Kaş Ekimi Nedir, Nasıl Yapılır?

Kaş Ekimi Nedir, Nasıl Yapılır?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Yüzümüzün en dikkat çeken bölgelerinden biri olan kaşlarımız, her zaman istediğimiz form ve biçimde olmayabiliyor. Önceleri gür görünen kaşlarımızda zamanla dökülmeler yaşanabiliyor ya da doğuştan seyrek kaşlı olabiliyoruz. Senaryo ne olursa olsun, kaşlarımızın seyrek görünmesi oldukça can sıkıcı. Özellikle de makyaj sonrası, doldurulup da boyanmayan kaşlar yüzümüzde en dikkat çeken bölgelerden biri oluyor.

Son zamanlarda seyrek kaşlar için pek yok yöntemler geliştirildi. Bunlardan biri de kaş ekimi yöntemi. Peki, kaş ekimi nasıl yapılıyor? Dahası kaş ekimi fiyatları neler? Hepsi ve daha fazlasını biz senin için araştırdık. A’dan Z’ye kaş ekimi yöntemi nedir, bu makalemizde öğrenmeye hazır ol!

Kaş Dökülmesi Neden Olur?

Seyrek kaşlar her zaman doğuştan ortaya çıkmaz. Bazen kaş dökülmesi sonucu da kaşlarımız seyrekleşebilir. Bunun ardında yatan etmenleri ise şöyle sıralayabiliriz;

·       Yanlış estetik uygulamaları

·       Yanık durumları

·       Düzensiz beslenme

·       Fiziksel travma

·       Duygu durumu değişiklikleri

·       Stres

·       Vitamin eksikliği

·       Hormonal dengesizlikler

Senin de kaşların yukarıdaki etmenlerden biri sebebiyle dökülüyor olabilir. En doğru teşhisi koymak adına biz yine de bir uzmandan yardım almanı öneriyoruz.

Editörün önerisi: Biliyoruz ki kaşlar kadar saç dökülmesi de özgüvenimizi kıran durumlardan biri. “Saçlarım dökülmesin, sağlıklı ve gür görünsün.” diyorsan o halde Elseve Komple Direnç Dökülme Karşıtı Bakım Şampuanı’nı denemelisin. Arginine, biotin ve vitamin B5 ile zenginleştirilen formülüne bayıldığımız bu şampuan, saçlarımızı kökten uca güçlendiriyor. Üstelik koparak dökülmelerin de önüne geçiyor. Düzenli kullanımda dökülme ve kırılmalara karşı kökten uca 2 kat güçlü saçlara kavuşmamızı sağlayan bu şampuanı, sen de dökülen saçların için kullandığında bizim kadar seveceksin.

Kaş Ekimi Nedir?

Kaş ektirme uygulaması, dökülen kaşların yer aldığı bölgeye uygulanan kalıcı bir işlemdir. Kişinin kendi ensesinden alınan kıl köklerinin, kaş bölgesine nakledilmesiyle gerçekleştirilen bu işlem, basit bir operasyondur. Öyle ki kaş ektirme işleminin ardından günlük yaşantına dönmen mümkündür. Şimdi gel, kaş ekimi uygulamasının nasıl yapıldığına birlikte bakalım.

Kaş Ekimi Nasıl Yapılır?

Kaş ekimi işlemi öncesinde kişi muayene edilerek, ekim yapılacak olan bölgeye ne kadar greft toplanması gerektiği tespit edilir. Kaş tasarımı yapıldıktan sonra kişi artık kaş ekimine hazırdır. Kaş ekimi işleminin uygulanma sırası ise şöyledir;

·       İşlem yapılacak olan bölge öncelikle lokal anestezi altında uyuşturulur.

·       Daha sonra ense bölgesinden dikkatli bir biçimde kıl kökleri toplanır.

·       Kaş bölgesindeki kanallar greftler için açılır.

·       Bu kanallara, enseden toplanan greftler dikkatli bir biçimde tek tek yerleştirilir.

Böylece işlem tamamlanmış olur. Bu aşamalarda daha evvel belirlenmiş olan kaş tasarımına uyularak hareket edilmesi önemlidir. Doğal kaş ekimi görünümü için işlemi alanında uzman doktorlara yaptırmanı tavsiye ediyoruz.  

Kaş Ekimi Sonuçları Kalıcı mı? Fiyatları Nedir?

Bu işlem daha önce de belirttiğimiz gibi kalıcı bir yöntemdir. Devamlı kaşları boyama ya da microblading gibi yöntemlere alternatif olarak geliştirilmiştir ve de cerrahi bir operasyondur. Ayrıca kaş ekimi fiyatlarının da kişiye uygulanacak olan yönteme göre farklılık göstermektedir.

Kaş Ekimi İyileşme Süreci Nasıldır?

Kaş ekimi işlemi ile ilgili en merak edilen sorulardan birini de iyileşme süreci oluşturuyor. İşlemin ardından kişinin günlük hayatına kaldığı yerden devam edebileceğini söyleyerek başlamak istiyoruz. Dikkat edilmesi gereken durumlarsa şöyle;

·       Ekim sonrası kaş bölgesinde kızarıklık ve kabuklanmalar görülebilir. Bunlar oldukça normaldir ve kabukların kesinlikle el ile soyulmaması gerekir. Kabuklanmaların bitmesi 4 ila 5 günü bulabilir.

·       İşlemin ardından ilk 72 saat boyunca kaş bölgesi su ile temas etmemelidir. Ayrıca darbelere karşı da korunmalıdır.

Kaş ekimi sonrası iyileşme adımlarında kişinin yaşayabileceği olası durumlar ise;

·       Ekim işleminin ardından kaşlarda dökülmeler olacaktır. Bu da endişe edilmemesi gereken bir durumdur. 15 günün sonunda kaş dökülmeleri son bulacak ve kaşlar yeniden çıkmaya başlayacaktır.

·       Kaşların yeniden çıkması ve tam şeklini alması ise 4 ila 6 ay içerisinde gerçekleşecektir.

Özetle, kaş ekimi işleminin uzun vadeli bir sonuç verdiğini ve sabır isteyen bir sürece sahip olduğunu bilmen gerekiyor. Eğer ki sen de bu işlemi yaptırmak istiyorsan, tüm bu süreçlere karşı kendini hazırlıyor olmalısın. Ayrıca doktorunun sana önereceği kaş bakımı adımlarını da eksiksiz şekilde uygulaman, sürecin sorunsuz şekilde tamamlanması adına önemli. Bunu da unutma!

Doğal Kaş Görünümünü Doğal Saç Rengin ile Tamamla!

Kaş ektirme adımı ile doğal kaşlarına merhaba dediysen, sıra saçlarına geldi demektir. Saçlarında da doğal renk görünümü ile doğal ışıltılar hayal ediyorsan sana L’Oréal Paris Casting Créme Gloss boya serisini öneriyoruz. Saçlarımıza doğal tonlarda yansımalar kazandıran bu boya, 28 şampuanlamaya kadar kalıcılık sağlıyor. Süper parlak renkleri ve doğal tonlarıyla bizim çok sevdiğimiz bu saç boyası ailesi, amonyak içermeyen bir formül ile tasarlanıyor. Diğer taraftan kutunun içinde yer alan Hindistan cevizi yağı içeren saç kremi sayesinde ise boya sonrası saçlarımız, yumuşacık ve parlak bir görünüme kavuşuyor. Saçlardaki oluşan ilk beyazlarda optimum beyaz kapama sağlayan bu saç boyası ile sen de kendini çok daha güzel hissedeceksin!

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?