Deniyoruz: L'Oréal Paris Saf Kil Maskeleri

Deniyoruz: L'Oréal Paris Saf Kil Maskeleri

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Cildi arındıran, detoks yapan, eşitleyen ve tertemiz bir cilt görünümü sağlayan L’Oréal Paris Saf Kil maskelerini birlikte inceliyoruz!

Kil maskeleri, cildi temizleme, kirlerden, kalıntılardan ve fazla yağdan arındırma konusunda son derece başarılılar. Cilt bakım rutinine kil maskelerini dahil ederek, cildinin derinlemesine temizlenmesini, kir ve kalıntılardan kurtularak zamanla daha pürüzsüz ve sağlıklı görünmesini sağlayabilirsin. Bizim cilt bakım rutinlerimizden eksik etmediğimiz, etkilerini çok sevdiğimiz L’Oréal Paris Saf Kil maskelerini tek tek inceledik. Saf Kil Maskelerinden hangisi, hangi cilt problemine iyi gelir, kimler kullanmalı öğrenmek istersen, bu yazımız tam sana göre!

L’Oréal Paris Saf Kil Maskeleri

L’Oréal Paris Saf Kil Maskeleri

L’Oréal Paris Saf Kil Maskeleri, evde cilt bakımında kil maskesi yapmak isteyenler için en iyi maskelerden. Formülündeki 3 saf kil ile cildi arındıran, kir ve kalıntıları temizleyen bu kil maskeleri, hem çok pratik bir şekilde uygulanıyor, hem de gözle görülür bir şekilde işe yarıyor.

L’Oréal Paris Saf Kil maskelerinin içerisinde 3 farklı saf kil bulunuyor:

Arı Kil: Cildi pürüzlerden ve fazla yağlardan arındırıyor. Silikat bakımından zengin.

Montmorillonit Kili: Mineraller bakımından zengin olan bu kil, cildi pürüzsüzleştirmeye yarıyor.

Rhassoul Kili: Cildi temizleyen mineraller bakımından zengin.

L’Oréal Paris Saf Kil maskelerinin her birinde, bu 3 saf kil ile birlikte farklı doğal içerikler yer alıyor. Kömür, kırmızı yosun özü, okaliptüs özü, yuzu limonu, ebegümeci ve su yosunu özü ile farklı cilt problemlerini hedefliyor.  Tek bir kavanozu minimum 10 kullanım için olan bu Saf Kil maskelerini ve ne işe yaradıklarını inceleyelim.

L’Oréal Paris Saf Kil Detoks Maskesi - Kömür

L’Oréal Paris Saf Kil Detoks Maskesi - Kömür

Cildinde detoks etkisi arıyorsan, L’Oréal Paris Saf Kil Detoks maskesi tam sana göre. Formülündeki 3 saf kil ve kömür ile ciltteki tüm kirleri, kalıntıları ve fazla yağı mıknatıs gibi çekerek detoks etkisi sağlıyor. Bunu yaparken de cildi kurutmuyor ve sağlıklı ışıltısını ön plana çıkarıyor. Düzenli olarak kullanıldığında, cilt temizleniyor, daha aydınlık görünüyor ve ışıltısı artıyor.

L’Oréal Paris Saf Kil Peeling Maskesi – Kırmızı Yosun Özü

L’Oréal Paris Saf Kil Peeling Maskesi – Kırmızı Yosun Özü

Gözeneklerinin temizlenmesini ve cildinin daha pürüzsüz görünmesini istiyorsan, L’Oréal Paris Saf Kil Peeling Maskesi’ni deneyebilirsin. 3 saf kil ve kırmızı su yosunu içeren formülü, cildi kurutmadan gözenek temizleme konusunda son derece başarılı. Peeling etkisi olan bu loreal paris kil maskesini düzenli kullandığında, gözeneklerinin temizlendiğini, sıkılaştığını, daha pürüzsüz göründüğünü fark edeceksin.

