​Platin küllü kristal saç rengi hakkında her şey!


Platin küllü kristal saç rengi sosyal medyada çok fazla ilgi görmeye başladı. Bu havalı platin saç tonu, şu sıralar dünyanın her yanında güzellik tutkunları tarafından deneniyor. Peki bu iddialı renk hakkında bilmen gereken her şeyi biliyor musun?

Platin küllü saç rengi, saçlara canlı ve modern bir görünüm katıyor. Soğuk alt tonlu bu saç rengini dener denemez arkadaşların tarafından iltifat yağmuruna tutulacaksın, şimdiden kendini hazırla!

Platin küllü kristal nasıl bir renk?

Platin küllü kristal nasıl bir renk?

Platin küllü saç rengi, içinde küllü yansımaları olan kristal kadar parlak bir saç rengidir. Sarı saç renkleri arasında oldukça dikkat çekici ve iddialı olan bu renk, saçlarda metalik bir ışıltı yaratır. 

Platin küllü kristal saç rengi, küllü olmasından dolayı soğuk sarı saç tonları kategorisine girse de, kristal yansımaları sayesinde oldukça parlak ve canlı görünür. Saçlarında fark edilir, canlı ve iddialı bir sarı tonu görmek istersen platin renklerini deneyebilirsin. 

Platin küllü kristal saç rengi kimlere yakışır?

Platin küllü kristal saç rengi kimlere yakışır?

Platin küllü kristal saç rengi, sarı tonları arasında en açık ve en iddialı tonlardan biri. Özellikle açık tenlere yakışan bu saç rengini havalı bir biçimde taşımak için saçlarının da sağlıklı ve canlı görünmesi son derece önemli. Dahası bu ışıltılı renk, en çok yeşil ve mavi gibi açık göz renklerine yakışıyor. 

Metalik yansımalara sahip bu saç renginin ten rengini solgun göstermemesi için altın yansımalar katmayı deneyebilirsin. Platin saç renginin en önemli avantajı hem soğuk hem de sıcak cilt alt tonuna sahip olanlara çok yakışması!

platin saç rengi

Editörün önerisi: Saçlarında platin yansımalar görmek için sana önereceğimiz sarı saç boyası L'Oréal Paris Excellence Creme 10 Açık Sarı saç boyası olacaktır. Excellence saç boyası sayesinde saçlarında beyazları tamamen gizleyebilir ve kristal kadar parlak saç rengine sahip olabilirsin. 

Nasıl elde ederim?

Platin küllü kristal saç rengini elde etmek için en iyi sarı saç boyalarından yardım alabilirsin. Bizim sana önereceğimiz en güzel platin saç boyası L'Oréal Paris Excellence Creme Saç Boyası 03 Ultra Açık Küllü Sarı rengi. Bu saç boyasının saç açıcı etkisi sayesinde koyu renkli saçlarında bile etkili değişimler ortaya çıkaracaksın. Ultra açık sarı rengini denedikten sonra bütün gözlerin senin üzerinde olacağına emin ol!

Saçlarını boyamadan önce bu kurallara dikkat etSaçlarını boyamadan önce bu kurallara dikkat et

- Saçlarını sarı renge boyarken genelde, kendi saç renginden maksimum üç ton açık bir sarı tercih etmeni öneriyoruz.

- Seçimini yaparken dikkat etmen gereken bir diğer husus ise cilt tonun. Evet! Cilt tonun saç renginin nasıl göründüğünü doğrudan etkiliyor!

- Saç tonunu seçerken göz rengini de göz önünde bulundurmalısın. Bazı tonlar renkli gözlerde, bazı tonlar ise kahve gözlerde harika duruyor.

- Nasıl bir stil istediğini de göz önünde bulundurmalısın. Doğal, güneşten açılmış gibi duran sarılar mı elde etmek istiyorsun? Yoksa belirgin ve çekici bir ton mu?

Yukarıda saydığımız tüm kuralları göz önünde bulundurduysan, saçlarını evde boyayıp yeni saçlarının tadını çıkartabilirsin...

Platin küllü kristal sarı saç bakımı nasıl olmalı?

Platin sarı saç bakımı nasıl olmalı?

Saçlarını platin sarısına boyadın. Peki platin sarısı saç renginin bakımı nasıl olmalı? İlk olarak boyama işlemi sonrasında Excellence Creme saç boyasının içinden çıkan pH dengeli bakım şampuanıyla saçlarını yıkamalısın. Böylece hem saç derine bakım yapacak hem de saç renginin daha uzun süre parlak ve göz alıcı görünmesini sağlayacaksın.

Aman dikkat! Saçlarını yıkarken sıcak sudan uzak durmalısın. Sıcak suyun saç tellerini kurutucu ve matlaştırıcı etkisi vardır. Bu nedenle saçlarını mutlaka ılık veya soğuk suyla yıkamanı öneriyoruz. 

Saçlarını platin sarısına boyadıktan sonra diplerinin çok hızlı belirdiğini düşünebilirsin. Panik yapmana hiç gerek yok! :) L'Oréal Paris Magic Retouch Koyu Dipler için Kapatıcı Sprey sayesinde 5 dakika içinde diplerindeki koyu görünümü gizleyebilirsin. Geçici sarı saç boyası, saç diplerinde doğal ve gerçekçi bir etki bırakacaktır.

Photo credit: istockphoto.com

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancôme.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

HerkesiçinGüzellik’e katıl ve %25 indirimi kaçırma!