Magenta Saç Rengi Hakkında Her Şey!

Magenta Saç Rengi Hakkında Her Şey!

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

2023 yılının rengi seçilen "viva magenta" rengi saç trendlerine de sıçradı! Magenta saç rengi, bu yılın hit saç rengi olacak gibi görünüyor. Peki, magenta saç rengi nedir? Magenta saç rengini nasıl elde edebileceğini ve nasıl bakım yapacağını anlatıyoruz.

Magenta saç rengini ilk deneyenlerden biri olmak ve arkadaşların arasında ‘trendsetter’ ilan edilmek için makalemizin devamına bekleniyorsun. Yeni saç rengi denemeyi sevenler bu rengi şimdiden çok beğendiler!

Magenta Saç Rengi Nedir?

Magenta Saç Rengi Nedir

Bu senenin rengi seçilen Viva Magenta, kırmızı ile mavi arasında bulunan kızıl tonlardan biridir. Şarap kızılına benzetilen bu saç rengi, son yılların en iddalı kızıl saç renklerinden biri olmaya aday.

viva magenta saç rengi

Viva magenta saç rengi günden güne yaygınlaşıyor. Her ten rengine uyum sağlayabilen magenta kızılı sayesinde yepyeni bir görünüme sahip olabilirsin. Sıcak ve soğuk tonların birleşiminden meydana gelen bu saç renginin en önemli özelliği her cilt rengine yakışması!

Magenta Saç Rengi Nasıl Bir Renktir?

Magenta Saç Rengi Nasıl Bir Renk

Viva magenta rengi nedir? Magenta saç rengi yoğun kızıl tonlarında bir saç rengidir. Viva magenta saç rengi, kırmızı ve mavi saç tonları arasındaki yoğun kızıl tam sıcak ve soğuk kızıl renklerin arasında yer alıyor. Magenta saç renginin içeriğindeki koyu kestane ve koyu kızıl tonları her saç renginde kusursuz parlaklık sağlar. Bu nedenle magenta saç rengini en çok mat ve cansız görünüme sahip olanlar tercih ediyorlar.

viva magenta kızılı

Viva magenta saç rengi, saçlara ekstra parlaklık ve canlılık kazandırıyor. Saça yepyeni bir görünüm ve ışıltı veriyor. Magenta kızılı sayesinde sen de saçlarına enerjik bir görünüm verebilirsin.

Magenta saç rengi kimlere yakışır?

Magenta saç rengi kimlere yakışır

Magenta saç rengi sıcak ve soğuk yansımalara sahip olduğu için her cilt alt tonuna yakışıyor. Yoğun kızıl tonlarındaki bu renk, en çok esmer ve buğday tenlilere yakışıyor. Eğer açık ten rengine sahipsen şarap kızılı, canlı kızıl veya fuşya alt tonlu kızıl saç renklerine yönelebilirsin.

viva magenta hair

Magenta saç rengi oldukça parlak olduğu için yüze yoğun bir aydınlık görünüm kazandırıyor. Eğer cildinin soluk veya cansız göründüğünü düşünüyorsan magenta saç rengiyle daha enerjik görünmeye başlayabilirsin. Evet, viva magenta saç rengi sadece saçlarını parlatmıyor cildinin de capcanlı görünmesine yardımcı oluyor.

Magenta Saç Rengi Nasıl Yapılır?

Magenta Saç Rengi Nasıl Yapılır

Magenta saç rengini evde yapmak çok basit. Viva magenta saç rengini denemek için L’Oréal Paris Excellence Intense Saç Boyası 6.66 Yoğun Kızıl rengini kullanmanı öneririz. Tek uygulamada capcanlı bir renk sağlayan bu saç boyası, beyazları tamamen gizliyor ve yoğun bir kızıl görünümü sağlıyor. Yoğun ışıltılı zengin bir renk kazandıran Loreal saç boyasını magenta saç rengini denemek isteyen herkes kullanabilir.

En çok önerilen kızıl saç boyalarından diğeri de L’Oréal Paris Excellence Creme 6.66 Şarap Kızılı'dır. İkonik kızıl saç boyalarından olan Loreal şarap kızılı, saçlarındaki beyazları tamamen gizliyor ve saça parlaklık kazandırıyor. Koruyucu krem boyası ve pH dengeli şampuan sayesinde boya sonrası bakım yapmak daha Pratik bir hale geliyor. Saçlarını boyadıktan sonra içinden çıkan şampuanla saçlarını arındırmayı unutmamalısın.

Magenta Saç Renginin Bakımı Nasıl Olmalı?

Magenta rengiyle saçlarına yepyeni bir görünüm kazandırdın. Bu parlak kızıl saç renginin uzun ömürlü olması için kızıl saç bakım rehberimizi okumalısın.

Kızıl saçlarını mutlaka boyalı saç için şampuan ve saç kremiyle temizlemelisin. Haftada 3-4 kere ihtiyacına uygun olarak seçeceğin saç maskesiyle kızıl saç renginin kalıcılığını arttırabilirsin. Boyalı saçlarını sıcak suyla yıkamamalı ve havluya sürterek kurutmamalısın. Saçlarını yıpratacak ısılı işlemler yerine saç köpüğü veya bakım kremiyle saçlarını şekillendirmeni öneririz. Magenta rengine sahip saçlarına salaş örgüler ve su dalgasının çok yakışacağını şimdiden söyleyelim!

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?