Esmer Tenliler Hangi Renk Ruj Kullanmalı?


Esmere tene ruj rengi konusu hep merak edilir. Esmer ten rengine yakışan renklerle makyajını bir üst seviyeye taşıyabilirsin. Peki, esmer tene hangi renk gider?

Esmer ten rengine uygun rujları biliyorsan her daim çekici görünüyorsun demektir. Henüz bu renkleri keşfetmediysen doğru yerdesin. Esmer tene hangi ruj renklerinin yakıştığını ve esmerlere yakışan ruj numaralarını seninle paylaşıyoruz. Esmer ten rengine sahip olanlar makalenin devamına bekleniyorlar.

Esmerler Ruj Rengi Seçimini Neye Göre Yapmalıdır?

Esmerler Ruj Rengi Seçimini Neye Göre Yapmalıdır?

Esmer ten rengini ön plana çıkarmak için parlak, canlı ve aydınlık ruj renklerini seçmelisin. Esmer ten ruj seçiminde sıcak alt tonlu renklere öncelik verebilirsin. Soğuk alt tonlu rujlar esmer tenini daha donuk ve cansız gösterebilirler. Sıcak tonlar ise seni daha enerjik, canlı ve fresh gösterir. Esmere ruj seçerke saten bitişli rujları tercih edebilirsin. Eğer mat bir makyaj yapmak istersen kadife bitişli mat rujlara yönelmelisin. Unutma, dudaklarını her daim nemli ve bakımlı göstermelisin!

Esmer ten için ruj önerisi isteyenler nude, mercan ve gül kurusu tonlarına yönelmeli. Bu renklerden sıcak alt tonlarına bakmalı ve dudağına en uygun rengi keşfetmelisin. Esmer ten makyajında yoğun göz makyajı yapacaksan dudaklarında nude veya kahverengi dudak parlatıcısı kullanmalısın.

Esmer Tene Yakışan Ruj Renkleri Nelerdir?

Esmer Tene Yakışan Ruj Renkleri Nelerdir?

Esmer ten için ruj önerisi isteyenler buraya! Esmer tene çok yakışan renkleri aşağıda görebilirsin.

1. Gül kurusu

gül kurusu

Gül kurusu ruj kimlere yakışır? Tabii ki esmerlere! Gül kurusu ruj rengi esmere tene çok yakışıyor. İster mat, istersen de parlak bitişli gül kurusu rujları kullanabilirsin. Esmer tenini ortaya çıkarmak istersen bizim tercihimiz parlak bitişli rujlardan yana olur.

Gül kurusu ruj önerisi: Maybelline New York Super Stay Vinyl Ink Uzun Süre Kalıcı Likit Parlak Ruj 15 Peachy.

2. Mercan rengi

2. Mercan rengi

Esmere ruj önerilerinden bir diğeri ise mercan rengi. Açık kırmızı tonlarındaki bu renk, esmer teni daha canlı göstermeyi başarıyor. Mercan rengi, turuncu ve kırmızı arasındaki bir ruj rengidir. Esmer kırmızı ruj seçeneklerinden biri olan mercan rengi, simsiyah eyeliner göz makyajı ile çok yakışıyor.

Mercan rengi ruj önerisi: Maybelline New York Super Stay Matte Ink Likit Mat Ruj 20 Pioneer

3. Nude rengi

3. Nude rengi

Esmerler için en çok tercih edilen ruj renklerinin başında nude geliyor. Nude rujlar esmer teni daha karizmatik ve havalı gösterir. Günlük ve gece makyaja uyan nude rujlar sayesinde esmer tenliler göz makyajında istediği kadar yoğun görünümler yapabilirler. Makyajını dengelemek için nude rujunu sür ve hazırsın! Nude rujunun üzerine dudak parlatıcısı sürerek dudaklarını daha dolgun gösterebileceğini unutma.

Nude ruj önerisi: Maybelline New York Lifter Gloss Nemlendirici Dudak Parlatıcısı 009 Topaz 

4. Bordo

4. Bordo

Bordo ruj rengi esmer tene çok yakışıyor. Buradan 'bordo ruj sarışınlara mı daha çok yakışır, yoksa esmerlere mi?' karmaşasına da son verelim! Bordo rujlar en çok esmerlere yakışıyor. Esmer teni bütünleyen bordo rujlar, dudakları daha dolgun gösteriyor ve esmer teni ön plana çıkarıyor. Esmere ruj önerilerinde yer alan bordo ruju seçerken mat bitişli olanları tercih edebilirsin.

