Daha Sürdürülebilir Bir Yaşam: L’Oréal Daha Yeşil bir Gelecek için Aldığı Önlemleri Açıkladı


Yaşadığımız pandemi süreci, sürdürülebilirlik, kapsayıcılık, dayanışma ve yenilikçilik gibi kavramların, artık her zamankinden daha kritik olduğunu bize kanıtladı. Artık bizler de çevreye saygılı, sürdürülebilir özelliklere sahip ürünleri, markaları kullanmaya, aynı zamanda çevremize karşı her zamankinden daha duyarlı olmaya özen gösteriyoruz. En sevdiğimiz global markalardan L’Oréal de bizi çok heyecanlandıran bir değişime imza attı ve bu doğrultuda 2030 hedeflerini kapsayan yeni global sürdürülebilirlik programı “Gelecek için L’Oréal”i (L’Oréal For the Future) lanse etti. Biz de, ürünlerini çok sevdiğimiz ve sık sık kullandığımız markanın, bu program kapsamında hangi önlemleri aldığını araştırdık ve Saç Sırları.com okurlarıyla paylaşıyoruz!

Pandemiyle mücadele ve zor şartlardaki kadınlara destek

Pandemiyle mücadele ve zor şartlardaki kadınlara destek
L’Oréal, COVID-19 pandemisi ile mücadele adına dünya çapında bir çevresel ve sosyal dayanışma programı başlatmış, çevreyi korumak ve kadınları desteklemek için 150 Milyon € bağışlayacağını duyurmuştu. Önemli çevresel sorunlarla ilgili gerekli aksiyonları almak, zarar gören doğal deniz ve orman eko-sistemlerini kurtarmak üzere 100 Milyon € kaynak ayıran L’Oréal, zor şartlardaki kadınlara destek sağlamak için ise 50 Milyon € kaynak sağladı.

Çevre sorunu ve iklim değişimi ile savaşmaya yönelik hedefler:

Çevre sorunu ve iklim değişimi ile savaşmaya yönelik hedefler:
Bu dayanışma programını çok daha öteye taşıyan ve kapsamını genişleten yeni global sürdürülebilirlik programı “Gelecek için Güzellik”, L’Oréal’in 2030 hedeflerini ortaya koydu. “Bilim Odaklı Hedefler” girişimiyle desteklenen, iklim değişimi ile savaşmak üzere yeni ve ölçülebilir 2030 hedeflerini belirleyen program, 3 farklı çevre sorununa yönelik olarak da hedefler ortaya koydu: 1)           Biyo-çeşitliliğin Korunması 2)           Sürdürülebilir Su Yönetimi 3)           Kaynakların Döngüsel Olarak Kullanımı Kaynakları sınırlı olan dünyaya saygılı ve beraber çalıştığı topluluklara katkı sağlamaya çalışan bir şirket olarak L’Oréal, çevreye doğrudan etkisini azaltmaya devam ederken tedarikçilerini ve tüketicilerini de kapsayacak şekilde tüm aktivitelerinin etkilerini azaltmak üzere çalışıyor.

L’Oréal dünyanın sınırlarına saygılı olmak için iş modelini de değiştiriyor:

L’Oréal dünyanın sınırlarına saygılı olmak için iş modelini de değiştiriyor
·       2025’e kadar dünyadaki tüm L’Oréal tesisleri, %100 yenilenebilir enerji ve enerji verimliliğinin geliştirilmesi ile karbon nötr olacak. ·       2030’a kadar L’Oréal’in ürün ambalajlarında kullandığı plastiklerin %100’ü geri dönüştürülmüş veya biyolojik kaynaklı olacak. ·       2030’a kadar L’Oréal, tüm sera gazı emisyonlarını 2016’ya oranla nihai ürün bazında %50 azaltacak.

Artık aldığımız ürünün çevreye etkisini etiketinden görebileceğiz!

Artık aldığımız ürünün çevreye etkisini etiketinden görebileceğiz!
L’Oréal’in “Çevresel ve Sosyal Etki Etiketleme Sistemi” ile biz tüketiciler artık aldıkları ürünlerin çevresel ve sosyal etkilerini etiket üzerinde görebileceğiz. Bu sistem sayesinde ürünlerin çevresel ve sosyal etkileri, şeffaf bir şekilde tüketicilerle paylaşılacak. İlk olarak Garnier saç bakım ürünlerinde, kademeli olarak da tüm marka ve kategorilerde kullanılacak olan bu sistem, bağımsız bilim uzmanları tarafından onaylandı. Bu etiketlemeler ve skorlara ise markaların web sayfalarından ulaşılabileceğimizi öğrendik.
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancome.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

Tüm ürünlerde geçerli %25 indirimi kaçırma!

Kodu Kopyala