L’Oréal Paris Saf Kil Arındırıcı Maske – Okaliptüs

L’Oréal Paris Saf Kil Arındırıcı Maske – Okaliptüs

Yağlı bir cilde sahipsen ve cildinin parlamasından şikayetçiysen, cildini matlaştırmak için L’Oréal Paris Saf Kil Arındırıcı Maske’yi kullanabilirsin. Formülündeki 3 saf kil ve okaliptüs ile ciltteki fazla yağı arındıran bu kil maskesi, mat bir cilt için çok kullanışlı. Özellikle duştan çıktığında veya sabah uyandığında cildini yağlı hissediyorsan, bu kil maskesini düzenli kullanarak cildinin arınmasını, matlaşmasını ve tazelenmesini sağlayabilirsin.

L’Oréal Paris Saf Kil Eşitleyici Maske – Yuzu Limonu

L’Oréal Paris Saf Kil Eşitleyici Maske – Yuzu Limonu

Cildinde renk eşitsizlikleri varsa, L’Oréal Paris Saf Kil Eşitleyici Maske tam sana göre. 3 saf kil ve yuzu limonu özünün cilt tonu eşitleyici özelliği ile arındıran bu kil maskesi ile çok daha kaliteli, ışıltılı ve güzelleşmiş bir cilde sahip olabilirsin.

L’Oréal Paris Saf Kil Siyah Nokta Karşıtı Maske – Su Yosunu Özü

L’Oréal Paris Saf Kil Siyah Nokta Karşıtı Maske – Su Yosunu Özü

Cildindeki siyah noktalar ve genişlemiş gözeneklerle başın dertteyse, L’Oréal Paris Saf Kil Siyah Nokta Karşıtı Maske’yi mutlaka denemelisin. 3 saf kil ve su yosunu özü ile cildi kurutmadan siyah noktaları temizleyen bu maske, aynı zamanda gözenekleri sıkılaştırmaya yardımcı oluyor. Bu maskeyi düzenli olarak kullandığında, siyah noktalarının azaldığını ve gözeneklerinin sıkılaştığını fark edeceksin.

L’Oréal Paris Saf Kil Hassas Detoks Maskesi – Ebegümeci

L’Oréal Paris Saf Kil Hassas Detoks Maskesi – Ebegümeci

Hassas bir cilde sahipsen, kil maskesi yaparken dikkatli olmalısın. Cildindeki rahatsızlık hissini yatıştıracak, rahatlatacak ve yormadan arındıracak bir kil maskesi tercih etmelisin. L’Oréal Paris Saf Kil Hassas Detoks maskesi, formülündeki 3 saf kil ve ebegümeci ile cildi harika bir şekilde rahatlatıyor, yatıştırıyor ve kirlerden arındırıyor. Verdiği detoks etkisi sayesinde cilt çok sağlıklı görünüyor. Bu kil maskesi aynı zamanda dudaklara da uygulanabiliyor.

L’Oréal Paris Saf Kil Nasıl Uygulanır?

L’Oréal Paris Saf Kil Nasıl Uygulanır?

Kil maskesi uygulamadan önce cildinin temiz olmasına dikkat etmelisin. Biz, genellikle duştan çıktıktan sonra kil maskesi uygulamayı tercih ediyoruz, sıcak suyla gözenekler biraz daha açılmış oluyor. Böylece kil maskesinin de etkisini maksimuma çıkarmış oluyoruz.

LOreal Paris Kil maskelerini haftada 2-3 kere, bir fırça yardımıyla cildine uygulayabilirsin. 5-10 dakika kadar kurumasını bekledikten sonra ılık bir suyla cildini durulayabilirsin. Cildini kurulama aşamasına geldiğinde, kağıt havlu kullanmanı öneririz.

Editörün Önerisi: L’Oréal Paris Saf Kil maskelerini, farklı cilt endişelerini gidermek için aynı anda uygulayabilirsin. #Multimasking yaparak, yani T bölgesine siyah nokta maskesini, alnındaki parlamayı almak için arındırıcı maskeyi, cilt tonunu eşitlemek için yanaklarına da eşitleyici maskeyi uygulayarak tek seferde cilt kusurlarına veda edebilirsin!

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?