Makyajını Gün İçinde Tazelemenin Pratik Püf Noktaları

Makyajını Gün İçinde Tazelemenin Pratik Püf Noktaları

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Gün içinde nerede olursan ol, çanta rahatça taşıyabileceğin bu makyaj malzemeleri ile pratik bir şekilde makyajını tazelemenin püf noktalarını anlatıyoruz!

Kimi günler diğerlerine oranla çok daha yoğun ve koşuşturmaca içinde geçebiliyor. İster ofis makyajında istersen de günlük makyajında, eğer uzun bir gün geçiriyorsan bazı anlarda makyajını tazelemen veya makyajını geceye uyarlaman gerekebilir. İşte bu yazımızda sana, çantanda fazla yer kaplamayacak ve aynı zamanda da makyajını pratik bir şekilde tazelemeni sağlayacak önerilerimiz olacak. Aşağıdaki önerilerden ilham alarak gündüz makyajını gece makyajına dönüştürebilir, günün ikinci yarısında da harika görünebileceksin.

Fondötenine güven

fondötenine güven

Yoğun geçecek bir gün için kapıcılığına ve en önemlisi kalıcılığına güvendiğin bir fondöteni tercih etmelisin. L'Oréal Paris Infaillible Fresh Wear Fondöten yorumlarına bakacak olursak bu fondöten gün boyu ciltteki fresh görünümünü koruyor ve nefes alan yapısı sayesinde yüzde çok rahat bir şekilde kullanılıyor. Loreal fondöten neme, maskeye hatta fırtınaya karşı koruma sağlıyor ve gün içinde ciltteki kusursuz görünümünden ödün vermiyor. Orta-yüksek kapatıcılığı olan Infaillible Fresh Wear Fondöten içeriğindeki E vitamini sayesinde antioksidan etki yaratarak cildinin daha pürüzsüz görünmesine yardımcı olur. Sabah evden çıkmadan bu fondöteni cildine uygulayarak gün boyu kusursuz görünmeyi başarabilirsin. Dilersen çantana Loreal fondöteni atıp ihtiyaç duydukça cildindeki kusursuzluğu tazeleyebilirsin.

Kapatıcını çantandan ayırma

Kapatıcını çantandan ayırma

Kapatıcının tek başına ne kadar çok iş gördüğünü bilirsin. Ten makyajını yenilemek, gün içindeki yorgunluğun yüzünden beliren göz altı halkalarını gidermek istediğinde kapatıcı imdadına yetişecek. L'Oréal Paris Infaillible More Than Concealer kapatıcısını çantana at ve gerisini düşünme! Gün içinde ten makyajının tazeliğini kaybettiğini düşündüğün anlarda ufak dokunuşlarla tazele. Tüm yüze uygulanabilir olması sayesinde Loreal kapatıcını istersen kontür makyajında da kullanabilirsin.

Bir allık ile yapamayacağın şey yok

Bir allık ile yapamayacağın şey yok

Renkli allıklar ten makyajının en büyük kurtarıcılarından. Allıklarını cildini daha parlak, aydınlık, renkli ve canlı göstermek için kullanabilirsin. En son allık trendlerine baktığımızda allık ile kontür yapma, allık ile göz makyajı gibi farklı farklı makyaj tekniklerini görüyoruz. Sen de en iyi allıklardan olan L'Oréal Paris Melon Dollar Baby allığını çantaya at ve gün boyu enerjini en yüksek seviyede göster. Her cilt rengine uyan ve yüzde mat, ince bir bitiş sağlayan bu allığı yılın her günü kullanabilirsin.

Kirpiklerini uzatarak enerjik görün

Kirpiklerini uzatarak enerjik görün

Günün yorgunluğu üzerindeyken, sen enerjini toplamak için arka arkaya kahve içerken, aynı enerjik görünümü makyajında da yakalayabilirsin. Kirpiklerini uzatarak gözlerini daha açık ve enerjik görünebilirsin. Belirgin ve iddialı kirpikler, gözlerini olduğundan daha büyük gösterecek. L'Oreal Paris Telescopic Carbon Siyah Maskara'yı uygulamak hem çok pratik hem de kirpikleri uzun göstermek konusunda çok başarılı. Teleskopik uzun kirpik görünümü yaratan maskara, ilk dokunuşta dahi kirpiklere ekstra uzun bir görünüm kazandırır, karbon siyah pigmentler sayesinde bakışlarını daha iddialı bir hale getirir.

Aydınlatıcı ile ışılda

Aydınlatıcı ile ışılda

“Çantandan ayırmadığın makyaj malzemen nedir?” diye sorsalar muhtemelen aydınlatıcımız ilk sıralarda gelir. Gün içinde tüm yoğunluğu ve yorgunluğu üzerimizden atmak için birkaç aydınlatıcı dokunuşundan daha iyisi olamaz. Anında ışıldamanı sağlayacak, parmaklarınla kolayca uygulayıp enerjik görünebileceğin bir likit aydınlatıcı önerimiz var: L'Oreal Paris Glow Mon Amour Likit Aydınlatıcıyı mutlaka denemelisin. Dilersen likit aydınlatıcını fondöteninle karıştırarak daha aydınlık ten makyajının temellerini atabilir veya elmacık kemiklerine uygulayarak yüz hatlarını belirginleştirebilirsin.

Aynaya bakmadan sürülecek bir rujun olmalı

Aynaya bakmadan sürülecek bir rujun olmalı

Gün içinde ruj yenileme adımı bazen zorlayıcı olabiliyor. Hatta bazen öyle anlar oluyor ki yenilemek yerine kalan rujumuzu bir peçete ile silip güne rujsuz devam edebiliyoruz. İşte bu noktada çantanda, aynaya bakmadan kolayca sürebileceğin nude tonlarda bir rujun varlığına teşekkür edeceksin. L'Oreal Paris Color Riche Saten rujların yapıları son derece yumuşak ve kolay sürülebilir olduğu için aynaya bile ihtiyaç duymadan gün içinde dilediğin anda rujunu yenileyebilirsin. Bizim nude renk önerimiz de her cilt rengine ve her makyaj stiline istisnasız yakışan no: 214!

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?