Ilımlı ve Gösterişli: Pastel Kırmızı Ruj Makyajı

Ilımlı ve Gösterişli: Pastel Kırmızı Ruj Makyajı

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Kırmızı dudak makyajı her zaman etkileyici ve göz alıcı görünmeyi başarıyor. Ancak kimilerine göre bazı ortamlar için kırmızı ruj abartılı görünebiliyor. Kırmızı ruju her ortama uygun hale getirmenin yolu ise pastel tonlardan geçiyor. Hadi, pastel kırmızı ruj makyajının detaylarına geçelim!

Kırmızı dudak makyajının baştan çıkarıcı görünümüne hepimiz bayılıyoruz. Fakat kabul edelim, okula/işe giderken ya da günlük rutin için yoğun renkli ve canlı tonlara sahip kırmızı rujlar biraz abartılı görünebiliyor. Neyse ki kırmızı ruju günlük stile en iyi şekilde adapte etmek için pastel tonların gücünden faydalanmak gibi bir kozumuz var. Bu yazımızda, son zamanlarda bir hayli popüler olan pastel tonlu kırmızı dudak makyajını tüm püf noktalarıyla anlattık. Hadi öyleyse, pastel kırmızı ruj pastel kırmızı ruj makyajı nasıl yapılır keşfetmeye başla!

 

Pastel Kırmızı Ruj Makyajı Nedir?

Pastel Kırmızı Ruj Makyajı Nedir?

Pastel kırmızı ruj makyajı, esasında bildiğimiz kırmızı dudak makyajının aynısı. Yalnızca ruj seçiminde daha doğal renk pigmentli ve hafif açık pastel tonlara yönelmek gerekiyor. Böylece kırmızı ruj makyajını günlük rutine adapte etmek de daha kolay oluyor.

 

Pastel Kırmızı Ruj Kimlere Yakışır?

Pastel Kırmızı Ruj Kimlere Yakışır?

Pastel kırmızı rujlar, alt tonuna göre tüm cilt tonlarıyla uyumlu bir görünüm sergiliyor. Pastel kırmızı ruj seçerken en önemli adım ise cilt alt tonuna göre bir tercihte bulunmak. Rujunu her zamanki gibi kendi cilt alt tonuna göre seçmelisin. Böylece kırmızı rujunla yüzünde yapay bir görünüm yaratmadan etkileyici bir hava yakalayabilirsin.

 

Pastel Kırmızı Ruj Makyajı Nasıl Yapılır?

Pastel Kırmızı Ruj Makyajı Nasıl Yapılır?

Pastel tonlu kırmızı ruj makyajında adım adım ve dikkatli bir şekilde ilerlemek gerekiyor. Sen de biliyorsun ki kırmızı rujları uygulamak her zaman kolay olmuyor. Özellikle ince ve yoğun çizgili dudaklara kırmızı ruj makyajı yaparken dudak kaleminden yardım almak gerekebiliyor. O zaman hadi, kırmızı ruj nasıl sürülür adım adım inceleyelim!

  • Pastel tonlu kırmızı rujun dudaklarında pürüzsüz bir görünüm sergilemesi için her zamanki gibi dudak bakım adımlarıyla başlamak gerekiyor. 
  • Öncelikle peeling yaparak dudaklarını ölü derilerden arındırmalı, ardından favori nemlendiricinle dudaklarını makyaja hazırlamalısın. 
  • Dudak makyajının kalıcılığını artırmak için öncesinde dudak bazı da uygulayabilirsin.
  • Şimdi en önemli adımlardan birine geldik. Ruj rengine yakın tonlarda bir dudak kalemiyle dudaklarını dikkatli bir şekilde çerçevelemelisin. 
  • Eğer çok ince dudaklara sahipsen dudak kontürü ile dudaklarını biraz kalınlaştırabilirsin. 
  • Ruju dudakların orta kısmından başlayarak taşırmadan sürmelisin. 
  • Renk yoğunluğunu artırmak için çift kat uygulama yapabilirsin. Eğer ruju taşırırsan kapatıcı yardımıyla rötuş yapabilirsin.

 

Pastel Kırmızı Ruj Makyajında Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Pastel Kırmızı Ruj Makyajında Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Kusursuz bir dudak makyajı için kalıcılığı yüksek rujları tercih etmelisin. Sen de biliyorsun ki kırmızı ruj sürmek zor olabiliyor. Gün içinde sürekli olarak ruj yenilemek ise sürme adımında hatalara yol açabiliyor. Tabii ki seçtiğin rujun makyajının geri kalanıyla da uyumlu olmasına dikkat etmelisin. O halde kırmızı ruja en çok yakışan göz makyajlarını keşfetmeye hemen başlasan iyi olur!

 

Pastel Kırmızı Ruj Önerisi

Pastel Kırmızı Ruj Önerisi

Her markanın kırmızı ruj tonlarında geniş bir skalası mevcut. Bu kadar seçenek arasında kırmızı ruj önerilerine olan ilgi de artıyor. Soft kırmızı ruj makyajı için biz L’Oréal Paris Infaillible Matte Resistance Likit Mat Ruj serisinden 430 A-Lister rengini tercih ettik. Infaillible Matte Resistance - 430 A-lister, yumuşak kırmızı tonuyla pastel kırmızı ruj makyajı için bizce oldukça ideal. Üstelik kolay uygulama sağlayan yumuşak fırçası ve 16 saate kadar kalıcı etkisiyle beklentilerimizi tam olarak karşıladı.

Tek sürüşte dudaklara yoğun mat bir renk kazandıran bu pastel kırmızı ruj, dudakların her zamankinden daha dolgun görünmesine yardımcı oluyor. L’Oréal Paris Infaillible Matte Resistance pastel kırmızı rujun ultra hafif dokusu ve bulaşmaya dayanıklı formülü bizden tam puan aldı. Deneme sırası sende. :) 

Ilımlı fakat gösterişli bir makyaj yapmayı hedeflediğin günlerde pastel kırmızı rujlara bizce sen de bir şans vermelisin!

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?