Özel Gün Makyajı: En İyi Kapatıcılığı Nasıl Elde Edebilirsin?

Özel Gün Makyajı: En İyi Kapatıcılığı Nasıl Elde Edebilirsin?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Cildindeki kusurları gizlemek için yüksek kapatıcılığa sahip bir fondöten arıyorsan ve özel gün makyajlarında kusursuz bir görünümün peşindeysen, sana en iyi kapatıcılığı nasıl elde edebileceğini anlatıyoruz!

Ciltteki kusurlar bazen hepimiz için ekstra kaygı verici olabiliyor. Özellikle de özel gün makyajlarında bu kusurları tamamen gizlemek için normalden daha fazla efor sarfedebiliyoruz. Cildindeki sivilce ve akne izleri, kahverengi lekeler, koyu halkaları gizlemek aslında sandığından daha da basit. Hatta dövmeleri kapatmak bile! Sadece doğru ürünü seçmen yeterli. İşte bu yazımızda sana, özel gün makyajlarında en iyi kapatıcılığı nasıl elde edebileceğini anlatıyoruz.

Cilt kusurları nasıl gizlenir?

Özel Gün Makyajı: En İyi Kapatıcılığı Nasıl Elde Edebilirsin?_1


Cildimizdeki kusurlar, sivilce ve akne izleri, koyu halkalar, kahverengi lekeler ve kızarıklıklar hep gizlemek istediğimiz, özellikle de özel günlerde, düğün ve mezuniyet makyajlarında önümüzde bir engel. Yoğun kapatıcılığa sahip ürünleri bu kusurların üzerine kat uygulamak, bazen olduklarından daha da belirgin hale gelmelerine sebep olabiliyor. Halbuki, ten makyajını, cilt kusurlarına odaklı doğru ürünler kullanarak yaptığında ne kadar çok şeyin değişeceğini bilmelisin.

Özel Gün Makyajı: En İyi Kapatıcılığı Nasıl Elde Edebilirsin?_2


Makyajına başlamadan önce, cildindeki kusurlara uygun bir şekilde bakım rutinini uyguladığına emin olmalısın. Bununla beraber, yanlış ürün tercihlerinin, cilt kusurlarının daha kötüye gitmesine sebep olabileceğini de unutma. Sana önerimiz, cilt tipin ve cilt kusurun nasıl olursa olsun, özellikle özel gün makyajlarında ten makyajına başlamadan önce cildini nemlendirmen. Bunun için Vichy’nin tüm cilt tipleri için uygun olan Minéral 89 nemlendirici bakımını uygulaman. Nemlenen cildinde, yüksek kapatıcılığa sahip fondötenlerin çok daha iyi duracağına emin olabilirsin.

Editörün Önerisi: Eğer göz çevrendeki morluklardan, koyu halkalardan ve torbalanmadan şikayetçiysen, Vichy'nin Minéral 89 Göz Çevresi Bakımı'nı kesinlikle denemelisin! Bu harika ürünü deneyip incelediğimiz

bu makalemize

göz atmayı unutma.

Mezuniyet makyajında yüksek kapatıcılık

Özel Gün Makyajı: En İyi Kapatıcılığı Nasıl Elde Edebilirsin?_3


Eğer cildinde sivilce ve akne izlerinden şikayetçiysen, bu durum nasıl bir mezuniyet makyajı yapacağın ve cilt kusurlarını nasıl gizleyeceğin konusunda seni endişelendiriyorsa, rahat bir nefes alabilirsin. Sana aradığın yüksek kapatıcılığı tek seferde verecek, yüzünde asla maske gibi durmayacak ve tüm cilt kusurlarını gizleyip uzun süre kalıcılığını koruyacak bir ürün önerimiz var: Vichy’nin Dermablend fondöteni ile cildinde canını sıkan tüm kusurları tek hamlede gizleyebilirsin.

Özel Gün Makyajı: En İyi Kapatıcılığı Nasıl Elde Edebilirsin?_4


Vichy Dermablend fondötenin içerisindeki %100 saf mineraller, bitkisel yağlar ve gliserin sayesinde, yüksek bir kapatıcılık elde edebilir, doğal bir bitiş sağlayabilir aynı zamanda da cildinin doğal bir şekilde nemlenmesini sağlayabilirsin. Vichy Dermablend fondöteni mezuniyet makyajı gibi özel günlerde kullandığında, gece boyu kusursuz görünümün keyfini çıkarabilirsin. Artık cildinle ilgili endişelerin geride kaldı!

Gelin makyajında yüksek kapatıcılık

Özel Gün Makyajı: En İyi Kapatıcılığı Nasıl Elde Edebilirsin?_5


O beklenen gün geldi ve düğün gününde nasıl bir gelin makyajı yaptıracağını düşünüyorsun! Eğer aklının bir köşesinde, gelin makyajının önünde duran cilt kusurların seni rahatsız ediyorsa, yine harika bir önerimiz var. Gelin makyajında yüksek kapatıcılık elde etmek istiyorsan, hem doğal bitişli hem de cildindeki tüm kusurları gizleyecek bir fondöten kullanmalısın. Özellikle yağlı ve problemli bir cilde sahipsen, akne, sivilce gibi kusurları gizlemek istiyorsan, sana önerimiz Vichy 3 Boyutlu Düzeltici Fondöten.

Özel Gün Makyajı: En İyi Kapatıcılığı Nasıl Elde Edebilirsin?_6


Ciltteki renk eşitsizliğini, lekeleri ve akne gibi diğer kusurları çok doğal bir şekilde gizleyen bu fondöten, maske etkisi yaratmıyor. İçerisindeki salisilik asitin anti-bakteriyel özelliği ile bakterilerden ve ölü deriden arındırıyor. Düzenli kullandığında da cildinin günden güne kusurlara etki edip, azalmalarına yardımcı oluyor.

Özel durumlarda dövme nasıl kapatılır?

Özel Gün Makyajı: En İyi Kapatıcılığı Nasıl Elde Edebilirsin?_7


Gelelim özel günlerde üzerini kapatıp gizlemek istediğin dövmelerine. Özellikle bir görüşmesine gittiğinde, dövmelerini anlık olarak gizlemek isteyebilir fakat bunun için hangi ürünü kullanacağını bilmiyor olabilirsin. Bu durumda dövme bile kapatacak kadar güçlü kapatıcılıkta bir fondöten, işine çok yarayacak.

Vichy’nin Dermablend fondöteni, dövme gizlemekte de çok usta. Eğer dövmelerini bazı özel durumlarda gizlemek istiyorsan, bir makyaj süngeri ile Dermablend fondöteni uygulayabilirsin. Gün boyu kalıcı olacağı için de seni yarı yolda bırakmayacağına emin olabilirsin.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?