Fondötenimin Yok Gibi Durmasını Nasıl Sağlarım?


Fondötenin doğal durması için ne yapman gerektiğini bilmiyorsan, bu öneriler senin için!

Güzellik departmanlardaki onlarca fondötenden tek bir beklentimiz var, doğal durmaları. Doğal görünüm için gerekli olan tek şeyse doğru fondöten, doğru formül ve doğru uygulama! Eğer fondöteninin aslında hiç fondöten sürmemişsin gibi durmasını istiyorsan, aşağıdaki önerilerimize kulak ver. İşte yok gibi fondöten görünümü nasıl elde edilir, aşağıda senin için sıraladık.

1.    Tenini Makyaja Hazırla

Tenini Makyaja Hazırla

Fondötenin ne kadar iyi olursa olsun eğer cildine düzenli bakım uygulamıyorsan, istediğin kusursuz görünümden uzaklaşacaksın demektir. Cildinin her daim nemli durması, fondöteninin de cildine kusursuz oturması anlamına geliyor. O nedenle, düzenli cilt bakımının yanı sıra her ten makyajı öncesi, cilt tipin ile uyumlu bir nemlendirici kullanmayı ihmal etmemelisin. Makyajdan yaklaşık 20 dakika öncesinde uygulayacağın bu adım sonrasında, fondötenin teninde mükemmel duracak!

2.    Makyaj Bazı ile Kusurlarını Ört

2.    Makyaj Bazı ile Kusurlarını Ört

Doğal fondöten görünümü istiyorsan, makyaj bazlarından yardım almalısın. Makyözler arasında primer olarak da adlandırılan bu bazlar, cildindeki açık gözenek ve cilt tonu eşitsizlikleri gibi tüm kusurlarını kapatacaktır. Bu sayede üzerine uygulayacağın fondötenin görünümü çok daha kusursuz olacak ve ürün cildinde daha uzun süre kalacak. Gözeneklerini gizlemek ve pürüzsüz bir etki elde etmek için L'Oréal Paris Infaillible Gözenek Gizleyici Makyaj Bazı'nı kullanabilirsin.

3.    O Kusursuz Fondöteni Bul

L'Oréal Paris True Match Fondöten

Ve sıra geldi en önemli adıma: Yok gibi duran fondöten! Biliyoruz ki piyasada pek çok fondöten markası ve çeşidi mevcut. Ancak yok gibi duran fondöten için sanılanın aksine çok yüksek kapatıcılığa sahip yoğun formüllü ürünleri değil, daha ince formlu fondötenleri tercih etmelisin. Çünkü yoğun kapatıcılık sunan ürünler, cildinde ağırlık yaratarak doğal görünümden çok uzak bir profil çizebilir. Oysa ki daha su bazlı formüllerden oluşan fondötenler, cildinle mükemmel bütünleşir. Elbette ki ürünün yapısının yanında cilt tonuna en uygun fondöteni seçmen gerektiğini de hatırlatalım. Yok gibi görünüm = kendi cilt tonun! Bu ifadeyi unutma! 😉

Editörün favorisi: Tam da yukarıda sana sıraladığımız etkilere sahip harika bir fondöten önerisine ne dersin? İşte karşında L’Oréal Paris True Match fondöten! En doğal görünüm sunan fondötenler arasında ilk sıralarda yer alan bu ürün, cilt ile kusursuz bir uyum yakalarken aynı zamanda cildimize bakım da uyguluyor. Formülünde yer alan E vitamini ve B5 vitamini sayesinde cildi 24 saate kadar nemlendiren ürün, düzenli kullanımdaysa cilt kalitesini artırıyor. Son derece doğal duran, tenimiz ile mükemmel şekilde uyum sağlayan ve canlı bir görünüme kavuşturan bu ürünü biz çok seviyoruz. 30 farklı renk seçeneği arasından kendine en uygun tonu bulup kullanabileceğin bu fondöten ile kimse ten makyajını anlamayacak bile! 😊

4.    Doğru Uygulama İçin: Makyaj Süngeri

Doğru Uygulama İçin: Makyaj Süngeri

“Peki doğru uygulama nasıl olmalı?” diye sorduğunu duyar gibiyiz. Şunu belirtmeliyiz ki fondöteni kesinlikle parmaklarınla uygulamamalısın. Parmaklarınla yapacağın uygulama, fondötenin cildinde homojen şekilde dağılmamasına neden olacak ve bu da seni doğal görünümden uzaklaştıracaktır. O nedenle uygulama yaparken yardımcı öğelere başvurmanda fayda var. Piyasada sentetik kıllı fırçalar gibi pek çok ürün yer alsa da bizim gönlümüz, doğal bir görünüm için makyaj süngerlerinden yana. Kıl fırçaları da tercih edebilirsin elbette ki. Ancak kuru bir cilde sahipsen, fırça ile pürüzsüz bir uygulama yapamayabilirsin. Ayrıca kıl fırçaların daha çok yoğun bir kapatıcılık için tercih edildiğini de belirtmek isteriz. Hedef, doğal görünen bir fondöten görünümüyse, o halde fırçalar bize istediğimiz görünümü sunmayacaktır. Öte yandan özellikle su ile şiştiğinde nemli bir yapıya kavuşan makyaj süngerleriyse, hafif fakat kusursuz bir uygulama sağlar ve cildinde pürüzsüz bir doku elde etmeni mümkün kılar.

5.    Concealer Adımını Sona Bırak

Concealer Adımını Sona Bırak

Son olarak fondötenin cildinde kusursuz görünmesi için concealer (kapatıcı) uygulamasını ten makyajı sıralamasında sona bırakmanı öneriyoruz. Fondöten öncesi cildine uygulayacağın kapatıcı, üzerine gelecek olan fondötenin cildinde eşit bir şekilde dağılmamasına neden olabilir. Ayrıca cildinde ton eşitsizlikleri de baş gösterebilir. Bu da yok gibi fondöten uygulamasında istemediğimiz bir görünüm.

Fondöteni uyguladıktan sonra elde ettiğin kapatıcılık seviyesi sayesinde, göz altlarında daha az kapatıcı kullanabilirsin. Bizim her zamanki favorimiz ise, doğal bitişi ve hafif yapısı ile L'Oréal Paris True Match 2'si 1 Arada Göz Kremi İçeren Kapatıcı. Hyaluronik asit içeren formülü ile göz çevresini nemlendirerek çok daha doğal bir kapatıcılık elde etmeyi sağıyor.

Yok gibi ve son derece doğal duran bir fondöten görünümü için yapman gerekenleri tek tek sıraladık. Bize güven, tüm bu aşamaları göz önünde bulundurduğunda kimse tenindeki fondöteni anlamayacak ve cildinin ne kadar harika göründüğünden bahsedecek! 😊

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?