Cansu Yeğin ile Cilt Tonuna Uygun Fondöten Nasıl Seçilir?

Cansu Yeğin ile Cilt Tonuna Uygun Fondöten Nasıl Seçilir?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

İstediğin kadar güzel makyaj yapma yeteneğine sahip ol, yanlış ürün kullandığında o istediğin kusursuz görünümü yakalayamazsın. Yanlış makyaj ürünü seçimi denilince en sık yaptığımız hataların başında fondöten seçimi geliyor. Güzellik marketlerinde hızlıca deneyip aldığımız fondötenleri, evde denediğimizde bizim tenimize hiç de uygun olmadığını görüyoruz. Peki, doğru fondöten nasıl seçilir? Şimdi hep birlikte, doğru fondöteni nasıl seçeceğimizi öğreneceğiz ve istediğin o pürüzsüz ve kusursuz ten makyajını doğru fondötenle yapabileceksin!

Doğru fondöten nasıl seçilir?

Id
a707397e-ed3a-4883-bea0-d4fe274aa55a
Type
MvcWeb.Models.Blocks.YoutubeBlock

Elinde deneme!

via GIPHY

En sık yapılan hatalardan biri, fondöteni elimizin üzerinde hızlıca yayarak denemek oluyor. Elimzin rengi, yüzümüzdeki cilt tonundan daha koyu olduğu için bize doğru sonucu vermez. Bu nedenle elinde denediğin fondötenlerin büyük çoğunluğu sana 'uygun' görünse de eve geldiğinde büyük hayal kırıklığıyla karşılaşabilirsin.

Ürün önerisi: Maybelline SuperStay 24H fondöteni sayesinde uzun süre kalıcı ve pürüzsüz bir görünüm yakalayabilirsin.

Boyun bölgesinde fondötenini test et

via GIPHY

Fondöten alırken ilk testi boyun bölgesinde yapmalısın. Çünkü fondöteni yüzümüze uyguladığımızda aslında istediğimiz görüntü, boyunla yüzümüz arasında ton farklı kalmamasıdır. Bu nedenle boyun bölgesiyle aynı tonda fondöten alarak ten makyajında harika sonuçlar ortaya çıkarabilirsin. Güzellik marketine gittiğinde, fondöteni eline sık ve boyun bölgene parmaklarınla iyice yay. Eğer fondöten uyguladığın bölümle, uygulamadığın bölüm arasında ton farkı göremiyorsan doğru fondöteni bulmaya bir adım kaldı demektir.

Ürün önerisi: Giorgio Armani Luminous Silk Fondöten sayesinde ışıl ışıl parlayan ten görünümüne kavuşabilirsin. 

Fondöteni yüzünde dene

via GIPHY

Boyun bölgesinde yaptığın testte başarılı sonuç aldığın fondöteni son bir teste daha sokman gerekiyor. Seçtiğin fondöteni yüzünde de deneyerek sana uygun olup olmadığını anlayabilirsin. Temiz bir ciltle fondöten alışverişi yaparsan daha gerçekçi sonuçlar elde edebilirsin. Fondöteni yüzüne uygularken eğer imkanın varsa fırça veya makyaj süngeriyle dağıtabilirsin. Eğer alışveriş sırasında böyle bir imkanın yoksa parmaklarını kullanabilirsin. Fondötenini cildine iyice yay ve boyun bölgesiyle arasında ton farklı olup olmadığına dikkat et. Eğer herhangi bir fark göremiyorsan güzel haber geliyor: Doğru fondöteni buldun!

Alışveriş sırasında doğru ışığa dikkat etmelisin

Cansu Yeğin ile Cilt Tonuna Uygun Fondöten Nasıl Seçilir?_1

Doğru fondöten seçiminde her detayı ince düşünmelisin. Mağazadaki spot ışıkları senin doğru fondöten tonunu bulmana engel olabilir. Bu nedenle fondöteni boynuna ve tüm yüzüne uyguladıktan sonra dışarı çıkma imkanın varsa güneş ışığında da mutlaka test etmelisin. Mağaza ışıkları bazen yanıltıcı olabiliyor ama gün ışığı seni asla yanıltmayacaktır. Doğu fondöteni bulduktan sonra ten makyajı yapmak senin için çok daha keyifli ve pratik olacaktır!

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?