Islak Makyaj Trendi: Islak Ten Makyajı Nasıl Yapılır?

Islak Makyaj Trendi: Islak Ten Makyajı Nasıl Yapılır?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Islak ten makyajı en sevdiğimiz makyaj trendlerinden. Cildimizin daha aydınlık ve taze görünmesini sağlayan bu makyaj trendi sayesinde solgun görünümü kolayca gizleyebiliyoruz. Hatta aramızda kalsın ama daha taze ve dinamik bir görünüm bile kazandırdığını söyleyebiliriz! Peki, ıslak göz makyajı ve ıslak ten makyajı nasıl yapılır ve hangi makyaj malzemelerini kullanmak gerekir? Cevabı yazımızın devamında saklı!

Islak makyaj nedir?

ıslak makyaj nedi

90'lar makyajı olarak da bilinen Islak ten makyajı trendi 90'lardan sonra günümüzde yeniden popüler omlaya başladı. 2000'li yıllarda altın çağını yaşayan mat ten makyajı yerini ıslak makyaja bırakıyor. Islak makyaj görünümlerinde canlı, aydınlık, parlak ve adeta nemli görünen ten makyajları yer alıyor.

Genellikle yağlı ve karma cildi olanlar ıslak strobing makyajdan uzak duruyor. Merak etme, ıslak makyaj tüyolarını öğrendikten sonra yağlı cilde sahip olanlar da bu görünümü başarıyla elde edebilecekler. Islak makyaj modasında ihtiyacın olan ipuçlarını seninle paylaşıyoruz. Şimdiden söyleyelim, ıslak makyaj yapmak için ıslak makyaj süngeri, ıslak bitişli fondöten ve bol bol aydınlatıcı kullanman gerekecek. Aşağıdaki ıslak makyaj ürünlerini hazırla ve ayna karşısına geç. Canlı ve ıslak görünümlü makyaj yapmaya başlıyoruz! 'Islak makyaj nasıl yapılır?' anlatıyoruz.

Islak Makyaj İçin Gereken Makyaj Malzemeleri

1- Tazelik ve nem veren makyaj bazı

Tazelik ve nem veren makyaj bazı

Islak ten makyajının doğal ve taze görünmesi için makyaja başlamadan önce cildini iyi bir şekilde nemlendirmelisin. Bu sayede, ışıltının cildinin kendisinden geldiğini gösterebilirsin.

Islak makyaj modellerinde taptaze görünümleri görüyoruz. Cildine nem verecek, pürüzsüz görünmesini sağlayacak ve aynı zamanda taze bir ışıltı veren NYX Professional Makeup'ın Bare With Me Hydrating Jelly Primer makyaj bazını uygulayabilirsin. Jel formüllü yapısıyla ciltle hemen bütünleşen bu makyaj bazı, cildinin gün boyu nemli ve taptaze kalmasını sağlayacak.

2- Islak bitişli fondöten önerisi

nyx professional makeup born to glow fondöten

Ten makyajının hem yokmuş gibi hem de doğal ve aydınlık durmasını istiyorsan, ışıltılı etkili ve ince yapıda bir fondöten kullanmalısın. Cildinde ağırlık yaratmayacak, aynı zamanda da aydınlık bitişli bir fondöten, ıslak ten makyajının anahtarı.

NYX Professional Makeup'ın Born To Glow fondöteni, aydınlık ten makyajı için kullanabileceğin en ideal ıslak makyaj ürünlerinden. Doğal ve ışıltılı bitişli bu fondöten, cildine içten gelen bir parlaklık verecek ve aynı zamanda da gün boyu yokmuş gibi duracak. Kolay dağılan ve yapısı çok hafif olan Born To Glow fondöteni üst üste uygularak istediğin yoğunlukta kapatıcılık da elde edebilirsin.

Makyaj süngeri ıslak mı kullanılır? Islak ten makyajı yapmak için makyaj süngerini ıslak kullanabilirsin. Makyaj süngerini kuru kullanmak daha mat bir görünüme yol açabilir.

3- Likit aydınlatıcı

Likit aydınlatıcı

Ten makyajında elde ettiğin ıslak ve doğal etkiyi tamamlamak için likit aydınlatıcılardan yardım alabilirsin. Son zamanlarda ıslak bitişli likit aydınlatıcıların ne kadar moda olduğunu fark etmişsindir! İşte ıslak ten makyajının sırlarından biri de bu.

NYX Professional Makeup'ın Born To Glow likit aydınlatıcısı ıslak bir görünüm elde etmek için birebir. Islak bir bitişi olan ve güçlü etkisiyle ışıl ışıl bir görünüm veren bu aydınlatıcıyı yüzünün yüksek noktalarına uygulayabilirsin.

4- Işıltılı bronzer

Işıltılı bronzer

Islak ten makyajı için bir diğer önemli adım da bronzer seçimi. Işıltılı bir bitişi olan, yüzüne doğal bir sıcaklık veren bronzer ile yüzünü boyutlandırıp daha bronz görünebilirsin.

NYX Professional Makeup'ın California Beamin' bronzerı, içerisindeki hafif ışıltıları ve cilt tonuna uyan rengiyle yüzünü doğal bir şekilde ısıtmana yarıyor. Ayrıca bu bronzerın ışıltılı olması, ıslak ten makyajı etkisine de destek olacak. California Beamin' bronzerı hem yüzüne hem de vücuduna uygulayabilirsin.

5- Işıltılı allıklar

nyx professional makeup sweet cheeks allıklar

Islak ten makyajının en önemli noktalarından bir diğeri de yüzüne renk verirken, ışıltılı bitişte bir allık kullanman. Bu allık yüzüne ışıltı verirken, aynı zamanda da doğal bir görünüm elde edeceksin.NYX Professional Makeup Sweet Cheeks allıklardan Totally Chill rengi, doğal yansıması olan bir gül kurusu tonu. Bu allıkla cildinde hem içten gelen bir ışıltı elde edeceksin hem de yanakların kendiliğinden kızarmış gibi görünecek.

6- Dudak dolgunlaştırıcı parlatıcılar

Dudak dolgunlaştırıcı parlatıcılar

Islak makyajında dudaklarının da çok daha dolgun ve parlak görünmelerini istersen, dudak dolgunlaştırma özelliği bulunan ıslak ruj ve ıslak parlatıcıları deneyebilirsin.

NYX Professional Makeup'ın Filler Instinct Dudak Dolgunlaştırıcı parlatıcıları hem dudaklarını daha büyük hem de daha parlak gösterecek. Üstelik yapışkan bir his de bırakmıyorlar! Farklı ışıltılı renkleri de ıslak dudak makyajlarının vazgeçilmezi.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?