Deniyoruz: Vichy Cilt Bakım Ampulleri

Deniyoruz: Vichy Cilt Bakım Ampulleri

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Vichy’nin Liftactiv serisindeki kırışıklık ve leke karşıtı cilt bakım ampullerini deniyoruz!

Son zamanlarda yükselen cilt bakım trendlerinden biri olan cilt bakım ampulleri, kısa bir sürede cilde kür halinde uygulandıklarında, gözle görülür bir etkiye sahipler. Özellikle kullandığı ürünlerden hızlı etki görmek isteyenleri tatmin eden cilt bakım ampulleri, genellikle kırışıklık, ince çizgiler ve koyu lekeler gibi yaşlanma belirtilerini hedefliyorlar. Bu makalemizde, son zamanlarda denediğimiz ve etkilerine bayıldığımız Vichy Cilt Bakım Ampullerini inceliyoruz.

Vichy Liftactiv Peptit-C Kırışıklık Karşıtı Ampul

https://www.cildimveben.com/makale/cilt-bakim-ampulleri-nedir-nasil-kullanilir

Cildindeki ince çizgi, kırışıklık, sıkılık ve ışıltı kaybı gibi yaşlanma belirtileri varsa ve bunun için 10 günlük bir C vitamini kürü uygulamak istersen, Vichy Liftactiv Peptit-C ampulleri uygulayabilirsin. Kolajen kaybı sebebiyle oluşan kırışıklık görünümünü azaltmayı hedefleyen bu 10 günlük bakım kürünün formülünde %10 saf C vitamini, bio-peptitler ve hyaluronik asit bulunuyor.

Vichy Liftactiv Peptit-C Ampullerin bir kutusunda 10 adet ampul bulunuyor ve bu ampuller, sabah-akşam yarımşar şekilde olarak 20 kullanım sağlıyor. C vitamini cildin daha parlak, canlı ve sağlıklı görünmesini sağlarken, bio-peptitler de ciltteki kolajen üretimini uyararak yaşlanma belirtilerinin giderilmesine yardımcı oluyor. Hyaluronik asit ise cildin daha nemli olmasını sağlıyor.

Vichy Liftactiv Peptit-C Kırışıklık Karşıtı Ampulleri 10 gün boyunca sabah ve akşam olmak üzere düzenli olarak kullandığında, cildinin anında daha ışıltılı ve sıkı olduğunu, 10 gün sonunda da ışıltılı ve pürüzsüz bir görünüm kazandığını fark edeceksin. 1 ay içinde de kırışıklık görünümünün azaldığını ve cildinin daha dolgun olduğunu göreceksin. Bu serumun aynı zamanda kaş ortasındaki, yanaklardaki ve göz kenarındaki kaz ayağı kırışıklıklarına da iyi geldiğini söyleyebiliriz. Ayrıca bu ampuller hipoalerjenik bir formüle sahip oldukları için hassas ciltlerin kullanımına da son derece uygun.

Vichy Liftactiv Glyco-C Leke Karşıtı Ampul

Vichy Liftactiv Glyco-C Leke Karşıtı Ampul

Yaşlanma belirtilerinden bir diğeri de ciltteki koyu lekeler ve en az kırışıklıklar kadar ciddi bir bakım gerektiriyorlar. Eğer sen de cildindeki lekelerden şikayetçiysen, Vichy Liftactiv Glyco-C Leke Karşıtı Ampulleri kullanabilirsin. Formülündeki %10 glikolik asit, doğal kaynaklı cG vitamini ve hyaluronik asit ile ciltteki leke görünümünü, cilt tonu eşitsizliklerini ve ışıltı kaybını gidermeyi hedefliyor.

Kırışıklık karşıtı ampullerde olduğu gibi Vichy Liftactiv Glyco-C ampullerin de içerisinde 10 adet ampul bulunuyor fakat tek fark, bu ampuller yarım bir şekilde sadece geceleri uygulanıyor. 10 ampulü 20 gün boyunca kür şeklinde kullanarak, peeling etkisiyle yenilenmesini ve eşit tonda olmasını sağlayabilirsin. Bu cilt bakım ampulleri düzenli olarak kullandığında koyu lekelerin görünümünün azaldığını, cildinin ışıltı kazandığını ve yenilendiğini fark edeceksin.

Vichy Liftactiv Cilt Bakım Ampulleri Nasıl Kullanılır?

Vichy Liftactiv Cilt Bakım Ampulleri Nasıl Kullanılır?

Vichy Liftactiv Peptit-C ve Glyco-C ampulleri uygulamadan önce cildinin temiz ve kirlerden arınmış olmasına dikkat etmelisin. Ampulleri bir peçete ile tutarak kırdıktan sonra, kutudan çıkan plastik aplikatörü takmalısın. Her kullanımda ampulün yarısını avcuna döktükten sonra tampon hareketlerle cildine uyguladıktan sonra masaj yaparak cildine dağıtabilirsin.

Vichy Liftactiv Peptit-C Kırışıklık Karşıtı Ampulleri, sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kere uygulamalısın. Cildine uygularken özellikle kaş arasına, kaz ayaklarının ve burun kenarındaki yanak çizgisine masaj yaparak uygulamalı, elinde kalanı da boynuna masaj yaparak uygulayabilirsin.

Vichy Liftactiv Glyco-C Leke Karşıtı Apmulleri ise yine aynı şekilde ama sadece akşamları yarımşar olacak şekilde kullanabilirsin. Masaj yaparak uyguladığında kan akışını hızlandırarak, serumun daha hızlı emilmesine yardımcı olabilirsin.

Vichy Liftactiv cilt bakım ampullerini kullanırken dikkat etmen gereken en önemli nokta, cildini güneşten korumak. C vitamini ve glikolik asit gibi içerikleri kullanırken, mutlaka SPF içeren güneş kremleri kullanmalısın, aksi halde cildinde lekeler oluşabilir. Bunun için Vichy Liftactiv Collagen Specialist SPF 25’i önerebiliriz. Böylece hem cildine yaşlanma belirtilerine yönelik bakım yapmaya devam etmiş olacaksın, hem de cildin güneşten korunmuş olacak. Bu yüz kremi ile ilgili daha detaylı bilgi almak istersen, bu makalemize göz atabilirsin.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?