Kıvırcık doğal saçlara özel saç bakımı nasıl olmalı?


Kıvırcık doğal saçlar ayrı özen ve saç bakım rutini ister. Doğuştan kıvırcık saçlara sahip olanlar çok şanslılar! Kendiliğinden göz alıcı ve özgün saç modellerine sahipler! Hacimli, gösterişli ve göz alıcı… Ancak kıvırcık saçların bu etkilerini koruması için özenle bakılması şart. Elektriklenmeler, kabarmalar ve yıpranmalar saçlarının göz alıcılığının önüne geçmesin diye, uyman gereken bakım rutinini öğrenmek ister misin?

Kıvırcık saçlara uygun ürünler kullan

Kıvırcık saçlara uygun ürünler kullan

Saç bakımı rutinini gözden geçir. Kullandığın saç bakım ürünleri mutlaka saç tipine uygun olmalı. Böylece saç bakım ürünlerinden de maksimum etkiyi sağlayacaksın. Kıvırcık saçlara sahip olduğunu göz önünde bulundurursak, saçların kuru olmaya meyillidir. Kuru veya kıvırcık saçlara özel saç bakım ürünleri tercih et. Şampuanını mutlaka, bir saç kremi ile desteklemeyi de unutma. 

Editör önerisi: Kuruyan saçlarını derinlemesine beslemek için sana önerimiz, yağ içeren saç bakım ürünleri kullanman. Bu konuda bizim favorilerimizden olan Elseve 6 Mucizevi Yağ serisinden yardım alabilirsin. Seride yer alan şampuan, saç kremi ve saç maskesi ile saçlarına yoğun nem desteği sağlayabilir, saçlarının yumuşacık, parlak olmasına yardımcı olabilirsin.

Durulanmayan bakım ürünlerinden yardım al

Günlük rutinine durulanmayan saç bakım ürünleri ekleyerek, buklelerinin gün boyu parlaklığını korumasını sağlayabilir, elektriklenmelerin ve kabarmaların önüne geçebilirsin.

mucizevi yağ amla

Buklelerinin belirgin olması için sana süper bir tavsiyemiz var! İçeriğinde Amla özü bulunan Elseve Mucizevi Yağ Amla Bukle Belirginleştirici Bakım Kremi, kıvırcık ve dalgalı saçları besliyor ve bu sayede kolay şekil vermeni sağlıyor. Aynı zamanda beslenen buklelerin bu şekilde 48 saat belirgin kalıyor. Kıvırcık saçlara sahip olanların son dönemdeki vazgeçilmez saç bakım ürünlerinden! :)

Saç maskesi kullanmaya özen göster

Saç maskesi kullanmaya özen göster

Saç bakım maskesi kullanımı genellikle göz ardı ediliyor. Oysa bu adım, saç bakım rutininin olmazsa olmazı. Buklelerinin parlak ve göz alıcı görünmesi için saçlarına haftada en az bir gün saç bakım maskesi uygula. Yukarıda da önerdiğimiz Elseve 6 Mucizevi Yağ Besleyici Saç Maskesi'ni, banyo öncesinde ya da banyoda nemli saçlarına uygulayıp 3-5 dakika kadar bekle. Ardından da saçlarını durula. İşte buklelerine bakım yapman bu kadar kolay! :)

Saçını banyoda tara

Saçını banyoda tara

Banyoda saç kremini uyguladıktan sonra geniş dişli bir tarak yardımıyla saçlarını nazikçe tarayabilirsin. Bu şekilde saçların banyo sonrasında hem daha rahat taranır, hem de daha kolay şekil verebilirsin. 

Soğuk su kullan

Saçlarının her zaman parlaması için doğru saç bakım ürünlerini kullanmanın yanında saçlarını soğuk suyla durulamaya özen göstermeni öneririz. Eğer soğuk suya dayanamam diye düşünüyorsan, en azından banyodan çıkmadan son durulamada soğuk suyu yalnızca saçlarının uç ve boy kısımlarına doğru uygulamayı deneyebilirsin.

Saçların kuruyken kestir

Saçların kuruyken kestir

Buklelerin ıslakken daha düz ve uzun bir görünümde olacağı için saçların ıslakken kestirdiğinde istediğinden fazla kesilmesine neden olabilir. Bu nedenle daima saçların kuruyken kestirmeye özen göstermelisin.

Havlu kullanma

Havlu kullanma

Diğerlerinden biraz daha farklı bir kıvırcık saç bakım önerisi ile karşındayız. Havluların sert dokuları, saç tellerinin yıpranmasına, incelmesine ve elektriklenmesine neden olabilir. Havlu yerine saçlarını pamuklu bir tişörtle kurulamayı veya kendiliğinden kurumaya bırakmayı deneyebilirsin. 

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancome.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

Tüm ürünlerde geçerli %25 indirimi kaçırma!

Kodu Kopyala