Fondötenlerin ardına saklanma: Kendini ön plana çıkar!

Fondötenlerin ardına saklanma: Kendini ön plana çıkar!

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Yüksek oranda kapatıcılık istiyoruz, bunu sağlarken fondötenimizin de bir o kadar hafif olmasını... Özellikle, akneye eğilim gösteren, yüksek cilt kusurlarına sahip ciltlerde ağırlık yapmayacak bir fondötenin, maksimum kapatıcı etkiyi göstermesi son derece önemli. İşte tam da bu noktada seni ağır fondötenlerin arkasına saklanmadan, hem makyaj hem de cilt bakım rutininde neleri değiştirebileceğini keşfetmeye davet ediyoruz!

Fondötenlerin ardına saklanma: Kendini ön plana çıkar!_1

Sivilceli / Akneli bir cilde sahip olmak çok fazla özen gerektiriyor. Hem cilt bakımı adımında hem de makyajda, sivilceli ciltlere özel ürünler kullanmak önemli.

Özellikle yüksek kapatıcı fondötenler, ciltteki tüm kusurları, sivilceleri ve lekeleri gizleseler de cildin nefes almasını engelleyebiliyorlar. İşte bunun önüne geçen, ciltteki tüm kusurları inanılmaz bir şekilde gizleyen ama ciltte de ağırlık yaratmayan bir fondöten var: Vichy Dermablend fondöten.

Vichy Dermablend Fondöten'in sırrı ne?

Vichy Dermablend Fondöten'in sırrı ne?

Asla kapanmayacağını düşündüğün, en şiddetli cilt kusurlarını bile kapatan Vichy Dermablend fondöten, uyguladığında bizi olduğu gibi seni de hayrete düşürecek. Bu kadar yüksek kapatıcılığa sahipken, ciltte asla ağırlık yaratmıyor oluşu da ayrı güzel.

Dermablend fondötenin içerisindeki saf mineral pigmentler, yoğun kapatıcı etki ve doğal görünümü sağlıyorlar. Bitkisel yağlar ise cildin ışıltılı ve nemli görünmesini sağlıyor. 

Mat bitişi, gün boyu kalıcı oluşu, gözenekleri tıkamayışı, su geçirmemesi, alerji yapmaması ve ciltte onca kapatıcılığa rağmen yokmuş gibi bir his bırakması, Dermablend fondöteni, bizim için en iyi fondötenler listesine sokmaya yeter de artar bile!

Sorunlu ciltlere nasıl fondöten uygulamalı?

Sorunlu ciltlere nasıl fondöten uygulamalı?

Eğer hassas ve sivilceli bir cilde sahipsen ve yüksek kapatıcılıkta bir fondöten arıyorsan, Vichy Dermablend fondöten önerimizi bir kenara not et. Şimdi de sorunlu ciltlere yönelik fondöten uygulama yöntemlerimizi sıralıyoruz!

1. Makyaja başlamadan önce cildindeki kalıntıları ve fazla yağı mutlaka arındırmalısın. Bunun için sivilceli ciltlere uygun bir yüz yıkama jeli uygula, sonrasında da tonik ile temizliği garantile.

2. Fondötenini direkt aplikatöründen yüzüne değil, elinin üzerinden ufak miktarlarda uygula.

3. Yüksek kusurlara sahip bölgelere ikinci katı uygula.

4. Makyajında kullandığın fondöten fırçanı veya nemli makyaj süngerini yıkayarak temizle. Bu işlem makyaj aksesuarlarının bakteri tutmasına engel olacak ve tekrar makyaj yaparken eski bakterileri yüzüne tekrar taşımamış olacaksın.

5. Makyajını çıkarırken cildini derinlemesine arındır. Bunun için sivilceli/akneli ciltlere özel cilt bakım ürünlerini kullanabilirsin.

Sivilceli / Akneye Eğilimli Ciltler Nasıl Bakım Yapmalı?

Sivilceli / Akneye Eğilimli Ciltler Nasıl Bakım Yapmalı?

İşte en sık karşılaştığımız sorulardan biri: Akneli / Sivilceli ciltler nasıl bir bakım yapmalı? Öncelikle cildin akneye eğilim gösteriyorsa, fazla sebum üretiyor demektir. Kısacası yağlı veya karma bir cilde sahip olmalısın.

Bu durumda, cildindeki fazla yağlanmayı kontrol edecek, sivilce oluşumunun giderilmesine yardımcı olan cilt bakım ürünlerini tercih etmelisin. Cilt bakım rutininde bu ürünlere yer verip, aksatmadan uyguladığında cildinin ne kadar değişim gösterdiğini kendi gözlerinle göreceksin.

Bizim sana önerimiz, akneye eğilim gösteren ciltler için özel oluşturulmuş bir uygulama olan La Roche-Posay'in Effaclar StopScan'ini denemen. Sadece 3 adet selfie ile sivilceli cildinin ihtiyacı olan bakım rutinini bu uygulama sayesinde öğrenebilir, hangi ürünü nasıl kullanman gerektiğini kolayca öğrenebilirsin. Hatta işin güzel tarafı, cildinin nasıl düzeldiğini bu uygulama ile takip edebilirsin! Effaclar Spotscan ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bu makalemize göz atabilirsin.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?