Her kadının bilmesi gereken 5 makyaj tüyosuHerkesin bilmesi gereken, işini kolaylaştıracak 5 makyaj tüyosunu bir araya getirdik!

Makyaj konusunda tam bir usta olabilir, veya bu işlerden hiç anlamadığını düşünüyor olabilirsin. İster her gün kusursuz makyaj stilleri dene istersen de sadece özel günlerde ufak birkaç dokunuş yap, herkesin işine yarayacak ve kusursuz bir görünüm elde etmeye yarayacak 5 makyaj tüyosunu bir araya getirdik!

1. Başlamadan önce cildi hazırlamak

maybelline makyaj bazları

En önemli makyaj tüyolarından birinin de makyaja başlamadan önce cildi hazırlamak olduğunu bilmelisin. Cilt kusurlarını gidermeyeye yönelik bir makyaj bazı veya bir yüz kremi ile cildini nemlendirerek makyaja hazırlayabilirsin. Cildinin çok daha kusursuz, canlı ve sağlıklı görünmesini sağlayacak bu adımı bir alışkanlık haline getirmeni şiddetle öneriyoruz!

Makyaj Bazı Önerisi: Maybelline Master Primer Nemlendirici Makyaj Bazı

2. İlk önce göz makyajını yapmak

göz makyajını önce yapmak

Eğer göz makyajında yoğun renkler, ışıltılı ve simli farlar kullanacaksan, göz makyajına ilk önce başlamak sana verebileceğimiz en iyi makyaj tüyolarından biri. Makyajını yaparken göz altına ve yanaklarına dökülecek farları, fondöten sürdükten sonra temizlemen imkansız. Hele ki koyu renkli farları temizlerken yayabilir, sonuçta da ten makyajını silip baştan yapmak zorunda kalabilirsin. Bu yüzden önce göz makyajını bitir, sonra fondöten ve kapatıcı adımına geçebilirsin.

Dökülme yapmayan far paleti önerisi: Maybelline Nudes of New York far paleti


3. Akmayan siyah göz kalemi etkisi

akmayan siyah göz kalemi

Pratik bir şekilde şip-şak yapabileceğin, aynı zamanda da gözlerini belirginleştiren bir makyaj tüyosu ister misin? Siyah veya kahverengi bir göz kalemini üst ve alt kirpik diplerine gelişigüzel uygula. Daha sonra herhangi bir far fırçasıyla çok hafifçe dağıt. Bu makyaj tüyosuyla kirpik çizginin daha belirgin olmasını sağlayacak ve gözlerini belirginleştireceksin.

Akmayan göz kalemi önerisi: Maybelline Tattoo Liner Gel Göz Kalemi 900 Deep Onyx

4. Bronzer, kontür ve allığı doğru yere uygulamak

allık, bronzer ve kontür nereye uygulanır

Doğal bir makyaj görünümü elde etmek için, özellikle renkli ten ürünlerini yüzünün doğru noktaalrına uygulamanın önemi büyük. Yanlış yere uygulanan bir allık veya kontür ürünü olduğundan daha farklı görünmene sebep olabilir. Bu yüzden:

Allık; gülümsediğinde beliren, yanaklarının en üst noktasına, bronzer; güneşin ilk değdiği yerler olan burun üzeri, alın, çeneye uygulanabilir. Kontür ise gölgede bırakmak istediğin yerlere; burun kanatlarına, alın köşelerine, elmacık kemikleri altına ve çene çizgisine uygulanabilir. Bu noktalara dikkat ederek ten makyajında çok doğal bir sonuç elde edebilirsin.

Bronzer ve kontür pudrası önerisi: Maybelline City Bronzer Bronzlaştırıcı & Kontür Pudrası

Allık önerisi: Maybelline Cheek Heat Likit Allık


5. Fazla ruju temizlemek

fazla ruju temizlemek

Kırmızı bir ruj sürmek, gerçekten de çok çekici bir etki veriyor ama bir anda konuşmaya başladığında dişlerine bulaşan kırmızı ruj göründüğünde işler tamamen tersine dönebilir. İşte o yüzden bu makyaj tüyomuza iyi kulak ver: Rujun fazlasını çok pratik bir şekilde temizleyerek dişlerine bulaşmasına engel olabilirsin. Tek yapman gereken, rujunu sürdükten sonra işaret parmanı dik bir şekilde dudaklarının orta kısmından geçirmen. Fazla ruju bu şekilde temizleyerek rujunun bulaşmasına engel olabilirsin.

Bulaşmayan ruj önerisi: Maybelline Super Stay Matte Ink Likit Mat Ruj: 20 Pioneer

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancome.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

Tüm ürünlerde geçerli %25 indirimi kaçırma!

Kodu Kopyala