Kül rengi saçlar hakkında bilmen gereken her şey!

Kül rengi saçlar hakkında bilmen gereken her şey!

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Son yılların saç trendlerini yakından takip ediyorsan kül rengi saçların ne kadar popüler olduğunu biliyorsundur. Kül rengi saçlar şimdiye kadar ki en modern saç renkleri arasındaki yerini aldı bile! Oldukça havalı ve çekici görünen küllü saç tonları, soğuk yansımalara sahip ve çok cool! Saçlarında değişiklik yapmak isteyen ve yeni saç rengiyle herkesi kendine hayran bırakmak isteyenler mutlaka kül saç rengini denemeliler. :)

Kül saç rengi nasıl bir renk?

Kül saç rengi nasıl bir renk?

Kül saç rengi, küllü tonlardan oluşan açık bir saç rengi. Kül saç rengi, yoğun küllü tonlara sahip olduğu için oldukça soğuk alt tonu bir saç rengi olarak görülür. Gri tonları ile açık sarı saç rengi arasında kalan kül saçlar bu senenin en popüler saç renklerinin başında geliyor. 

Kül saç rengi, özellikle cesur saç renklerini denemek isteyenlerin çok beğendiği bir renk! Gri saç rengine yakın olarak kül rengi, bize göre gri saçtan daha karizmatik ve havalı duruyor! Kendine küllü saç boyası renklerini yakıştırıyorsan kül rengi saç akımını mutlaka denemelisin. 

Kül saç rengi kimlere yakışır?

Kül saç rengi kimlere yakışır?

Kül rengi saçları soğuk alt tona sahip olan açık tenlilere yakıştırıyoruz. Açık tenlilere yakışan kül rengi saçlar, cilt renginle kusursuz bir denge yaratarak daha çekici görünmene yardımcı olur. Açık ten rengini ortaya çıkarmak için çok açık küllü sarı saç rengini deneyebilirsin. Buğday tenliler ise küllü sarı saç rengiyle hayal ettikleri kül rengini elde edebilirler. 

Editörün önerisi: Kül rengi saçların hayalini kuruyor ama saçlarının arasındaki istenmeyen yansımalar küllü saç renginin önüne geçiyorsa mor şampuan kullanmalısın. Mor şampuan, saç renginin içindeki turuncu yansımaları nötrleyerek saçlarının daha yoğun küllü görünmesini sağlar. 

Kül saç rengi nasıl elde edilir?

Çok açık küllü sarı saç rengi için önerdiğimiz saç boyası L'Oreal Paris Excellence Créme 03 Ultra Açık Küllü Sarı rengi ile tanışmalısın. Saç rengini 4 tona kadar açabilen bu saç boyası saçlarına yoğun küllü bir görünüm kazandırır. Açık kül saç rengi için daha iyi bir saç boyası düşünülemez! Beyazlarını tamamen gizleyen ve Hi-Lift teknolojisi ile göz alıcı zengin renklere sahip olmanı sağlayan Loreal saç boyasını en kısa sürede denemelisin. 

Editör önerisi: Saçlarında biraz daha koyu tonda küllü sarı görünümü isteyenler buraya! En iyi küllü sarı saç boyalarından olarak bilinen L'Oreal Paris Excellence Creme 9.1 Sarı Küllü Saç Boyası, saçlarında zengin küllü yansımalar yaratıyor. Açık tenlilere ve buğday tenlilere yakışan küllü sarı saç rengi, saçlarda karizmatik bir bitiş sağlar. Hem kül rengi saçları denemek istiyor, hem de sarışınlığın cazibesinden yararlanmak istiyorsan Loreal küllü sarı saç boyası senin için ideal bir seçenek olacak. 

Kül saç renginin bakımı nasıl olmalı?

Kül saç renginin bakımı nasıl olmalı?

Saçlarını küllü saç rengine boyattıktan sonra ilk günkü gibi zengin renk yoğunluğunda görünmesi için saç bakımına dikkat etmelisin. Loreal saç boyalarının içinden çıkan pH dengeli şampuan ve seramid içeren,  saçı ağırlaştırmadan saç bakım maskesi saçlarına derinlemesine bakım yaparak küllü saç renginin ömrünü uzatırlar.

Aynı zamanda küllü saç rengini korumak için yaz-kış, saçlarını aşırı güneş ışığına maruz bırakmamalı ve ısıyla şekillendirmeden kaçınmalısın. Fön, düzleştirme, maşa gibi uygumaları çok sık tercih etmemeli, tercih etmen gerektiği durumlarda ise mutlaka ısı koruyucu bakım kremlerindne yararlanmalısın. Böylece yıl boyunca saçlarının kusursuz görünmelerini sağlayabilirsin. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?