Fondöten kullanmadan cildindeki kırmızılıkları nasıl gizleyebilirsin?


Yaz mevsiminin gelmesiyle cildimiz kızarmaya, alerjik reaksiyonlar göstermeye başladı. Özellik burun kenarlarında, dudak kenarlarında ve göz çevrelerinde görülen kızarıklar seni fondöten kullanmaya itebilir. Yaz mevsiminde yoğun ten makyajından kaçınarak bu kızarıkları nötrleyebilirsin. Az makyaj yaparak da cildindeki kızarıkları gizleyebilirsin. Nasıl mı? Okumaya devam et!

1- Nemlendir

 

Makyajına başlamadan önce mutlaka cildini nemlendirmelisin. Böylece hem cildini makyaja hazırlayabilir, hem de cildindeki kuruluğu önleyebilirsin. Yaz aylarında, nemlendirici ile birlikte güneş kremi de kullanmanı tavsiye ediyoruz. Cildini güneşten koruyarak sağlıklı bir ten görünümü elde edebilirsin.

2- Primer

 

Şimdi sıra geldi makyaj bazını uygulamaya... Fondöten sürmesen dahi, primer kullanmanı tavsiye ediyoruz. Primer cildindeki kızarıkların yatışmasına ve cildinin daha aydınlık görünmesine yardımcı olur. Bunların yanı sıra, makyajının gün boyu sabit kalmasını sağlayan primerını sürmeden makyajına başlamamalısın.

3- Renkleri eşitle

 

Farklı renklerdeki kapatıcıları gördün mü? Mor, yeşil, turuncu renkteki kapatıcılar 2016 yılında ortaya çıkan en büyük makyaj trendlerinin başında geliyor. Bu kurtarıcılar sayesinde cildimizi, ihtiyacı olan renk ile nötrleyebiliyoruz. Kırmızılıkları gizlemek için yeşil kapatıcıdan yardım almalısın. Kızarık olan bütün bölgelere parmağınla tampon hareketler yaparak yeşil yapatıcını uygula.

4- Sabitle

 

Kapatıcı sürdüğün yerler başta olmak üzere, bütün cildine pudra uygula. Ucu geniş pudra fırçası ile pudranı yuvarlak hareketler ile sür. Pudra, ten makyajının gün boyu parlamadan sağlıklı görünmesine yardımcı olur.

5- Yağ emici mendil

 

Sıcak havalarda cildimiz normalden daha yoğun bir şekilde yağlanabilir. Gün içinde makyaj tazelemek yerine yağ emici mendillerle ten makyajını yenileyebilirsin. Yağlanan bölgelerdeki parlamayı bu mendillerle nazikçe alabilirsin.

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?