​Saç bakımının en doğal hali: Botanik bitkiler


Tükettiğimiz gıdalardan giydiklerimize, cilt bakımından saç bakımına kadar artık her yerde doğaya dönüş yaşıyoruz! Organik gıdalar tüketmeye, geri dönüşüme önem verip yeşile daha çok sahip çıkmaya çalışıp, sağlıklı yaşamak için çaba sarf ediyoruz. Böyle bir ortamda saç bakımında da doğadan yararlanmamak olmaz! Doğanın bize sunduğu bitkilerle saçlarının en güzel haline ulaşabilirsin!

Peki, hangi bitki, hangi saç sorunlarını hedefliyor?

SARDUNYA

Saçların boyalıysa ve mat görünüyorsa, parlak ve renkli bir çiçek olan sardunya çiçeğinden elde edilen yağı içeren saç bakım ürünlerini kullanabilirsin. Sardunyanın yağı saçları parlatmak, saç renginin daha ışıltılı ve canlı görünmesini sağlamak için idealdir!

ASPİR

Cilt bakımında cildin yumuşak ve pürüzsüz olması için kullanılan, lipid bakımından zengin aspir, saç bakımında da kuru saçların derinlemesine beslenip, ipeksi bir yumuşaklığa sahip olması için kullanılır. Bir tür şeker portakalı olan aspir yağı, antik Mısırlılar tarafından besleyici özelliği için kullanılırdı. Kuru ve sert saçların varsa aspir yağı içeren saç bakım ürünleri eminiz ki senin kurtarıcın olacak!

KİŞNİŞ

Hem kadınların hem de erkeklerin muzdarip olduğu saç dökülmesien güçlü botanik bitkilerden, Omega-6 kaynağı olan kişniş tohumu yağı ise güçsüz, zayıf, dökülen saçları güçlendirmek ve canlandırmak konusunda mucizevi bir özelliğe sahip! Saçı kökten uca güçlendirir ve dökülmelere karşı korur.

Saçların zayıf ve dökülmeye eğilimli ise kişniş tohumu yağı içeren saç bakım ürünlerini kullanmanı öneririz.

Çok yakında bir sürpriz seni bekliyor!

Bu sene daha fazla botanik içerikli ürün bizi bekliyor! Özel botanik bitkileri saçlarımıza taşımamızı sağlayacak bu yepyeni saç bakım ürünleri silikonsuz, parabensiz ve renksiz formüllere sahip. Sürdürülebilir yaşama destek olan ürünlerin şişeleri ise tamamen doğa dostu, %100 geri dönüşümlü! Farklı saç sorunlarına, doğal çözümler sunacak bu besleyici terapi çok yakında bizlerle! Biz “doğaseverler" için süper bir haber değil mi?

Doğanın ve saçlarının en iyi hali için botanik bitkilerle saç bakımını keşfetmeye varım diyorsan bizi takipte kalmaya devam et!


Photo credit: stock.adobe.com

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancôme.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

HerkesiçinGüzellik’e katıl ve %25 indirimi kaçırma!