Kuaförde saç bakımı yaptırmanın saç sağlığına sağladığı 5 etki!

Kuaförde saç bakımı yaptırmanın saç sağlığına sağladığı 5 etki!

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Kabul edelim, kuaförden her çıktığımızda özgüvenimiz tavan yapıyor! :) Fön çekilmiş saçlarımızla o gün ne yaparsak yapalım kendimizi muhteşem hissediyoruz! Bir de saçlarımıza bakım da yaptırmışsak, saçlarımızın ışıl ışıl görünmesine, yumuşacık olmasına bayılıyoruz.

Kuaförde saç bakımı yaptırmanın görünümümüze etkisi tartışılmaz ama saç sağlığımıza olan etkileri de büyük. Bu etkilerini merak edenleri yazımızın devamına alalım!

1.Saçının gerçek ihtiyacını bulabilirsin

Saçlarının gerçek ihtiyacını bulduğunda saç sorunlarından kurtulabilirsin. Saçlarının sağlıksız görünmesinin nedeni, doğru bakımları uygulamamaktan kaynaklanıyor olabilir. İşte bu duruma engel olmak için bir uzmandan yardım alman şart. Kuaförün hem saçlarını hem de saç derini derinlemesine analiz eder ve doğru teşhisle saçlarının gerçek ihtiyacını bulur. Teşhisin sonucunda da saçlarının ihtiyacına uygun bakımı uygular.

2.Etkili sonuçlar alabilirsin

Kuaförünün yaptığı doğru teşhis sayesinde saçlarının gerçek ihtiyacına uygun bakımı yaptırarak etkili sonuçlar alabilirsin. Saçlarına doğru bakımı uyguluyor olsan bile, ürünleri tam olarak doğru kullanmadığın için etkili sonuçlar alamayabilirsin. Uzman kuaförün yardımıyla, doğru uygulama tekniklerini öğrenerek bakımdan en etkili sonuçları alabilirsin.

3.Saçlar yenilenir, canlanır

Saçların son zamanlarda cansız, mat görünüyorsa, yenilenmeye ihtiyacı olduğunu düşünüyorsan kuaförde bakım yapmak için ideal zaman gelmiş demektir. Saçlarına doğru bakım, profesyonel ellerden uygulanınca etkisi daha büyük oluyor.

Aslında bu durumda saçın bakımına ayrılan zamanın da etkisi var. Evde saç bakımı yaptığımızda kabul edelim işi çabuklaştırmak için elimizden geleni yapıyoruz. Ancak kuaförde bakım yaptırdığımız saç uzmanları saç bakımının etkili olabilmesi, saçlarının yenilenmesi, canlanması için derinlemesine bakım uygularlar. Böylece saçların sağlıklı, capcanlı görünür!

Editör önerisi: Saçlarına çok hızlı bir bakım yaptırıp saçının çabucak parlak görünmesini istiyorsan sana Kérastase K Water bakımını öneriyoruz. K Water’ın Lamellar teknolojisi ile içerisindeki moleküller suyla temas ederek aktif hale geliyor ve tüm saçı sadece 8 saniyede ultra ince bir tabaka halinde kaplıyor. Böylece bakım sonunda saçlar su gibi akışkan ayna gibi parlak oluyor! Hem de çok hızlı bir işlemle!

4.Uzun vadede etkisi

Uzun vadede de kuaförde saç bakımı yaptırdıkça ve uzman kuaförünün önerdiği saç bakım ürünlerini evde de düzenli kullandıkça saç sağlığına etkisini görebilirsin. Uzman kuaförün saçlarının ihtiyacı olan bakımı çok iyi bildiği için sana uygun ürünleri, nasıl kullanman gerektiğini açıklar. Böylece bakım evde de devam eder. Aynı zamanda saç bakımının etkisini uzun vadede görebilmek için düzenli olarak kuaförde bakım yaptırman da şart.

5.Saçların mevsim geçişlerinden etkilenmez

Malum mevsim geçişlerinde saçlarımız da vücudumuzun geri kalanı gibi bu durumdan etkileniyor. Cansızlaşıyor, kırılıyor, matlaşıyor, hatta zayıflıktan dökülmeye bile başlıyor. İşte bu duruma önceden müdahale edip doğru bakımı uygulayarak saçlarının mevsim geçişlerinden etkilenmemesini sağlayabilirsin. Düzenli olarak kuaförde bakım yaptırmayı alışkanlık haline getirdiğinde, her türlü saç sorununa karşı önlem almış olursun ve mevsim geçişleri gibi dönemlerde saçların zarar görmeden bu dönemi atlatabilirsin.

Editör önerisi: Eğer saçların uzunsa ve son dönemde sıklıkla kırılıyorsa, bu nedenle sağlıklı uzayamıyorsa sana önerimiz Kérastase Resistance Extentioniste serisi. Bizim de kullandığımız ve sonuçlarından da çok memnun kaldığımız bu bakım sayesinde uzun saçların mükemmel görünecektir. Extentioniste serisini nasıl kullandığımızı merak ediyorsan hemen buraya tıklamalısın!

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?