​Evde ombré yapmaya ne dersin?

​Evde ombré yapmaya ne dersin?

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Özellikle sosyal medya sıkça gördüğümüz muhteşem ombré saçlara hepimiz kıskanarak bakıyoruz! Popülerliğini koruyan, saç trendlerinde üst sıralardaki yerini kimseye bırakmayan ombré'yi aslında evde de kolayca yapabilirsin! Nasıl mı? Tabii ki ombré saç boyalarıyla! İşte adım adım ombré uygulaması!

İlk adım: Ombré efekti ver

ombre

İlk önce saçlarını nazikçe tara ve orta bir ayrım oluştur. Tüm saçın karmaşık görünümden kurtulana kadar taradığından emin olmalısın. Ardından ombre boyası kutusunun içerisinde bulunan karışımı oluştur. Boya hazır olunca kutunun içerisinden çıkan fırçayı boyaya batır ve dikkatlice saç uçlarına uygulamaya başla.

İkinci adım:

ombre

Saçlarını ortadan ayırıp, ince dişli bir tarak veya fırçayla hafif hareketlerle tara. Colorista Ombre saç boyasının paketinden çıkan eldivenlerini takıp, boya karışımını hazırlayıp ombre tarağına boyayı uygula. Bu kullanışlı ombre tarağıyla oluşturmak istediğin yumuşak renk geçişlerini kolaylıkla kontrol edebilirsin. Bu nedenle ombre uygulamasından çekinmene gerek yok çünkü kontrol sende!

Üçüncü adım:

saç boyama

Tarağa döktüğün boyayı saçlarının arkasından başlayarak yavaş yavaş önlere doğru tarayarak saçların uygula. Kulak veya çene hizasından başlamanı öneririz. Boyayı tarakla, yukarıdan aşağı doğru uygularken, çenen ve gözlerin arasında kalan kısma uygulamamaya özellikle dikkat etmelisin. Ombré'deki o kademeli açılan görünümün oluşması için yüzüne yakın saçlarına daha yüksek kısımlarına, başının arkasında kalan saçların ise sadece uç kısımlarına uygulamaya özen göstermelisin.

İpucu: Renk sonucu saçında tuttuğun süreye ve doğal saç rengine göre değişiklik gösterebilir. Bu nedenle açılmayı kontrol edebilmek için kutu üzerinde yazan saçta tutma süresini aşmamaya veya daha az tutmamaya dikkat etmeni öneriririz.

Dördüncü adım: 30 dakika bekle

Dördüncü adım: 30 dakika bekle

Boya uzmanlarına göre ombré saç boyasını saçta tutma süresi 30 dakika olmalı. 30 dakika bekledikten sonra banyoda saçını iyice durulayıp boyadan arındır ve her zamanki gibi şampuanlayıp, bakım kremi uygula. Ortaya çıkacak sonuç taban saç rengine ve boyanın saçta kalma süresine bağlıdır.

Boyanın paketinde yazan süreyi geçmemeye özen göstermelisin. Saçlarında en iyi etkiyi yakalamak için boyama işlemi sonrası kullanımı için kutudan çıkan özel şampuanla saçlarını yıkamayı da sakın unutma!

Editörün notu: Boya işlemi sonrasında saç renginin parlak ve canlı görünmesi için boyalı saçlara özel bakım yağlarından yararlanabilirsin.

Beşinci adım: Görünümü tamamla!

Beşinci adım: Görünümü tamamla!

Ombré saçların hazır! Şimdi de sıra bu yepyeni saç rengini ortaya çıkartacak bir saç modeli oluşturmaya geldi! Sen de fotoğraftaki modeldeki gibi dalgalı ve hareketli bir saç modeli tercih etmek istersen, saçlarını kuruttuktan sonra uçlarını maşa ile dalgalandırabilir ve bakım yağı uygulayıp tarayarak iri dalgalar oluşturabilirsin.

Ombre Modelleri

Açık kumral renkte ombre görünümü bir harika!

Sarı ombre, özellikle açık kumral saç renklerine çok yakışıyor. 

Kahverengi saç rengi üzerine uygulanan koyu sarı ombre ile doğal bir görünüm elde edebilirsin.

Doğal ve bir o kadar da göz alıcı bir görünüm için karamel ombre de fena olmaz! :)Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?