Pembe Saç Rengi Fikirleri

Pembe Saç Rengi Fikirleri

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Pembe saç modasının popülerliği günden güne artarak devam ediyor. Pembe saç denilince aklına sadece tek bir renk gelmesin. Pembe saç modasında birçok farklı ton ve farklı teknikler bulunuyor. Dilersen saçlarının tamamını pembeye boyayabilir veya sadece uçlarını boyayarak pembe ombre yapabilirsin. Özellikle herkesi şaşırtacak, canlı, enerjik bir renk arıyorsan pembe saç fikirlerinden ilham almanı öneririz. 

Toz pembe

Toz pembe

Toz pembe saç rengi, pastel tonları sevenlerin favorisi olacak! Pamuk şekere benzeyen bu tatlı renk, bizim de denenmesi gerekenler listemizde! :)

Kimler için uygun?: Toz pembe saç rengi, açık tenlilere çok yakışıyor. Beyaza yakın teninin üzerinde toz pembesi saçlar harika görünecektir. 

Yoğun pembe

Saçlarında yoğun ve dikkat çekici bir pembe tonu arıyorsan yoğun pembe saç rengini deneyebilirsin. Saçlarını dipten uca pembe yaparak ten rengine uygun bir görünüme bürüneceksin.

Kimler için uygun: Yoğun pembe saç rengi, değişiklikten korkmayanların hoşuna gidecektir. En çok da açık ve buğday tenlilere yakışıyor.

Şeker pembesi

Göz alıcı bir pembe arıyorsan şeker pembe saç rengi tam sana göre! İddialı ve bir o kadar da tatlı bir renk olduğu için tüm gözleri üzerinde toplayacaksın!

Kimler için uygun: Şeker pembesi yaz tatilinde bronzlaşmayı planlayanlar için ideal bir renk!

Koyu pembe

Koyu pembe

Açık pembe tonlarından bunalanlar koyu pembe saç rengiyle farklı bir seçim yapabilirler. Artık çok kolay şekilde bu güzel rengi saçlarında görebilirsin, hem de 1 gün kalıcı şekilde! L'Oréal Paris Colorista Hair Makeup Millenial Pink rengini saçlarına uygulayıp çabucak bu görünüme kavuşabilirsin! L'Oréal Paris Colorista Hair Makeup ile ilgili buradan bilgi alabilirsin.

Kimlere uygun: Koyu pembe saç rengi yeni saç modasını denemekten korkmayanlar için çok uygun! Esmer ten rengine sahip olanlara ise bir başka yakışıyor!

Canlı pembe

Canlı pembe

Her daim fresh ve sağlıklı görünmeyi seviyorsan canlı pembe saç rengi tam sana göre! Pembe saç renginle pembe allığını birleştirmeyi unutma. 

Kimlere uygun: Çocukluğumuzdaki porselen bebekleri hatırladın mı? İşte bu güzel pembe tonunu, açık tenliler denediklerinde ortaya porselen bebekleri andıran, çok farklı bir görünüm çıkıyor! 

Taze pastel pembe

taze pembe

Yaz aylarında saçlarına yeni bir görünüm katmak, saçlarının arasında çiçekler yerleştirmek istiyorsan taze pembe rengi deneyebilirsin. Dışarı çıkmadan önce geçici pembe saç boyanı saçlarına uygula üzerine çiçekli tacını tak. Hazırsın!

Kimlere uygun: Festivallerde capcanlı görünmek isteyenler saç spreyleri ile renkli saçlara kavuşabilirler. Her ten rengine bu renk yakışıyor. 

Bakır pembe

Bakır pembe

İçinde hafif bakırlık bulunan bakır pembe rengine saçlarında kimsede olmayan renkleri denemeyi sevenler mutlaka bir şans vermeli. Beyaz tenliler yazın biraz yandıktan sonra mutlaka bakır pembe tonlarını denemeli, onlara çok yakışacaktır! 

Kimlere uygun: Bakır yansımalara sahip olduğu için beyaz tenlilere ve açık buğday tenlere yakışıyor.

