Fahriye Evcen'den öğrendiğimiz 5 güzellik ipucu

Fahriye Evcen'den öğrendiğimiz 5 güzellik ipucu

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Fahriye Evcen , hayatımıza girdiği günden beri oyunculuğu kadar güzelliğiyle de hepimizi etkilemeyi başarmış bir isim.Klasik görünümle masumluğu sentezlemiş Fahriye Evcen’in makyaj stilini beğeniyorsan dosyamıza göz atmalısın. Senin için Fahriye Evcen’in imza makyajından 5 önemli noktayı inceledik. Bakalım hangisini beğeneceksin? 

 

1.Çarpıcı bakışlar

Fahriye Evcen (@evcenf) tarafından paylaşılan bir fotoğraf (4 Mar 2016, 07:28 PST)

Fahriye Evcen , hepimizin malumu olan gözlerinin güzelliğini kedi gözü makyajı ile ön plana çıkarmayı seviyor. Kedi gözü makyajı irisi belirgin renkli gözlere daha da anlam katıyor, bir boyut ileri taşıyor. Sen de bu görünümü yakalamak için kusursuz çekilen bir kuyruklu eyelinerdan sonra koyu renk farını kuyruğun bitti noktadan göz kapağının katlanma çizgisine kadar getirebilirsin. Son olarak karıştırma fırçasıyla sınırları hafifçe dağıtıp daha doğal bir görünüm elde etmeyi unutma.

2.Dolgun Dudaklar

Fahriye Evcen (@evcenf) tarafından paylaşılan bir fotoğraf (31 Ağu 2016, 03:45 PDT)

Fahriye Evcen , dudakları doğal renklerde kullanmayı sevenlerden. Dudak kalemini dudak çizgisinin dışından çekmek çoğu zaman iyi bir fikir olmayabilir. Ancak sen de Fahriye gibi doğal tonlarda bir ruj kullanacaksan kalemini dudak çizginin bitişiğinden çizmende bizce bir sakınca yok. Tabii işlem bittikten sonra bir fırça yardımıyla etrafından fondöteninin renginde bir corrector ile geçmek şartıyla!

 

3.Sıcak Bir Yüz

Fahriye Evcen (@evcenf) tarafından paylaşılan bir fotoğraf (7 Oca 2015, 06:59 PST)

Fahriye de şekilli yüzünü ortaya çıkarmayı sevenlerden! Hem de bunu yaparken keskin kontür işlemleri yerine doğal bronz görünümü tercih ediyor. Bu görünüm için geniş bir fırçayla alın ve çene çizgisine bronzlaştırıcı uygularken elmacık kemiklerinin altını da ihmal etme.

 

4.Şekilli Kaşlar

Fahriye Evcen (@evcenf) tarafından paylaşılan bir fotoğraf (8 Tem 2015, 00:51 PDT)

Bu kadar çarpıcı bakışlara sahip birinin kaşlarını ihmal etmesi beklenemezdi tabii.Gece ya da gündüz , özel gün ya da günlük kullanım fark etmeksizin Fahriye kaşlarını şekilli kullanmayı seviyor. Şekilli kaşlar da onun anlamlı bakışlarını elbette güçlendiriyor. Sen de makyajın en önemli noktalarından olan kaşları unutmamalısın. Fakat bunu yaparken doğallıktan ödün verme , aksi halde kaş yaparken göz çıkarabilirsin!

 

5.Pürüzsüz Ten

Fahriye Evcen (@evcenf) tarafından paylaşılan bir fotoğraf (15 Nis 2016, 02:52 PDT)

Ee artık söylememize gerek bile yok ki pürüzsüz ten bütün makyajların olmazsa olmazı! Fahriye bu konuda çok şanslı görünüyor. Bu görünümün en önemli sırrı elbette rutin bir cilt bakımı ve genetik. Fakat Fahriye gibi şanslı doğanlardan değilsen de üzülme, kozmetik sektörü çok gelişti! Kapatıcılığı yüksek bir fondöten bu görüntüyü yakalamana yardımcı olacaktır.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?