Gece mavisi saç rengi hakkında bilmen gereken her şey burada!

Gece mavisi saç rengi hakkında bilmen gereken her şey burada!

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Mavi siyah saç rengi olarak da bilinen gece mavisi saç rengi, klasik siyah saç renginden sıkılıp değişiklik isteyenlerin tercihlerinden. Derin, yoğun görünümü, büyüleyici tavrıyla gece mavisi saç rengi, deneyenlere bambaşka bir hava veriyor! 

Koyu mavi yansımaları olan bu siyah saç rengini biz çok seviyoruz! Eğer sen de saçlarında sıra dışı bir renge hazırsan, gece mavisi saç rengi hakkında bildiğimiz her şeyi seninle paylaşıyoruz.

Gece mavisi saç rengi nasıl bir renk?

Gece mavisi saç rengi nasıl bir renk?

Her şeyden önce gece mavisi saç renginin, çok gizemli hava verdiği bir gerçek! Yoğun, koyu saç renklerinde bulunan bu havalı görünüm gece mavisi saç renginde de var.

Aslında mavinin yoğun olduğu bir saç rengi gibi düşünülse de daha çok siyah saç renginin baskın olduğu bir renk. Derin siyah saç rengi üzerinde koyu mavi yansımalar vardır ve bu yansımalarla beraber saç rengi gece mavisine dönüşür.

Gece mavisi saç rengi nasıl elde edilir?

Gece mavisi saç rengi nasıl elde edilir?

Gece mavisi saç rengini elde etmek istiyorsan, öncelikle Garnier Color Naturals 1.10 Gece Mavisi rengiyle tanışmanı öneririz. Koyu saç renklerinde, ortaya çıkan saç renginin parlak bir görünümde olması oldukça önemlidir. Siyahın en ışıltılı renklerinden olan bu saç rengi, saç renginin uzun süre kalıcı parlaklığa sahip olmasını sağlıyor. Aynı zamanda Garnier Color Naturals, formülündeki 3 bitkisel yağ ile saçları besliyor, böylece beslenen saçlarda renkler çok daha parlak ve yoğun görünüyor. Bu saç boyası aynı zamanda %100 beyaz kapama özelliğine sahip ve saçların 8 haftaya kadar beslenmesini de sağlıyor.

Gece mavisi saç kimlere yakışır?

Gece mavisi saç kimlere yakışır?

Gece mavisi, havalı görünmek isteyenler için ideal diyebiliriz! :) Ancak tabii ki en önemlisi ten rengine uygun olması. Bizce içerisindeki soğuk yansımadan dolayı en çok açık ten rengine yakışıyor.

Önerebileceğimiz diğer bir mavi siyah saç moyası ise L'Oréal Paris Excellence Intense 1.1 Gece Siyahı rengi. Eğer hali hazırda koyu bir saç rengine sahipsen ve mavi siyah saç renginin saçlarında belli olmayabileceğini düşünüyorsan, bu saç boyası tam sana göre. Excellence Intense 1.1 Gece Siyahı saç boyasının yoğun ışıltılı zengin rengi sayesinde, en koyu saçlarda bile görülebilir bir sonuç veriyor. %100 beyaz kapama özelliği olduğu gibi, kutunun içerisindeki pH dengeli şampuan ve saç maskesi sayesinde bu gece mavisi renk saçlarında uzun süre kalıcı ve parlak görünecek.

Gece mavisi saç renginin bakımı nasıl yapılmalı?

Gece mavisi saç renginin bakımı nasıl yapılmalı?

Koyu saç renklerinin başlıca sorunu saç renginin çabucak solması. Saç renginin uzun süre kalıcı olmasına destek olmak için saçlarını çok sıcak suyla yıkamaktan, üst üste fön, maşa, düzleştirici gibi işlemlerden kaçınmanı öneririz. 

Hem saç tellerin, hem de saç rengin yüksek ısılardan zarar görebilir. Boyalı saçlarının rengini nasıl koruyabileceğini  öğrenmek için buraya tıklayabilirsin.  

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?