Göz Makyajında Geçiş Rengi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Göz Makyajında Geçiş Rengi Nedir? Nasıl Uygulanır?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Güzellik guruları eminiz ki 'geçiş rengi' terimini çok yakından biliyorlar. Göz makyajı yaparken kullanılan geçiş rengi, son zamanlarda hayatımıza giren en yeni makyaj terimlerinin başında geliyor.

Özellikle dumanlı göz makyajının olmazsa olmaz adımı olan geçiş rengi uygulamasını bugün adım adım anlatıyoruz. Eğer sen de sosyal medyada gördüğün efsanevi göz makyajlarını yapmak, dumanlı göz makyajının profesyonel ellerden çıkmış gibi göstermek istersen, geçiş rengini en doğru kaynaktan öğrenmelisin. Herkesicinguzellik.com editörlerinden göz makyajında geçiş renginin önemi adlı dersi almak için yazının devamına bekleniyorsun!

Geçiş rengi nedir?

geçiş rengi nedir

Göz makyajında kullanılan geçiş rengi terimi, birden fazla farın kullanıldığı makyajlarda, far geçişleri arasındaki kat kat görünümü engellemek için yapılan bir doğallaştırma adımıdır. Geçiş rengi sayesinde, uyguladığın farlar arasında keskin bir çizgi oluşmaz, makyajın daha yumuşak ve doğal görünür.

Göz makyajında geçiş rengi kullanmak aynı zamanda gözlerine derinlik kazandırır ve bakışlarını daha çekici gösterir. Açık bir far renginden koyu tona geçerken göz kapağındaki renk geçişini derecelendirmek için geçiş rengi kullanmalısın. Böylece göz makyajındaki o belirgin çizgi kaybolacak ve makyajın daha profesyonel görünecek.

Geçiş rengi ne renk olmalıdır?

Geçiş rengi ne renk olmalıdır?

Geçiş rengi, yapacağın göz makyajına göre değişkenlik gösterebilir. Genellikle, geçiş rengi göz farı, cilt rengine en yakın olan nude tonlardan biri olmalıdır. Fakat çok canlı ve iddialı renklerde göz makyajı yapıyorsan, geçiş rengi bu renk paleti arasından seçebilirsin. Geçiş rengini seçerken, renk paletindeki açık, doğal ve yumuşak renklerden birini seçmelisin.

Biz göz makyajında geçiş rengi kullanırken genellikle nude ve şampanya tonlarını kullanıyoruz. Maybelline New York Nudes of New York paletindeki renkler tam geçiş rengi için ideal! Bu paletteki mat ve ışıltılı nude tonlar sayesinde makyajın rengine uygun geçiş tonları kullanabilirsin. Tozutmayan, kolayca uygulanan ve yüksek pigmentasyona sahip olan Nudes of New York far paletini sen de dumanlı göz makyajında rahatlıkla kullanabilirsin.

Her göz makyajının geçiş rengine ihtiyacı var mıdır?

Geçiş rengi nasıl uygulanır?

Aslında hayır. Her göz makyajında geçiş farı kullanmana gerek yok fakat biz şiddetle tavsiye ediyoruz. Çünkü göz makyajında geçiş rengi kullanmak, makyajına daha doğal ve yumuşak bir görüntü kazandırır. Geçiş rengi kullanmak yerine uzun dakikalar sürecek blend hareketi yani farlarını birbirine karıştırma tekniği ile de doğal bir geçiş yakalamak mümkün.

Biz dumanlı göz makyajı yaptığımızda, göz kapağımızın tam katlanma çizgisine gelecek olan yerine geçiş rengi uygulayarak, farklı tonlardaki farların birbirine daha kolay bir şekilde karışmasını sağlıyoruz. Sen de Nudes of New York far paletindeki açık renkli farlarla aynı etkiyi göz makyajında sağlayabilirsin.

Geçiş rengi nasıl uygulanır?

Geçiş rengi nasıl uygulanır?


Bize en çok sorulan sorulardan biri 'geçiş farı nasıl uygulanır?' oluyor. Hemen cevaplayalım. Geçiş farını, iki farının tam birleşeceği yere uygulamalısın. Genellikle bu bölge katlanma çizgisi oluyor., gözlerini kapat ve fırçayı tam gözünün bittiği boşluğa yerleştir. Daha sonra iki far rengini sürdükten sonra göz makyajını yumuşak bir far fırçasıyla karıştırarak doğal bir geçiş oluştur. Bu aşamada minik yuvarlak hareketlerle blend tekniğini yaparak göz makyajının doğal bir geçiş görünümü yarat. Uyguladığın farların arasındaki çizgi kaybolana kadar bu karıştırma işlemine devam etmelisin. Farını karıştırma işlemi tamamlandığında göz farının nerede başladığı ve nerede bittiği anlaşılmamalı.

Geçiş rengi uygularken en çok yapılan hatalar nelerdir?

Geçiş rengi nasıl uygulanır?

Geçiş rengi sürerken en sık gördüğümüz yanlışların başında, geçiş farını bütün göz kapağına sürmek geliyor. Bu uygulama yanlış. Geçiş rengini, sadece iki farının birleşeceği, göz kapağının katlandığı noktaya uygulamalısın. Geçiş farını, far bazından sonra sürmelisin. Göz makyajına her zaman far bazı ile başla ve daha sonra birden fazla rengin birleşeceği alanlara geçiş rengini uygula.

Geçiş rengi uygularken yapılan bir diğer hata ise çok fazla far uygulamak. Çok fazla geçiş rengi sürdüğünde, farını karıştırırken bütün göz makyajın fazla tozutacak ve makyajın sonunda pudralı bir görünüm ortaya çıkacak. Bu nedenle sadece tek kat geçiş rengi uygulaman yeterli olacaktır.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?