Bordo ruj önerisi: Maybelline New York Superstay Matte Ink Kalıcı Ruj 50 Voyager

Esmer Ten İçin Ruj Önerisi

Esmer Ten İçin Ruj Önerisi

1. Maybelline Superstay Matte Ink Ruj 112 Composer

Maybelline Superstay Matte Ink Ruj 112 Composer

Esmer tene hangi ruj rengi yakışır? Bize göre esmere koyu bordo tonları çok yakışıyor. Koyu bordo gibi iddialı ruj rengini esmer tenler harika taşıyabilirler. Ten renginin avantajını kullan ve hemen Maybelline Superstay Matte Ink Ruj 112 Composer rengini dudaklarına taşı. Esmerlere yakışan ruj numaraları arayışında olanlar 112 Composer rengini bir kenara not almalı. Dudakları kurutmayan ve bulaşmaya karşı dayanıklı olan bu ruj sayesinde esmer tenin gün boyu ön planda kalacak.

2. Maybelline Super Stay Vinyl Ink 40 Witty

Maybelline Super Stay Vinyl Ink 40 Witty

Süper parlak ve süper kalıcı bir ruj arıyorsan sana Maybelline Super Stay Vinyl Ink 40 Witty rengini öneririz. Koyu nude tonlarındaki bu renk, her makyaj stiline çok yakışıyor. Uzun süre dudakta kalıcı olan formülü sayesinde esmer tenin daha aydınlık görünür. Esmer ten için ruj önerisi listesinde yer alan bu rengi çalkala ve dudaklarına uygula! İlk uygulamada bile ne kadar çekici göründüğünü fark ettin mi?

3. Maybelline Lifter Gloss 016 Rust

3. Maybelline Lifter Gloss 016 Rust

İster tek başına veya istersen rujunun üzerine uygulayabileceğin Maybelline dudak parlatıcısı esmerlere çok yakışıyor. İçeriğindeki hyaluronik asit olan bu dudak parlatıcısı, dudakları dolgunlaştırıyor ve daha belirgin görünmesini sağlıyor. Esmere ruj seçenekleri arasında yer alan 016 Rust rengi, nude parlak rujlar arasında kuşkusuz en çok ön plana çıkan renklerden!

Esmerlere Hangi Renk Kırmızı Ruj Yakışır?

Esmerlere Hangi Renk Kırmızı Ruj Yakışır?

Esmer kırmızı ruj önerilerinin başında Maybelline New York Super Stay Matte Ink City Edition Likit Mat Ruj 118 Dancer geliyor. Sıcak alt tonlu açık kırmızı rengi, esmer tenin güzelliğini ön plana çıkarıyor ve esmer tenle kusursuz bir şekilde bütünleşiyor.

Mat bitişli ve kadife yumuşaklığında olan bu ruj, dudakları pürüzsüz göstermeyi başaran kırmızı rujlardan biridir. Esmerlere yakışan ruj numaraları arıyorsan 118 Dancer kırmızı ruju mutlaka alışveriş sepetine eklemelisin. Uzun süre kalıcı ve yeme içmeye dayanıklı Maybelline mat ruj sayesinde gün boyu kusursuz görünümü koruyacaksın.

Esmerlere Bordo Ruj Yakışır Mı?

Esmerlere Bordo Ruj Yakışır Mı?

Evet, esmer tene bordo ruj rengi çok yakışıyor. Özellikle parlak bitişli bordo rujları esmer ruj rengi olarak öneririz. Super Stay al Vinyl Ink Uzun Süre Kalıcı Likit Parlak Ruj 55 Royal, bizim en sevdiğimiz bordo tonlardan biridir. Sıcak alt tonlu bordo rengi olan bu ruj, dudaklarda gün boyu parlak görünümü koruyor ve bulaşmıyor. Süper kalıcı bu ruj sayesinde özel davetlerde ve partilerde ruj tazelemene gerek kalmayacak.


Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancome.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

Tüm ürünlerde geçerli %25 indirimi kaçırma!

Kodu Kopyala