Yaz Dosyası: Güneş Lekelerini Engellemek İçin Neler Yapmalısın?

Yaz Dosyası: Güneş Lekelerini Engellemek İçin Neler Yapmalısın?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Güneş lekelerini engellemek ve azaltmak için ne yapman gerektiğini merak ediyorsan, doğru yerdesin?

Son zamanlarda, özellikle de yaz aylarına geldiğimizde hepimizin aklında aynı soru var: Güneş lekeleri nasıl geçer? UV ışınlarının yaz-kış cilt için ne kadar zararlı olduğunu her yerde duyuyoruz. Cildin erkenden yaşlanma belirtileri göstermesine neden olan güneş ışınlarının cildimize verdiği zararların başında da güneş lekeleri geliyor. Peki güneş lekelerini engellemek için ne yapabiliriz? Bu yazımızda, güneş lekelerini engelleyen güneş kremi önerimizden bahsediyoruz!

Güneş lekeleri nasıl engellenir?

Güneş lekeleri nasıl engellenir?

Güneş kremi sürmeden UV ışınlarına maruz kalmak, cildin çok daha erken yaşlanmasına neden olur. İnce çizgiler, kırışıklıklar ve güneş lekeleri gibi cilt problemleri kendini göstermeye başlar. Cilt kanserine varan bu tehlikeyi, yılın her günü, yaz-kış fark etmeksizin güneş kremi uygulayarak engelleyebilirsin.

Peki, güneşin cildinde sebep olduğu güneş lekelerine nasıl engel olabilirsin? Güneş lekelerinin ortaya çıkma ihtimali yaz mevsiminde çok daha yüksek olsa da, kış aylarında da bu olasılık var. Bu yüzden aksatmadan güneş kremi uygulaman gerekli. Kullandığın güneş kreminin geniş spektrumlu ve SPF 50 gibi yüksek bir güneş koruma faktörüne sahip olması gerekli. UVA ve UVB korumasını yüksek bir şekilde sağlayan güneş kreminde, güneş lekelerine engel olmak için Phe-Resorcinol içeriği bulunması da etkili olacaktır. Bu içerik, var olan lekeleri gidermeyi hedeflerken, aynı zamanda yeni güneş lekelerinin oluşmasını da engelleme özelliğine sahip. Tüm bu özellikleri bir arada bulduğumuz Vichy Capital Soleil Anti-Dark Spots Leke Karşıtı Güneş Kremi’ni birlikte inceleyelim!

Vichy Capital Soleil Leke Karşıtı Güneş Kremi

Vichy Capital Soleil Leke Karşıtı Güneş Kremi

Vichy Capital Soleil Leke Karşıtı Güneş Kremi, UVA ve UVB yüksek koruması içeren, cildi güneşin yaşlandırıcı etkilerinden korurken aynı zamanda da güneş lekesi karşıtı, renkli bir güneş kremi. Bu güneş kreminin en sevdiğimiz özelliği, güneş koruma ve cilt tonu eşitleme özelliğini bir arada sunması. Yani hali hazırda cildimizdeki güneş lekelerini gizlemek için makyaj yapmak ve güneş kremi uygulamak arasında bir tercih yapmamıza gerek kalmıyor. İşin en iyi tarafı ise, cildimizi koruyup eşitlerken, yeni güneş lekelerinin oluşmasına da engel oluyor.

Vichy Capital Soleil Leke Karşıtı Güneş Kremi, formülündeki Phe-Resorcinol ile güneş lekelerinin oluşmasını engelliyor ve var olan lekelerin de azalmasına yardımcı oluyor. Sebustop özelliği ile cildin gün içerisinde parlamasına engel oluyor, gliserin, E vitamini ve Vichy volkanik suyu ile de cildi nemlendiriyor, güçlendiriyor ve dengeliyor. Yani tek bir güneş kremi ile pek çok etki elde etmiş oluyoruz. Vichy güneş kremleri arasında, güneş lekelerini engellemeyi hedefleyen bu renkli güneş kremi, bizim favorilerimizden biri!

Vichy Capital Soleil Leke Karşıtı Güneş Kremi Nasıl Uygulanır?

Vichy Capital Soleil Leke Karşıtı Güneş Kremi Nasıl Uygulanır?

Güneş kremini cildine, sabahları cildini temizledikten sonra, cilt bakımının son adımı olarak uygulayabilirsin. Eğer makyaj yapacaksan, Vichy Capital Soleil Leke Karşıtı Güneş Kremi renkli olduğu ve cilt tonunu eşitlediği için fondöten sürmene de gerek kalmayacak. Vichy Capital Soleil Leke Karşıtı Güneş Kremi, denize ve havuza girdikten sonra yenileyebilirsin. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?