Photoshop yapılmış gibi harika görünen saçlara ulaşmanın 7 yolu!

Photoshop yapılmış gibi harika görünen saçlara ulaşmanın 7 yolu!

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Fotoğraflarda cansız çıkan saçların senin de canını sıkıyor mu? Saçlarının göz alıcı görünmesi için illa ki photoshop kullanmana, Instagram'a fotoğraf yüklemeden önce filtre uygulamana aslında gerek yok! Her daim ışıl ışıl parıldayan saçlara ulaşmak aslında senin elinde. Saçlarına doğru saç bakımını yaptığında hayatının her anında filtresiz de parlak görünen saçlara kavuşabilirsin. 

O zaman şimdi, doğru bakım ve saçlarını canlı gösterecek ipuçları için yazımızın devamına bekleniyorsun!

Saç bakım ürünlerini doğru şekilde kullan

Saçlarının göz alıcı görünmesi için kullandığın saç bakım ürünlerini doğru uyguladığına emin misin? Aslında saç bakım ürünlerinden tam verim almak için onları doğru zamanda ve doğru şekilde uygulamalısın. Saç bakımında en sık yapılan yanlışların başında şampuan uygulaması geliyor. Saç uçlarını asla şampuanlamamalısın. Şampuanını her zaman sadece saç diplerine, saç derine yavaş yavaş, yuvarlak hareketlerle masaj yaparak uygulamalısın. 

Şampuanı durulayıp saçlarındaki suyu iyice sıkıp nemini aldıktan sonra saç kremini yalnızca saç uç ve boylarına sürmelisin. Aksi takdirde saç kremini saç derine uygularsan saç derindeki yağ dengesini bozup, saçlarının daha çabuk yağlanmasına neden olabilirsin. 

Saç bakım yağını, saçların çok kuruysa banyodan önce saçlarının uçlarına ve boylarına uygulayıp 1 saat bu şekilde bekle. Ardından banyoya girip her zamanki saç bakım rutinine devam et. Bu şekilde saçlarını derinlemesine besleyebilirsin. Eğer saçlarının elektriklenmesinden, kabarmasından şikayetçiysen de banyodan sonra saç uçlarına ve boylarına uygulayabilirsin. 

Kırıklarından kurtul

Saçlarının photoshop uygulanmış gibi görünmesi için saç kırıklarından mutlaka kurtulman gerekiyor. Saçlarını düzenli olarak kestirmek saç kırıklarından seni arındıracak ve çok daha sağlıklı saçlara kavuşmanı sağlayacak. Eğer saçlarını uçlarından kestirmek istemiyorsan bakım maskelerinden yardım alarak da kırıklarını onarabilirsin. Bunun için banyodan önce L’Oréal Professional Absolut Repair Lipidium Onarıcı Saç Maskesi’ni saçlarının uçlarına ve boylarına uygulayıp bir süre beklemeni öneriyoruz. Saçlarının daha sağlıklı göründüğünü ve bir süre sonra kırık oluşumunun çok azaldığını fark edebilirsin.

Sıcaktan uzak dur

Sağlıklı saçların sırrı ılık sudan geçiyor! Saçlarını yıkarken mutlaka ılık, hatta soğuk su kullanmanı öneriyoruz. Sıcak su, saçlarının kurumasına ve solgun görünmesine neden olabilir. Bunun yerine ılık suyla saçlarını duruladığında daha canlı ve parlak saçlara kavuşabilirsin. 

Saçlarını şekillendirirken kullandığın maşa ve düzleştirici gibi saç aletlerine de dikkat etmelisin. Saçlarını sürekli ısı ile şekillendirmek yerine saç şekillendiricileri kullanmak saç sağlığın için daha doğru olacaktır.

Kuru saçlar için köpürmeyen krem şampuan kullan

Konu saç temizliği olduğunda ne kadar çok köpürürse o kadar başarılı bir sonuç alacak gibi hissediyoruz. Ancak köpüren şampuanlar, çok kuru, yıpranmış saçlara ne yazık ki iyi gelmiyor... Özellikle sürekli bakıma ihtiyaç duyan saçların varsa köpürmeyen krem şampuanları kullanmanı öneriyoruz. L’Oréal Paris Elseve Komple Onarıcı 3’ü 1 Arada Köpüksüz Krem Şampuan sayesinde hem saçlarını kökten uca temizleyebilir, hem de kuru saçlarını daha canlı bir hale getirebilirsin. Saçlarının canlılığı ve parlaklığı selfie'lerinden bile belli olacak :)

Saç şekillendiricilerden yardım al

Saçlarının her daim kusursuz görünmesi için doğru saç şekillendiricileri kullanmalısın. Saçlarını sıkı at kuyruğu yaptığında önden çıkan minik saçlar bütün görünümünü gölgede bırakabilir, selfie'lerinde kötü bir görünüm oluşturabilir. Bu nedenle saçlarını şekillendirdikten sonra mutlaka sabitleyici saç spreyi uygulamalısın. Kérastase Laque Noire Saç Spreyi sayesinde kusursuz görünen saçlara kavuşabilirsin.

Düzenli (!) saç bakımı yap

Saçlarının ışıl ışıl görünmesi için düzenli saç bakımına ihtiyacın var. Saç bakımını sadece ihtiyacın olduğunda değil, düzenli olarak yaptığında saçlarının daha az kırıldığını ve daha canlı göründüğünü fark edebilirsin. Haftada bir ya da iki kere saç maskesi yapabilir, her şampuandan sonra saç bakım kremi kullanabilir, ısıyla şekillendiren aletleri kullanmadan önce saçlarını koruyacak bakım ürünleri kullanmaya özen gösterebilirsin. Tabii ki tüm bunları bir düzene oturtup alışkanlık haline getirmelisin. 

Ağırlaşan saçlarına hacim ver

Ne yaparsan yap saçların hacimsiz mi görünüyor? Eğer saçların aynı zamanda çok ağırlaşıyor, yıkadıktan sonra çabucak yağlanıyorsa mutlaka yağlı saçlara özel, kil içeren şampuanlar kullanmalısın.Elseve Mucizevi Kil Ağırlaştırmayan Bakım Şampuanı sayesinde saçların ağırlaşmadan beslenir, canlanır ve çok daha hacimli olur. Denemekte fayda var değil mi?

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?