Işıltılı elmacık kemiklerine aydınlatıcılar ile kavuş!


2016 yılı adeta aydınlatıcıların yılı oldu. Daha önce pek de duymadığımız bu makyaj malzemesi bu sene makyaj çantamızın demir başı ilan edildi. Stick, krem, likit ve pudra formdaki aydınlatıcılar tenimizi aydınlatarak bizi daha genç ve fresh gösteriyor. Peki, bu aydınlatıcılarla ışıltılı elmacık kemikleri nasıl elde edilir, nasıl kullanılır ve nereye sürülür? Hepsini açıklıyoruz!

Hangi aydınlatıcı?

Bu kadar aydınlatıcı modeli arasından hangisini seçeceğim diye telaş yapma. Öncelikle cilt yapını göz önünde bulundurmalısın. Yağlı, karma veya kuru... Eğer yağlı bir cilde sahipsen likit ve krem aydınlatıcılar yerine pudra formda olan ürünleri kullanmalısın. Bunlar, gün içinde cildinin yağlanmasını engelleyecektir. Eğer kuru bir cildin varsa, pudra ürünlerden uzak durup likit ürünleri kullanmalısın. Karma ciltliler ise çok şanslı! İstedikleri aydınlatıcıyı kullanabilirler.

Editörün önerisi: Fondöteninden önce makyaj bazı uygularsan cildinin parlamasını önleyebilir ve gün boyu kalıcı ten makyajına kavuşabilirsin.

Elmacık kemiklerine aydınlatıcı nasıl sürülmeli?

Elmacık kemiklerine aydınlatıcı uygularken yelpaze şeklindeki fan fırçaları kullanmalısın. İncecik yapısı ve geniş uygulama alanı sağlayan bu fırçalar, tam olarak elmacık kemiğinin üzerine gelmeli. Elmacık kemiğinden saç diplerine kadar cömertçe aydınlatıcını uygulayabilirsin.

Aydınlatıcıyı başka nerelere uygulayabilirsin?

Işıltılı elmacık kemiklerine aydınlatıcılar ile kavuş!_1

Aydınlatıcıyı yüzünün belirli bölgelerine uygulayarak yüz hatlarını ortaya çıkarabilirsin. Elmacık kemiklerinin dışında, çene ucuna, dudak üzerine, kaş kemiğine, burun kemiğine ve alnının ortasına uygulayabilirsin. Eğer krem veya likit aydınlatıcı kullanıyorsan parmaklarınla dağıtabilirsin.

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?