Coquette Stili için Farklı Kombinlere Farklı Makyaj Önerileri

Coquette Stili için Farklı Kombinlere Farklı Makyaj Önerileri

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Instagram’da veya TikTok’ta her gördüğünde hoşuna giden o görünümün adı “coquette style” olabilir mi? Peki, coquette modası nedir? Nasıl görünür? Coquette makyaj stili nasıl uygulanır? Merak ettiğin tüm bu soruları senin için ele alıyoruz!

Modada geçmişin ilhamıyla şimdinin estetiğini harmanlayan birçok stil bulunuyor. Bunlardan biri de coquette stili! Coquette modasında 18’inci ve 19’uncu yüzyıl estetiğinden alan öğelerin yanı sıra günümüzün “cilveli kız” imajını yansıtan detaylar da bulunuyor. Gözünde canlanmadıysa hemen betimleyelim!

Coquette giyimde geçmişin izlerini taşıyan kurdeleler, fiyonklar, örgüler, danteller ve çiçek aplike detayları bulunuyor. Ancak coquette tarzda eskimiş, ciddi ya da sıkıcı bir görünüm değil; aksine cazibeli ve romantik bir görünüm çiziliyor. Bu da coquette etkisini tamamlayan asıl faktör oluyor. Elbette bu tarzı tamamlayan bir de ultra feminen makyaj stili var. Kim bilir o nasıldır değil mi? Neyse ki cevabı yine bizde bulacaksın. O zaman, coquette makyaj stili ve coquette kombin makyajı önerilerimiz gelsin!


Coquette Stili Nedir?

Coquette Stili Nedir?

Coquette stili, vintage ve trend moda unsurlarının harmanlandığı bir giyim tarzı. Bu stilde fırfır ve dantellerin yanı sıra zarif kumaşlar ve yumuşak pastel renkler de sıklıkla kullanılıyor. Hem günlük stile hem de özel davetlere uyarlanabilen coquette tarzında feminen ve romantik detaylar bir arada bulunuyor. Coquette stilinin benzersizliği de buradan geliyor.

Coquette Makyaj Stili Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Coquette Makyaj Stili Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Coquette makyaj stili, çoğunlukla kendisiyle aynı isme sahip giyim modasını tamamlamak için yapılan ve bu stilin izlerini taşıyan bir makyaj görünümü. Tıpkı coquette giyimde olduğu gibi coquette makyajında da ultra feminen, dikkat çekici ve aynı zamanda sevimli bir görünüm yaratılıyor. İşte coquette stil makyajının özellikleri:

Pürüzsüz ve Aydınlık Göz Altları

Coquette makyaj uygulaması da tıpkı modası gibi genç bir enerji sunmayı hedefliyor. Bu nedenle coquette makyajında pürüzsüz ve hatta ışıltılı göz altları önemli bir ayrım noktası oluyor.

Yoğun Allık Görünümü

Feminen görünümün yanı sıra bir tutam sevimlilik, hatta masumluk! Coquette makyaj stilinde bu etkiyi yaratmak için pembe, şeftali ve kırmızı alt tonlu allıklar bol miktarda uygulanıyor. Yanaklarda tıpkı utanınca kızarmış gibi doğal bir allık görünümü elde ediliyor.

Uzun ve İnce Kirpikler

Coquette göz makyajı stilinde bakışlara dinamik ve çarpıcı bir etki kazandırmak için uzun ve ince kirpik görünümü tercih ediliyor. Bu makyajda yoğun maskara uygulamasının aksine kirpikler tek tek ayrılıyor, uzatılıyor ve kıvrılıyor.

Yumuşak Görünümlü Parlak Dudaklar

Coquette makyajında feminenlik, baskın renkli makyaj ürünlerini bol miktarda kullanmaktan değil; doğal renkleri hafifçe uygulamaktan geliyor. Dudak makyajı çoğu zaman bir lip gloss’la tamamlanıyor.

Coquette Stili Kombinleri için Makyaj Önerileri

Coquette Stili Kombinleri için Makyaj Önerileri

Kıyafet seçimi, makyaj tercihi, aksesuarlar… Baştan aşağı bir “coquette girl” olmak için birazdan sıralayacağımız önerilerimize kulak verebilirsin:

Coquette Stili Fırfırlı Beyaz Elbise Kombini için Makyaj Önerisi

Coquette Stili Fırfırlı Beyaz Elbise Kombini için Makyaj Önerisi

Fırfırlı beyaz mini elbise kombinini inci kolye, beyaz fırfırlı çorap ve Mary Jane model ayakkabılarla tamamlayabilirsin. Bu coquette stilini tamamlamak için doğal makyaj yapabilirsin. 

Kapatıcıyla cilt tonunu eşitledikten sonra maskara, allık uygulaması ve dudak parlatıcısıyla makyajını tamamlayabilirsin. Dilersen göz kapaklarına hafifçe pembe ışıltılı far da sürebilirsin.

Editörün Önerisi: Yanaklarda doğal kızarıklık etkisi yaratmak için bizim tercihimiz L'Oréal Paris Wake Up and Glow Blush allığın 03 Melon Dollar Baby rengi. Doğal ve canlı bir görünüm sunan bu pembe allık, doğal kaynaklı içeriği ve uygulama kolaylığıyla bizim vazgeçilmezimiz.

Coquette Stili Pembe Hırka ve Beyaz Pantolon Kombini için Makyaj Önerisi

112-pastel-exaltation

Önden bağlamalı pembe bir hırka, beyaz kısa paça bol pantolon ve pudra düz sandalet kombini sence de çok hoş değil mi? Bu etkileyici görünümü tamamlamak için clean girl makyajından ilham alabilirsin. Temiz bir ten makyajı ve ışıltılı bir dudakla hem feminen hem de dikkat çekici bir görünüm elde edebilirsin.

Editörün Önerisi: Göz alıcı bir dudak görünümü için coquette makyajında L'Oréal Paris Glow Paradise Balm in Gloss Işıltı Veren Parlatıcı’nın “112 Pastel Exaltation” rengini kullanabilirsin. Hyaluronik asit içeren formülüyle dudakları besleyen bu L'Oréal parlatıcı, aynı zamanda kolayca uygulanıyor. Bir coquette kızının gün içinde lip gloss’unu sürekli yenileyeceğini düşünürsek, bizce bu lip gloss coquette makyajına çok uygun!

Coquette Stili Korse ve Mom Şort Kombini için Makyaj Önerisi

Coquette Stili Korse ve Mom Şort Kombini için Makyaj Önerisi

Romantik korseler de coquette modasının olmazsa olmazı. Sneaker ve baget çantayla tamamlayacağın bu kombinde siren göz makyajı yapabilirsin. Kombininin romantik ruhunu feminen ve güçlü bakışlarla tamamlayabilirsin. Bunun için sana önerimiz L'Oréal Paris Infaillible 36H Grip Micro Fine Eyeliner’ın “01 Obsidian” rengi! Zıt gibi görünen bu detayların uyumunu bizi dinlediğinde göreceksin!

Coquette makyaj tarzı gelecek yıllarda da bir hayli popüler olacağa benziyor. Neyse ki bu makyajın tüm tekniklerini artık öğrendin! Şimdi tarzına ve makyaj stiline feminen bir dokunuş yapma zamanı!


Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?