Mavi gözlerin daha belirgin olmasını sağlayacak saç renkleri


Söz konusu güzelliğimiz olunca saç trendlerinden asla geri kalamayız! Denememiz için her gün yeni bir saç modası çıkıyor! Bu deneyimlerimizden birisi de tabii ki saç rengimizde oluyor. Bir sürü saç rengi olmasına rağmen hepsi bize uygun olmayabiliyor. Yani her saç rengi trendi herkese uyacak diye bir durum ne yazık ki yok. Seçtiğin saç rengi yüz şekline, cilt tonuna hatta göz rengine de uygun olmalı. İşte biz de bu yazımızda mavi gözlülere en çok yakışan saç renklerini derlemek istedik. Eğer sen de mavi gözlüysen ve saç rengini değiştirmeye karar verdiysen, bu yazımız senin için! :)

Bal rengi saçlar

Bal rengi

Şu sıralar çok popüler olan bal tonları özellikle buğday tenliysen mavi gözlerinle harika bir uyum yakalayabilir. Bal köpüğü gibi bir ton, hareketli fönlü saçlar ve mavi bakışlarınla eminiz ki kusursuz görüneceksin! 

Açık gümüş sarısı saç rengi

Açık tenli, mavi gözlülerin kaçınılmaz saç rengi ekstra açık sarı saçlar! Geçtiğimiz sezon oldukça popüler olan açık sarı saçlar bu sezon da popülerliğini sürdürüyor. Hatta bu sezon gümüş yansımalara sahip açık sarı saç rengi oldukça popüler! Sen de saç rengini değiştirmek istiyorsan platin sarısını deneyebilirsin. Platin sarısı saçlar göz renginle beraber harika görünecek. 

Editör önerisi: Gümüş yansımalara sahip sarı saç rengi için bizim en sevdiğimiz renklerden biri olan Garnier Çarpıcı Renkler 111 Ekstra Açık Gümüş Sarısı rengini denemeni öneririz. Özellikle göz alıcı, çarpıcı bir saç rengi elde etmek istiyorsan tam sana göre diyebiliriz. :)

Doğal küllü sarı saç rengi

küllü sarı

Sarının bu soğuk tonuyla özellikle buğday ten rengine sahipsen, ten renginde denge sağlayabilirsin. Mavi gözlerine de yakışacak doğal küllü sarı saç rengiyle muhteşem görünmemen imkânsız! Küllü sarı saç rengin ve buğday tenin uyumuna bayılacaksın. :) 

Editör önerisi: Eğer saçlarında bu rengi denemek istersen sana önerimiz Garnier Color Naturals 111 Ekstra Açık Doğal Küllü Sarı saç rengi! İçerisindeki soğuk yansımalar saçlarına bambaşka bir ışıltı verirken, sezon trendlerini de yakalamış olacaksın. :)

Siyah saç rengi

siyah

Mavi gözlülere yakışan renklerin sadece açık tonlar olduğunu mu düşünüyordun? Bizce yanılıyorsun! Özellikle beyaz tenliysen, siyah saç rengi emin ol ki sana çok yakışacaktır. Gözlerini harika şekilde belirginleştiren bir makyaj ve doğal dalgalı siyah saçlarınla harika görüneceksin!

Bakır saç rengi

bakır

Kızıl tonlarından bakır saç rengi gözlerin maviyse görünümüne inanılmaz bir cazibe ekler. Kızıl saçların çekiciliği herkesin dilinde! Bu görünümü hemen denemeye ne dersin? Açık tenliler bu rengi acilen denemeli.

Kumral saç rengi

Kumral

Kumral saç rengi ve mavi gözün uyumuna biz bayılıyoruz. Saçların kendiliğinden bebek kumral tonlarındaysa çok şanslısın! Eğer değilse üzülme! Mavi saç rengine çok yakışan bu saç rengini Garnier Doğal Tonlar Koleksiyonu 7N Doğal Kumral saç boyası ile elde edebilirsin. Bu saç boyası ile kimse saçlarının boya olduğunu anlamayacak, kendi saç rengin olduğunu düşüneceklerdir. 

Doğal tonlarda kumral saç rengi en çok açık tenli kadınlara bakışıyor. Özellikle sarı alt tonlu bir cildin varsa doğal kumral saç rengini mutlaka denemeni öneririz.

Koyu sarı saç rengi

Koyu sarı

Koyu sarı saç rengi buğday tenlilere en çok yakışan renklerden biri! Bu saç rengini elde etmek için Garnier Çarpıcı Renkler 8.0 Parlak Koyu Sarı saç rengini evde deneyebilirsin. Koyu sarı saç rengi ve mavi gözler birbirine çok yakışıyor. Eğer saçlarında doğal bitişli ve çekici bir sarı tonu arıyorsan koyu sarı aradığın renk olabilir. 

Altın karamel saç rengi

Altın karamel

Mavi gözlerinin ışıltısını ortaya çıkaracak bir renk arıyorsan altın karamel tonları imdadına yetişiyor. Saçlarını ışıl ışıl gösterecek bu saç rengi en çok esmer ve buğday tenlilere yakışacaktır. 

Çikolata kahve saç rengi

çikolata kahve

Kahvenin en güzel tonlarından biri çikolata kahvesi. Mavi göz rengini koyu saç tonlarıyla birleştirmek istiyorsan çikolata kahvesini deneyebilirsin. Garnier Color Naturals 5.52 Çikolata Kahve saç boyası saçlarına parlak ve çekici bir kahve rengi verecektir. Çikolatalı kahve saç boyası en çok esmer tenlilere ve buğday ten rengine çok yakışıyor. Güzel ten rengini yeni bir saç rengi ile değerlendirmek istersen çikolata kahve saç rengini hemen denemelisin. :)

Photo Credit: istockphoto.com, pinterest.com 

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancôme.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

HerkesiçinGüzellik’e katıl ve %25 indirimi kaçırma!