Koyu kızıl saç rengi hakkında bilmen gereken her şey!


Saç renginde yeni ve çarpıcı bir değişikliğe gitmek isteyenler koyu kızıl saç rengi ile tanışmalı. Koyu kızıl saç rengi, saçlara parlaklık ve ışıltı kazandırdığı için son zamanlarda çok popüler. Saçların daha havalı görünmesi için sen de yeni saç trendlerinden olan kızılın koyu tonunu tercih edebilirsin.

Koyu kızıl saç trendi, uzun ya da kısa fark etmeden her saç modelinde harika görünüyor! Evde koyu kızıl saç boyama önerilerini ve koyu kızıl saç renginin en çok kimlere yakışacağını anlatıyoruz! Saçlarında yeni bir görünüm arayanlar ve koyu kızıl saç rengini merak edenler bu yazımızı mutlaka okumalı. :)

Koyu kızıl saç rengi nasıl bir renk?

koyu kızıl saç rengi nasıl bir renk?

Koyu kızıl saç rengi, içinde canlı ışıltılar bulunduran kırmızı saç tonlarından biri! Kızıl saç renkleri her ne kadar sıcak alt tonlu olsa da koyu kızıl saç rengi hem sıcak, hem de soğuk yansımalara sahip olabiliyor. Bu nedenle koyu kızıl saç renginin tercih alanı çok daha yaygın! Kızıl saç renkleri arasında en koyu tonlara sahip olan koyu kızıl saç rengi, kahverengi yansımalarla saçlarına daha cool ve karizmatik bir görünüm sunuyor. 

Bugüne kadar hep kızıl rengini denemek istedin ama bir türlü cesaret edemediysen koyu kızıl saç rengiyle kızıl macerana başlayabilirsin. Koyu kızıl saç rengi, iddialı ve canlı görünümüyle saçlarına yepyeni bir hava katacak. 

Koyu kızıl saç rengi kimlere yakışır?

Koyu kızıl saç rengi kimlere yakışır?

Koyu kızıl saç modasının yükselişi ile birlikte hemen bu rengi denemek isteyenler için söyleyelim: koyu kızıl saç rengini en çok açık tenli kadınlara yakıştırıyoruz. Açık tenli olan soğuk ve sıcak alt tonlu kadınlar koyu kızıl saç rengiyle çok havalı görünecekler. Bu saç rengini özellikle saç renginin mat ve cansız görünmesinden şikayetçi olanlar için öneriyoruz. Çünkü kızıl saç renginin içindeki parlak yansımalar saçlarını olduğundan daha ışıltılı ve canlı gösterir. 

Buğday ve esmer tenliler de üzülmesin! Onlar için en uygun olan kızıl saç rengi ateş kızılı. Ateş kızılının parlak yansımaları, buğday ve esmer ten rengiyle bütünleşerek seni olduğundan daha genç ve dinamik hissettirecek. En güzel kızıl saç boyası önerisi isteyenler için L'Oréal Paris Excellence Intense 4.6 Ateş Kızılı saç boyasını tavsiye ederiz. Saçlarındaki beyazları tamamen kapatan ve saçlarına ekstra parlaklık kazandıran Loreal saç boyası, yoğun kızıl tonlarıyla seni yepyeni bir görünüme kavuşturacak. 

Koyu kızıl saç rengi nasıl elde edilir?

Koyu kızıl saç rengi nasıl elde edilir?

Konu kızıl saç boyama olunca evde yapabileceğini hiç düşünmüyorsun, değil mi? Merak etme, evde de kızıl saç elde etmek mümkün. Tabii doğru boya ile tanışırsan! Bize göre en iyi koyu kızıl saç boyalarından biri L'Oréal Paris Excellence Intense 6.66 Şarap Kızılı! Açık tenli kadınlara çok yakışan bu kızıl rengi, saçlarında karizmatik bir bitiş sağlar, saç renginin parlaklığını ortaya çıkarır. Loreal saç boyasının formülündeki pro-keratin, uzun süre kalıcı ve zengin saç rengine sahip olmana yardımcı oluyor. Beyazlarını kapatan ve yumuşacık saçlar elde etmeni sağlayan bu saç boyasını bir kere denedikten sonra vazgeçebileceğini hiç düşünmüyoruz. 

Evde en pratik bir şekilde koyu kızıl saç rengini denemek için şarap kızılı saç boyasını al ve ayna karşısına geç. Kızıl saç boyamak, diğer saç renkleri kadar kolay. Sadece saç boyamadan önce alın çevrene nemlendirici krem ve vazelin sürerek yüzünü kızıl saç boyasından korumalısın. 

Koyu kızıl saç renginin bakımı nasıl olmalı?

Koyu kızıl saç renginin bakımı nasıl olmalı?

Koyu kızıl saç rengini denedin ve kendini çok havalı hissediyorsun! O duyguyu çok iyi biliyoruz. Saç rengini bu kadar sevmişken saç bakımına dikkat ederek, saçlarının hep bu kadar havalı görünmesini sağlamak senin elinde. 

Boyalı saç bakımı için L'Oréal Paris Excellence Creme saç boyasının içinden çıkan pH dengeli bakım şampuanını kullanmalısın. Saç derisini nazik bir şekilde temizleyen ve saçlarının parlaklığını uzun süre koruyan bu şampuanı es geçmemelisin. Sonrasında ise ağırlaştırmayan ve besleyici maskeyi saç boylarına ve uçlarına uygula. Birkaç dakika sonra saçlarını ılık suyla durulayarak parlak ve yumuşacık saçlara sahip ol. Saçlarını boyadıktan sonra yapacağın ilk bakım çok önemli. Sonrasında ise boyalı saçlara özel şampuan ve maske kullanarak koyu kızıl saç renginin parlaklığının devam etmesini sağlamalısın. 

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancôme.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

HerkesiçinGüzellik’e katıl ve %25 indirimi kaçırma!