası oluşturuyor.


2. Fondöten:

2.	Fondöten:

Cloud skin makyajında, cildin hem mat, kadife gibi hem de ışıltılı görünmesi önemli. Bunun için kapatıcılığı yüksek olan ama aynı zamanda da ince yapılı bir fondöten kullanarak doğal-mat bir görünüm elde etmelisin.

Fondöten önerisi: YSL Beauty All Hours Fondöten

Skin-Fusing™ teknolojisi, ultra duyusal bir ikinci cilt hissi sağlayan bu fondöten, maske etkisi olmadan parlak-mat bir etki veriyor, tüm kusurları gizliyor ve 24 saate kadar da kalıcılık sunuyor.

3. Pudra

3.	Pudra

Gelelim Cloud Skin Makyajı’nın önemli adımına: Pudra. Pudra ile makyajını sabitlerken son derece dikkatli olmalı ve bölgesel uygulama yapmalısın. Cildindeki dokuda blur etkisi yaratmak için, transparan bir pudrayı alnının ortasına, burnuna, yanaklarına ve çenene çok hafifçe uygulayabilirsin.

4. Kapatıcı

Kapatıcı adımı Bulut Cilt Makyajı’nda çok tercih edilmese de, yine de uygulama ihtiyacı duyuyorsan, çok gerekli noktalara bölgesel olarak hafifçe uygulayabilirsin. Göz altı morlukları için, morlukların en yoğun olduğu noktalara ince bir fırçayla uygulayıp dağıtabilirsin.

5. Aydınlatıcı:

5. Aydınlatıcı:

Bulut cilt makyajı, ışıltılı bir ciltle tamamlanır. Bu nedenle, yüzünün yüksek bölgelerine aydınlatıcı uygulayarak, doğal bir ışıltı katmalısın. Yanak kemikleri, burun köprüsü ve kaş kemikleri gibi bölgelere aydınlatıcı uygulayabilirsin. Bunun için ışıltı içermeyen, likit aydınlatıcıları tercih edebilirsin.

Aydınlatıcı önerisi: YSL Beauty Touche Éclat Stylo

Bir sihirli değnek gibi, YSL Beauty Touche Éclat Stylo, doğal ve parlak bir bitiş ile cilde parlak, pürüzsüz ve mükemmel bir etki veriyor. Kaş altları, göz pınarları, burun üstü, elmacık kemikleri ve dudak çevresinde göze çarpan bir aydınlatma sağlıyor.

6. Göz Makyajı:

Cloud skin makyajında, doğal tonlarda göz farları tercih edebilirsin. Göz kapağına hafif bir göz farı uygula ve kirpik diplerine biraz eyeliner çek. Kirpiklerini de belirginleştirmek için hafif bir maskara uygulayabilirsin.

7. Dudaklar:

Cloud skin makyajında, doğal tonlarda rujlar tercih ediliyor. Bizim tercihimiz nude mat rujumuzu temiz bir far fırçası ile dudaklarımıza dağıtmak. Böylece çok daha doğal bir sonuç elde edebiliyoruz.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?