Açık pembe ombre 

Kahve ve pembe

Doğallıktan vazgeçmek istemeyenleri buraya alalım. Kahve ya da kumral saçlarının uçlarına açık pembe ombre yaptırarak kendi saç rengini korumuş olacaksın. Saçlarının uçlarına ombre yaptıktan sonra örgü modelleri veya dalgalı saç modellerini denemelisin.

Kimlere uygun: Dip boyası sorunuyla uğraşmak istemeyen ama pembe saç sevdasından da vazgeçemeyenler saç renklerinin üzerine pembe ombre yaptırabilir. 

Gümüş pembe

Gümüş saç renginden sıkılanlar ve daha canlı saç rengi denemek isteyenler gümüş pembe rengine geçebilir. Saçlarını gümüş pembe rengine boyattıktan sonra Matrix Total Results Color Obsessed Saç Bakım Spreyini kullanarak saç renginin kalıcılığını koruyabilirsin. Duştan çıktıktan sonra bu spreyi saçlarına sık ve tara.

Kimlere uygun: İçinde gümüş ışıltılar bulunan gümüş pembe rengi açık tenlilere çok yakışıyor.

Gizli pembe

gizli pembe

Saçlarının yarısını pembeye boyatmaya ne dersin? Sadece saçlarının yarısının alt kısmını veya ense kısmını pembeye boyatarak çok farklı görünebilirsin. Bu model her saç rengine ve cilt tonuna yakışacaktır.

Kimlere uygun: Saçlarının ilk bakışta tamamen pembe görünmesini istemeyen ama pembe saç renginden de vazgeçemeyenler bu modeli denemeli. 

Rose pembe

Rose pembe

Rose alt tonlu saç renkleri bu sene çok moda! Rose pembe ise pembe ile bakır tonlarının arasındaki o büyülü renge deniyor. Yaz aylarında orjinal bir değişiklik yapmak isteyenler rose pembeyi denemeli. Saçlarında rose pembe rengini görmek istersen L'Oréal Paris Colorista Hair Makeup Rose Gold rengine mutlaka bir şans vermelisin.

Kimlere uygun: Rose pembe en çok buğday tenlilere yakışıyor. Saç renginin içindeki bakırlığı arttırdığında bu saç renginin esmerlere de yakışacağını tahmin edebiliyoruz.

Koyu pembe ombre

Saçlarını tamamen pembeye boyatmak yerine sadece uçlarını koyu pembeye boyatabilirsin. Böylece dip boyasıyla uğraşmayacak, yaz boyu koyu pembe saçlarının keyfini çıkaracaksın. 

Kimlere uygun: Koyu pembe ombre tüm cilt tonlarına uygundur.

Pembenin tonlarını birleştir

Pembenin tonlarını birleştir

Pembenin hangi tonunu seçeceğine karar veremediysen birkaç tonunu birleştirebilirsin. Saçlarına pembenin tonlarını gölgeli bir şekilde uygulayarak cilt tonuna en uygun rengi elde edeceksin.

Kimlere uygun: Yaratıcılığı seven, pembenin farklı tonlarını tek seferde denemek isteyenler bu rengi tercih etmeli.

Mor ve pembe

Mor ve pembe

Morla pembe arasında gidip gelen, hangi rengi daha çok sevdiğine karar veremeyenler pembe ve mor tonlarını birleştirebilir. 

Kimlere uygun: Saçlarını mora boyattıktan sonra içine biraz da pembelik katarak saç rengine farklı bir hava katacaksın.

Pembe balyaj

Saç diplerini boyatmadan pembe saçlar sahip olmak için pembe balyajı deneyebilirsin. Bu saç modeli her cilt tipine çok yakışacak. 

Kimlere uygun: Klasik balyaj fikrinden sıkılanlar pembe balyajı denemeli! Bu görünümü profesyonel ellerden yardım alarak denemek isteyenler uzman L'Oréal Professionnel kuaför salonlarında uygulanan Flash Saç Makyajı uygulamasını da deneyebilirler. Flash Saç Makyajı serisinde bulunan Tutkulu Fuşya rengi sayesinde fuşya pembe balyajlara kolayca ulaşabilirsin.

Photo credit: Pinterest.com

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?