Güneş lekesi bakımında mutlaka dikkat edilmesi gerekenler!

Güneş lekesi bakımında mutlaka dikkat edilmesi gerekenler!

Yüzde güneş lekesi oluşması yazın en sevmediğimiz yanı! Güneş dolayısıyla ciltte oluşan lekeler, pürüzsüz cilde gölge düşürüyor ve cildin kusurlu görünmesine yol açıyor. Sonbahar ayları geldiğinden beri tek araştırdığımız konu güneş lekesi bakımı nasıl yapılır? Güneş lekelerine bakım yaparken bir yandan da bu süreçte nelere dikkat etmemiz gerektiğini anlatıyoruz. Güneş lekesi bakımından en iyi sonuçla çıkmak için aşağıdaki önerileri ciddiye almalısın.

Cildinin kurumasına izin verme

Cildinin kurumasına izin verme

Güneş lekesinin ana sebeplerinden biri, UV ışınları dolayısıyla cildinin kuruması ve cildini korumak için melanin hormonunun salgılanması. Yani cildinin kurumasına engel olmak aslında güneş lekelerinin oluşmasına yardım edecek. Bu nedenle cildinde var olan güneş lekeleri için tedavi olurken cildinin nem dengesine dikkat etmeli, cildinin kurumasını önlemelisin. 

Güneş lekesi bakımında serum kullanıyorsan önce serum kullanmalı, ardından nemlendirici uygulamanı tavsiye ederiz. Yüzün ne kadar nemli ve sağlıklı olursa leke bakımından da o kadar iyi sonuç alabilirsin.

Leke giderici serum kullan

Leke giderici serum kullan

Güneş lekelerinden kurtulmak için biz, leke açıcı serumlardan faydalanıyoruz. En iyi leke serumları arasında favorilerimizden biri ise SkinCeuticals Discoloration Defense SerumBu serum, inatçı leke görünümüne bakım yapmayı amaçlar ve cilt kusurlarını giderir. SkinCeuticals serum formülündeki traneksamik asit, niasinamid ve HEPES sayesinde iki hafta içinde güneş lekelerinde gözle görülür bir açılma sağlıyor. Cildindeki renk eşitsizliğini gideriyor ve daha aydınlık bir cilt bırakıyor. 

Güneş lekesi bakımları arasında bizim en iyi sonuç aldığımız yöntemlerden biri, leke giderici serum kullanmak oldu. SkinCeuticals leke serumun, cilt tonunu eşitlemek ve güneşin yarattığı leke görünümlerini azaltmak konusunda oldukça başarılı olduğunu düşünüyoruz! 

Antioksidanlar ile tanış

Antioksidanlar ile tanış

Antioksidan kullanımının cilt bakımında ne kadar değerli olduğu artık herkes tarafından biliniyor. SkinCeuticals Phloretin CF, içeriğindeki saf C vitamini, L-Askorbik asit ve Ferulik Asit sayesinde yaşlanma belirtileri, leke görünümü ve cilt tonu eşitsizliği problemlerinin azalmasına yardımcı oluyor. Güneşin UVA ve UVB ışınlarına karşı gelişmiş çevresel koruma sağlıyor. 

UVA ve UVB ışınlarının cilde tek zararı güneş lekesi oluşturmak değil. Yoğun güneş ışığına maruz kaldığımızda cildimiz kuruyor ve cildimizdeki yaşlanma belirtileri gün yüzüne çıkıyor. SkinCeuticals Phloretin CF Serum, cildimizdeki kırışıklık gibi yaşlanma belirtilerine karşı da bakım sağlıyor. Daha genç bir görünüme kavuşmamıza destek oluyor. 

Güneş lekesi bakımında leke giderici serum ile birlikte antioksidan serum kullanmak daha kusursuz bir cilde sahip olmanı sağlar. Cilt bakımı için C vitamininin önemini bu yazımızdan okuyabilirsin. 

Güneş lekesi bakımında güneş kremi kullanımının önemi

Güneş leke tedavisinde güneş kremi kullanımının önemi

Güneş lekesi bakımı evde devam ederken dikkat etmen gereken en önemli nokta güneş koruması kullanmak. Asit içerikli serumlar ile cilt leke görünümünü azaltırken güneş koruması kullanmak çok önemli. Bakım süresince cildin hassaslaşacak ve güneşe karşı koruma bariyeri de azalacak. Bu dönemde SkinCeuticals Advanced Brightening UV Defense SPF 50 güneş kremi kullanmak  hem cilde geniş spektrumlu güneş koruması sağlayacak, hem de traneksamik asit, niasinamid ve mika içeren formülüm sayesinde güneş leke bakımına destek olacak.

UV ışınları kaynaklı cilt tonu eşitsizliği ve koyu leke görünümünü azaltmaya yardımcı olan güneş kremini her gün cildine uygulamalısın. Dışarı çıkarken 2-3 saatte bir yüzüne sürdüğün güneş kremini tazele. Leke bakımının en iyi sonuçla tamamlanması için güneş kremi adımını atlamamalısın. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?