Gizem Üzel ile Cilt Bakım Rutinini Konuştuk

Gizem Üzel ile Cilt Bakım Rutinini Konuştuk

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Makyaj, cilt bakım ve stil hakkında Instagram’dan verdiği tüyolarla bizi kendisine hayran bırakan Gizem Üzel ile cilt bakım rutini hakkında konuştuk. Severek kullandığı ürünleri, içerikleri ve cilt bakım sırlarını merak ediyorsan, doğru yerdesin!

1.Öncelikle cilt tipini bizimle paylaşabilir misin?

Soğuk havalarda cildim daha çok kurusa da genel olarak normal bir cilde sahibim.

2. Bize cilt bakım rutininden biraz bahsedebilir misin? Hangi ürünleri kullanıyorsun ve nasıl bir rutin uyguluyorsun?

Garnier Hyaluronik Aloe Temizleme Jel

Her sabah ve akşam mutlaka cildimi temizlemekle başlıyorum. Normal bir cilde sahip olduğumdan benim için yüz temizleyicimin sebum dengemi bozmaması çok önemli. O yüzden cildimi kurutmayan temizleyiciler tercih ediyorum.

Özellikle akşamları makyajım varsa asla makyajla uyumuyorum. İlk olarak Garnier Besleyici Çift Fazlı Micellar ile cildimi makyajdan arındırıyorum. Günlük hayatta sürekli şeffaf lens kullandığım için kontakt lens kullananlar için bile uygun olması benim için önemli faktörlerden. Çift fazlı olduğu için cildimdeki makyajı tamamen temizlerken aynı zamanda yağlı his de bırakmıyor. Sonrasında Garnier Hyaluronik Aloe Temizleme Jeli ile cildimi kurutmadan derinlemesine temizliyorum. Gözenek problemim olduğu için sonraki adım olarak tonik de kullanıyorum. Temizlediğim ve toniklediğim cildimi mutlaka cilt tipime uygun bir nemlendirici ile nemlendiriyorum.

3.Cilt bakım rutininden eksik etmediğin, favori cilt bakım ürünün hangisi?

Bunun için kesinlikle Garnier Hyaluronik Aloe Jel nemlendirici diyebilirim. Hem çabucak emiliyor, hem de cildimi anında neme doyuruyor.

4.Bizimle paylaşmak istediğin bir cilt bakım sırların/tavsiyelerin var mı?

Ben uzun bir süredir kağıt maske kullanıyorum. Tek kullanımlık kağıt yüz maskeleri cildimin ihtiyacına uygun olarak o an cildimin istediği şeyi vermemi sağlıyor. Bu yüzden evde sürekli Garnier Nem bombası maskelerin her çeşidinden bulunduruyorum. Özellikle sabahları göz şişkinliklerime iyi gelen kağıt göz maskelerine bayılıyorum. Buzdolabında saklayıp uyguladığımda ise daha iyi etki alıyorum.

5.Sence, herkesin cilt bakım rutininde bulunması gerekenler ürünler hangileri?

garnier mavi micellar

Makyaj temizleme adımını kolaylaştıran ve iyileştiren bir ürün olarak Garnier Çift Fazlı Micellar Mavi Kantaron Çiçeği Suyu içeren hassas gözler içinde uygun olması sebebiyle favorim ve tabii ki Garnier kağıt maskeleri söyleyebilirim. Cildine uygun olabilecek bir sürü çeşidi var ve uyguladığınız andan itibaren farkı görebiliyorsunuz. Benim favorim ise Nem Bombası Işıltı Verici Kağıt Maske, anında ışıltı kazandırıyor ve nemlendirmesi gayet yeterli oluyor.

6.Cildin üzerinde oldukça güzel etkileri olduğunu düşündüğün bir içerik var mı?

Son zamanlarda adını sıklıkla duyduğumuz hyaluronik asit. Ağırlığının 1000 katı kadar su tutma kapasitesine sahip bu içerik cildimi 7/24 nemli tutmama, cildimin daha dolgun ve canlı görünmesine yardımcı oluyor. Bu yüzden her gün Garnier Hyaluronik Aloe Jel ve haftada bir hyaluronik asit içeren Taze Karışım Kağıt Yüz maskesini kullanıyorum.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?