Cildini Anında Canlandıracak Makyaj Tüyoları

Cildini Anında Canlandıracak Makyaj Tüyoları

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Aydınlık bir cilt için bildiğimiz en iyi makyaj tüyolarını bir araya getirdik!

Mat ve donuk makyaj görünümleri yerini daha aydınlık ve canlı makyaj modellerine bıraktı. Açıkçası daha taze, aydınlık makyajlar, cildi daha enerjik, dinlenmiş ve canlı gösterdiği için biz bu trendi çok sevdik.

Canlı makyaj görünümleri bu kadar popülerken biz de geride kalamadık ve neredeyse her gün bu makyaj modellerini denemeye başladık. Uzun zamandır kullandığımız canlı makyaj modellerinden dersler almayı da unutmuyoruz. Makyajına anında canlılık ve aydınlık bir etki kazandıracak makyaj ipuçlarımızı seninle paylaşmak isteriz. Tek adımda cildini daha canlı ve genç gösterecek olan bu tüyolar sayesinde sen de sosyal medyada gördüğün o capcanlı ve ışıltılı görünümleri evde yapabileceksin. Hem de #filtresiz bir şekilde!

Mat bitişli makyaj malzemeleri ile vedalaş

Mat bitişli makyaj malzemeleri ile vedalaş

Cildini kurutan mat bitişli makyaj malzemeleri, yüzündeki ince kırışıklara dolarak seni olduğundan daha büyük veya yorgun gösterebilirler. Mat makyaj yaptığında, cildini iyi bir şekilde nemlemdirmediğinde cildinin solgun ve donuk görünmesine neden olabilirsin.

Biz bu riski almak istemediğimiz için enerjik ve cnalı görünmek istediğimiz zamanlarda ıslak veya nemli bitişe sahip olan ten makyaj ürünlerini kullanıyoruz. Yüzümüzü aydınlık etkili ürünlerle boyutlandırarak daha canlı ve dinamik görünmesini sağlıyoruz. Evet, buna kapatıcı da dahil! Genellikle mat bitişli kapatıcıların daha yoğun örtücülüğe sahip olduğu düşünülür. Fakat bizim fikrimiz Maybelline New York Instant Anti Age Eraser Kapatıcı ile tanıştıktan sonra tamamen değişti. Maybelline kapatıcı, göz çevresinde oldukça canlı ve sağlıklı bit bitiş sağlıyor, ince kırışıkların arasına dolmuyor. Hafif ama güçlü formülü sayesinde göz altında incecik uygulama sonrasında dahi koyu halkaların gizlendiğini görebilirsin. Instant Anti Age Eraser kapatıcının Goji Berry içeren formülü, cilde anında aydınlık ve fresh bir bitiş sağlayacak.

Pratik strobing yap

Pratik strobing yap

Strobing makyajı yapmak kulağa ilk seferde oldukça zahmetli bir iş gibi gelebilir. Strobing makyajının pratik yolunu keşfettikten sonra fikrinin tamamen değişeceğini tahmin ediyoruz.

Cildini hızlı bir şekilde aydınlatmak için Maybelline Instant Anti Ager Eraser Kapatıcı'nın canlı bitişinden ve kolay uygulanabilen aplikatöründen yardım alabilirsin. Alın ortası, kaş kemiği, burun kemiği, dudak üçgeni ve elmacık kemiklerinin tepe noktası gibi yüzünün yüksek bölgelerine Maybelline kapatıcını uygula. Ucundaki yumuşak sünger yardımıyla ürünü çok pratik bir şekilde dağıtabilirsin. Strobing makyajı yapmak, yüzünü hızlı bir şekilde aydınlatacak ve seni olduğundan daha dinamik gösterecek. Biz bu makyaj tekniğini en çok yorgun görünümü gizlemek için tercih ediyoruz.

Göz çevresini aydınlat

Göz çevresini aydınlat

Hızlı bir şekilde canlı görünmek istiyorsan göz çevresindeki yorgunluk izlerini kapatman gerekiyor. Uykusuzluk, stres ve düzensiz beslenme gibi faktörler göz altında koyu halkaların oluşmasına yol açabilir, göz çevresinde renk eşitsizliği yapabilir. Bunu dengelemek için hızlıca Maybelline Anti Age Eraser Kapatıcı'nın nemli bitişinden yardım almalısın. Özellikle yorgun olduğun dönemlerde daha da kuruyan göz çevrene çok iyi gelecek olan bu kapatıcı, çizgilerine dolmadan ve mat bir görünüm bırakmadan aydınlanma etkisi sağlar.

Kapatıcını sadece göz altına değil, göz çevresine ve göz kapaklarına da sürmelisin. Böylece gözlerinde yok gibi makyaj görünümü oluşacak ve ten rengin eşitlenecek. Makyajını tamamlamak için tek kat maskara kullanabilirsin. Maskara ile kirpiklerine hacim kazandır ve uzamasını sağla. İşte hazırsın!

Aydınlık ten makyajı yaparken cildinin yağlanmasına engel ol

Aydınlık ten makyajı yaparken cildinin yağlanmasına engel ol

Aydınlık, canlı ve fresh makyaj denilince yağlı cilde sahip olanlar tedirgin olabiliyor. Ya cildim yağlanırsa? Cildini ışıltılı göstermek demek yağlı görünümü de kabul ettiğimiz anlamına gelmiyor. Ten makyajında aydınlatıcı etkili ürünleri kullanırken mutlaka kalıcı olmasına ve yüzünü yağlandırmamasına dikkat etmelisin.

Bugüne kadar kullandığımız en iyi kapatıcılardan olan Maybelline Instant Anti Ager Eraser Kapatıcı, yüzümüzü hiç yağlandırmadı ve istenmeyen parlama yapmadı. Yağlı ciltlerin çok seveceği sabitleme etkisi olan Maybelline kapatıcıyı her cilt tipi için tavsiye ediyoruz. Dilersen bu ürünle T bölgesinin aydınlanmasını sağlayabilir ve ten makyajına ekstra ışıltı ekleyebilirsin.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?