Güneşte Yandıktan Sonra Cildini Nasıl Rahatlatabilirsin?

Güneşte Yandıktan Sonra Cildini Nasıl Rahatlatabilirsin?

Cildine kaybettiği nemi geri kazandıracak güneş sonrası bakım önerileri…

Güneşte yanmak güzel. Hele de cilt bronz bir görünüme kavuşuyorsa. Ancak şunu da unutmamak gerekiyor ki o da güneşin ciltte kuruluğa neden olduğu. Üstelik yalnızca güneş değil, denizin tuzu ve havuzun kloru da ciltte kuru ve mat bir görünüme sebep oluyor. Cildin nemini geri kazandırabilmek içinse bazı bakım rutinleri uygulamak gerekiyor. Sen de yüzünün, güneş sonrası parlak ve canlı görünmesini dileyenlerdensen, bu önerilerimize kulak ver. Tatilin boyunca cildinde sağlıklı bronzluğa kucak aç! 😊

Güneş Cilde Ne Gibi Zararlar Veriyor?

Güneş Cilde Ne Gibi Zararlar Veriyor?

Güneşten yayılan UVA ve UVB ışınlarının cilde büyük zararlar verdiğini birçok kez dile getirdik. Cildi güneşten korunmanın öneminden bahsetsek de bronzlaşmanın keyfi de bir başka. Peki, güneş sonrası cilt nasıl bir etkiyle karşılaşıyor ve neden anında bakım yapmak gerekiyor biliyor musun? Bu sorunun cevabına birlikte bakalım.

  • Güneş, ciltte su kaybına neden oluyor bu da ciltte kuruluğun en büyük etmenlerinden biri.

  • Güneş sebebiyle kuruyan cilt, gerginleşebiliyor ve kaşıntıya sebep oluyor.

  • Kaşıntı ise ciltte soyulmalara sebebiyet veriyor ki bu da en son istenilen şey.

  • Ayrıca güneşte yanan cilt, kızarıyor ve yanma ya da acıma hissi ortaya çıkabiliyor.

Gördüğün gibi güneşin bu etkileri, oldukça rahatsız edici. Belki sen de bu etkilerle çoğunlukla karşılaşanlardan birisin. Güneşin verdiği rahatsızlığı en aza indirebilmek için uzmanlar, derhal bakım uygulanması gerektiğini söylüyor. Uygulanacak olan güneş sonrası bakımda ise nem tutucu özelliğiyle bilinen, ciltte rahatlama ve ferahlık hissi sağlayan ürünlerin tercih edilmesi önemli. Vücudun için kullanabileceğin nem sağlayan bakım ürünlerini, yüzün için de aynı etkilere sahip ürünlerden seçiyor olmalısın. CildimveBen editörleri olarak biz, yüzüne kullanabileceğin ürünleri senin için hazırladık.

Aloe Vera Jel ile Cildini Rahatlat

Aloe Vera Jel ile Cildini Rahatlat

Aloe vera’nın cilde etkisiyle başlayalım: Bu bitki özü, A ve C vitamini bakımından zengindir. Üstelik antioksidan ve ferahlatıcı etkiye sahip olması nedeniyle güneş sonrası kullanmak için son derece uygundur. Cildin nemlenmesine yardımcı olur. Bizim favorimiz ise içerisinde hem aloe vera hem de ağırlığının 1000 katı kadar su tutabilme özelliğine sahip hyaluronik asit barındıran Garnier Hyaluronik Aloe Jel.

Güneş sonrası duşunu alıp hemen yüzüne uygulayabileceğin bu jel, %96 oranında doğal kaynaklı içeriklere ve vegan bir formüle sahip. Üstelik ciltte anında emilerek yağlı ve yapışkan bir his bırakmıyor. Özellikle yağlı ve karma ciltlerin bu jeli çok seveceğini düşünüyoruz. Diğer taraftan içeriğindeki hyaluronik asit, cildinin güneşte kaybettiği nemi geri kazandırırken aloe vera ise cildini rahatlatıp, ferah bir his bırakacak ve canlandıracak. Garnier’ın bu jel formülü ile güneş sonrası capcanlı görünen cildinle etrafa gülücükler saçmaya ve tüm bakışları üzerine çekmeye hazır ol! 😉

Ferahlatıcı Kağıt Maske Kullan

Ferahlatıcı Kağıt Maske Kullan

Kağıt maskeler, kolay uygulanabilirliği ve ekonomik yapıları ile günümüzün en sık tercih edilen cilt bakım ürünlerinden biri haline geldi. Pratik kağıt maskelerin, cildin 1 haftalık nem ihtiyacını karşılayan türleri de var ki biz onlara aşığız! 😍O halde seni de bunlardan biriyle tanıştıralım: Garnier Hyaluronik Aloe Tazeleyici Kağıt Yüz Maskesi.

Hyaluronik asit ile cilde yoğun nem veren ve cildin 1 haftalık nem ihtiyacını karşılayan bu maskeyi, güneşe çıktığın ilk günün ardından uygulayabilirsin. 15 dakika boyunca cildinde bekletip, durulama yapmadan kullanabileceğin bu maske, aloe vera içeriği ile de yüzünde ferahlık hissi yaşatacak. Güneş sonrası kuruyan ve gerginleşen cildine, Garnier Hyaluronik Aloe serisinin önce jel ürününü sürüp ardından uygulayacağın bu maske ile canlı, pürüzsüz ve taptaze bir cilt görünümüne kavuşabilirsin. Demedi deme! 😊

Ampul Maske ile Cildini Hızla Onar

Ampul Maske ile Cildini Hızla Onar

Ampul kağıt maskeler, son zamanlarda oldukça tercih edilmeye başlandı. Bunda elbette ki ampul formundaki bu maskelerin cilde çok daha hızlı etki etmesi ve cildi daha hızlı onarması etkili oldu. Bizim bu forma sahip en sevdiğimiz ampul kağıt yüz maskesi ise yine Garnier Ampul Maskeler oluyor. Önerimiz ise Garnier Ampul Hyaluronik Asit Karpuz Özlü Kağıt Yüz Maskesi.

Vegan formülü ile dikkat çeken bu maske, yalnızca 5 dakikada cildin pürüzsüz ve canlı görünmesini sağlıyor. İçeriğindeki %1 oranındaki hyaluronik asit sayesinde cilde hızla nem kazandıran ürün, karpuz özü ile de cildin sıkılaşmasına yardımcı oluyor. Özellikle güneş sonrası cildin yaşlanma belirtilerine karşı mükemmel bir koruma sunan bu maskenin yapısını biz oldukça seviyoruz. Güneş sonrası rahatlıkla kullanabileceğin bu ürünü biz, özel buluşma ve davetlerden önce kullanmanı öneriyoruz. Yalnızca 5 dakikada cildindeki tüm gerginliği alacak ve mükemmel bir ışıltı kazandıracak bu ampul kağıt yüz maskesi uygulaması sonrası, tüm gözleri üzerinde hissedecek ve bize teşekkür edeceksin.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?