Deniyoruz: Lancôme Blush Subtil Crème ile Draping Tekniği

Deniyoruz: Lancôme Blush Subtil Crème ile Draping Tekniği

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Son dönemin en popüler trendlerinden draping nasıl yapılır öğrenmeye ne dersin? Lancôme’un #instatrends koleksiyonu altında sınırlı sayıda çıkardığı Blush Subtil Crème krem allığı ile, #Draping tekniğini mercek altına alıyoruz!

Draping nedir? Nasıl yapılır?

Deniyoruz: Lancôme Blush Subtil Crème ile Draping Tekniği_1

Bu sonbaharın favori makyaj trendlerinden Draping tekniği, aslında allıkla kontür yapmak anlamına geliyor. 70’lerden gelen ve bu yıl tekrar popülerleşen Draping tekniği, renkli bir o kadar da uygulaması kolay.

Bronzer veya kontür pudraları ile kontür yapmak yerine bu sefer tek ihtiyacımız olan pembe veya şeftali tonlarında bir allık ve allık fırçası. Nereye uygulanır? sorusuna gelirsek eğer; kontür uyguladığımız yer olan elmacık kemiklerinin üstü, şakaklar ve hafifçe kaşların üstüne doğru uygulanıyor. Tek bir ürünle hem kontür hem de allık uygulanıyor ve böylece çok daha fresh, aydınlık bir görünüm elde ediliyor.

Lancôme Blush Subtil Crème krem allık

MAKYAJCOM (@makyajcom)`in paylaştığı bir gönderi (15 Eyl 2017, 07:20 PDT)

Draping tekniği hayatımıza girer girmez, tabii ki Herkesicinguzellik.com editörleri olarak denemek istedik. Draping uygularken tercihimiz ise Lancôme’un Blush Subtil Crème krem allığını da deneme fırsatını bulmuş olduk.

Lancôme’un Instagram trendlerinden yola çıkarak hazırladığı #instatrends koleksiyonunun ilk ürünlerinden biri olan Blush Subtil Crème krem allık, tam olarak Draping’e yönelik bir ürün.

Kremsi yapısı her türlü fırça ve sünger ile kolayca uygulanabiliyor, hatta istersen elinle bile dağıtması son derece kolay. 3 adet rengi var; pembe, şeftali ve açık pembe tonlu bir aydınlatıcı. Bu 3 muhteşem renkle geçişli bir draping uygulaması yapılabiliyor.

Lancome Blush Subtil Crème ile Draping

Deniyoruz: Lancôme Blush Subtil Crème ile Draping Tekniği_2

Draping makyajına başlamadan önce ilk olarak ten makyajımızı yapıyoruz. Bunun için doğal ve aydınlık bitişi ve mükemmel örtücülüğe sahip Lancôme Teint Vissionaire fondöten ile porselen bir cilt görünümü elde ediyoruz. Bu fondötenin üst kısmındaki kapatıcı ile de göz altlarımızı kapattıktan sonra makyajımızın can alıcı kısmına geçiyoruz.

Bizim Draping tekniğini denerken kullandığımız renk Rendez-vouz a Paris, iç ısıtan çok doğal bir pembe. Krem allığı allık fırçamızla önce elmacık kemiklerimizin üzerine kontür yapar gibi uygulayarak başlıyoruz. Sonrasında şakaklarımıza doğru çıkarak devam ediyoruz ve kaşlarımızın üstüne doğru dağıtıyoruz.

Editörün önerisi: Eğer tek renk kullanmak yerine diğer renkler ile geçişli bir görünümle daha boyutlu ve yansımalı bir draping görünümü elde etmek istersen, şeftali tonlu Bonjour Bonheur rengi ile kontür işlemine başlayıp devamını yine pembe tonla getirebilir, Je M’Appelle Rose aydınlatıcı ile doğal bir geçiş ve yansıma elde edebilirsin.

Deniyoruz: Lancôme Blush Subtil Crème ile Draping Tekniği_3

Hacimli kirpikler ve pembe dudaklar

Makyajımızda draping tekniği kullanıp aydınlık ve canlı bir etki yakaladığımız için gözleri ve dudakları son derece doğal tutmak istiyoruz. Kirpiklerde hacimli bir etki istediğimiz için en sevdiğimiz maskaralardan olan Monsieur Big tercihimiz. Dudaklarda ise, Lancôme Matte Shaker’ın mat etkisinden yararlanıyoruz, renk tercihimiz ise pembe-nude tonuyla Beige Vintage.

Deniyoruz: Lancôme Blush Subtil Crème ile Draping Tekniği_4

Sen Draping tekniğini nasıl buldun? Biz her çıkan yeni makyaj trendini denemezsek yapamayız ama bu trend epey hoşumuza gitti! Eğer Lancôme Blush Subtil Crème’i denemek istersen, sınırlı sayıda özel koleksiyona www.lancome.com.tr'den ve Sephora mağazalarından Eylül sonuna kadar ulaşabilirsin. Sen de ilham aldıysan ve draping tekniğini uygularsan, #makyajselfiem etiketi ile bizimle de paylaşmayı unutma!

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?