Adım adım: İş görüşmesine giderken nasıl makyaj yapmalısın?

Adım adım: İş görüşmesine giderken nasıl makyaj yapmalısın?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

İş görüşmesine giderken nasıl makyaj yapılır? adım adım anlatıyoruz!


İş görüşmesine giderken nasıl giyinmek ve nasıl makyaj yapmak gerektiği konusunda birçoğumuz emin olamıyoruz. Şöyle bir düşününce, iş görüşmesinde iyi bir etki bırakmak için özenli, bakımlı, enerjik ve kusursuz görünmek hepimizin istediği şey. Peki aşırıya kaçmadan bunu nasıl başarabiliriz? İşte karşında iş görüşmesi makyajının detayları!

Doğal ve kusursuz bir ten makyajı

Doğal ve kusursuz bir ten makyajı

İş görüşmesini birebir veya online olarak yapacak olabilirsin, her iki durumda da hem kıyafet seçiminde hem de makyajda aşırıya kaçmamalısın. Özellikle kurumsal bir şirkette bir pozisyon için görüşeceksen, "Smart Casual" görünümleri tercih edebilirsin. Peki bu ne demek oluyor? Kıyafet seçiminde açık renkli gömlekler, sade şifon bluzlar ve kumaş pantolonları düşünebilirsin. Makyajına gelirsek de, seni enerjik gösterecek, kusurlarını gizleyen, doğal ama bir o kadar da özenli makyaj stillerini tercih edebilirsin.

İş görüşmesi makyajında tercih edeceğin fondöten, cildindeki kusurları gizlerken aynı zamanda cildinde yok gibi durmalı. Maybelline Affinitone Fondöten, böyle bir durumda bizim tercih edeceğimiz ilk fondöten olurdu. Cildine aydınlık, taze ve canlı bir etki veren bu fondöten, aynı zamanda cilt tonunu eşitleyip kusurlarını da iyi bir şekilde gizleyecek. Hyaluronik asit ve E vitamini içeren formülüyle cildi nemlendirdiği için cildin sağlıklı görünecek. Ayrıca cilde uyum sağlayan hafif dokusu sayesinde varlığı bile belli olmuyor.

Gelelim kapatıcı seçimine: Göz altı morluklarını gizlemek için yoğun şekilde kapatıcı uygulamak yerine, hedef odaklı bir uygulama yapabilirsin. Maybelline Instant Anti Age Eraser Kapatıcı, en koyu göz altı morluklarını bile tek seferde gizlemek için yeterli. Bu kapatıcı sayesinde, iş görüşmesi makyajında hem kusurlarını doğal bir şekilde gizlemiş olacak, hem de cildindeki yorgun görünümü tek adımda gizlemiş olacaksın.


İş görüşmesinde nasıl bir göz makyajı yapmalısın?

İş görüşmesinde nasıl bir göz makyajı yapmalısın?

İşte işin en kritik noktası: İş görüşmesinde göz makyajı seçimi! Abartıdan uzak ama aynı zamanda bakışlarını ön plana çıkaracak sadece göz makyajı stilini tercih etmelisin. Bunun için birkaç seçeneğin olabilir:

İnce bir eyeliner: İncecik çekeceğin eyeliner ile kirpik diplerini belirginleştirebilir ve bakışlarını ön plana çıkarabilirsin. Maybelline Hyper Easy Eyeliner, incecik esnek ucuyla boşluk kalmadan kolayca eyeliner çekmeni sağlayacak.

Göz kalemi: Tıpkı eyeliner gibi, kirpik diplerine ince bir şekilde göz kalemi uygulayabilir ve hafifçe dağıtarak buğulu bir etki verebilirsin. Bu iki yöntem bakışlarını daha belirgin bir hale getireceği için odak noktan gözlerin olacak.

Işıltılı doğal far tonları: İş görüşmesinde yapabileceğin diğer bir göz makyajı ise doğal tonlu ışıltılı bir farı tüm göz kapağına uygulamak. Metalik veya ışıltılı bir far kullanmak, daha enerjik görünmene yardımcı olabilir. Doğal toprak tonlarını tercih ederek aşırıya kaçmaktan kurtulabilirsin. Maybelline Nudes of New York Far Paleti bunun için biçilmiş kaftan!

Maskara seçimi: İş görüşmesi makyajında maskara seçimi de son derece önemli. Kirpiklerine takma kirpik etkisi verecek, çok yoğun hacim veren maskaraları şimdilik bir kenara bırakmalı, kirpiklerini tek tek ayıracak ve kirpiklerini kaldırarak gözlerinin daha açık görünmesini sağlayacak maskaraları tercih edebilirsin. Maybelline Lash Sensational maskara kirpiklere verdiği yelpaze etkisi ile favorilerimizden.

İş görüşmesinde allık, bronzer ve aydınlatıcı uygulaması

İş görüşmesinde allık, bronzer ve aydınlatıcı uygulaması

İş görüşmesi makyajında allık, bronzer ve aydınlatıcı uygularken son derece dikkatli olmalısın çünkü bu en riskli noktalardan biri. Yoğun aydınlatıcı uygulamak, allığı abartmak, doğal makyajına bir anda gölge düşürebilir. Bize sorarsan, iş görüşmesi makyajında aydınlatıcı adımını es geçmek. Eğer cildinin çok solgun göründüğünü düşünüyorsan, likit bir aydınlatıcıyı fondöteninle karıştırıp sürebilirsin.

Allık uygulaması için de iki farklı önerimiz olacak: Eğer yüzyüze bir görüşme yapacaksan, allık adımını son derece doğal tutmalısın. Yanaklarına sağlıklı ve canlı bir etki vermek için allığını hafifçe uygula. Eğer iş görüşmesi online olacaksa, genelde videolu görüşmelerde makyaj daha az göründüğü için kamerada daha canlı görünmek için allığını bir tık fazla uygulayabilirsin. Doğal ve artırılabilir bir etki için Maybelline Cheek Heat Likit Allıkları tercih edebilirsin.

Bronzer adımında ise yine aşırıya kaçmamanı öneririz. Yüzünü hafifçe ısıtmak ve doğal bir sıcaklık vermek için bronzerını çok az ve doğru noktalara uygulamalısın. Alın köşelerine ve elmacık kemiklerinin altına çok hafifçe uygula ve iyice dağıt. Maybelline City Bronzer, doğal tonu ve yumuşak formülü ile istediğin sonucu verecek.


İş görüşmesinde ruj seçimi

iş görüşmesinde ne renk ruj sürülür?

İş görüşmesinde ne renk ruj sürülür? diye düşünüyorsan cevabı veriyoruz: Nude rujlar! Nude mat rujunu dudaklarına hafifçe uygulayabilir ve parmaklarınla dağıtarak daha doğal bir görünüm elde edebilirsin. Ayrıca nude renkli dudak kalemiyle dudaklarını çerçeveleyip, yine nude tonlarda hafif bir parlatıcı uygulayabilirsin.

Nude mat ruj önerisi: Maybelline Super Stay Ink Crayon - 85 Change Is Good

Nude dudak parlatıcısı önerisi: Maybelline Lifter Gloss - 007 Amber

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?