Pumpkin Cilt Bakımı Nedir?


TikTok cilt bakımı trendleri yine ve yine şaşırtmaya devam ediyor. Son günlerin popüler trendlerinden pumpkin cilt bakımı ise tıpkı sihirli Sindirella evreninde yaşıyormuş hissi sunan parlak ve canlı bir ten görünümü vadediyor! Peki, acaba bu vaadini gerçekten de yerine getirebiliyor mu?

Viral cilt bakımı trendlerinin en renkli ve farklı üyesi: Pumpkin cilt bakımı! Sindirella bakımı ya da pumpkin peeling olarak da anılan ve TikTok kullanıcılarını etkisi altına alan bal kabağı cilt bakımı, deneyenlere göre cildin yenilenme döngüsünü nazikçe hızlandırıyor. Böylece çok daha canlı ve pürüzsüz bir cilt görünümünün önünü açıyor. Pumpkin cilt bakımı yorumlarımızı merak ediyorsan, bizi takip et!

Pumpkin Cilt Bakımı Nedir?

Pumpkin Cilt Bakımı Nedir?

Pumpkin cilt bakımı, cildi ölü hücrelerden arındırmak ve nem dengesini desteklemek amacıyla uygulanan bir cilt bakım işlemi. Bu teknik, cildin yenilenme döngüsünü hızlandırmayı hedefliyor. Cildi ölü derilerden arındırma prensibiyle uygulanan pumpkin cilt bakımı, gücünü özel içeriğinden alıyor.

Pumpkin Cilt Bakımı Hangi Bileşenlerden Oluşur?

Pumpkin cilt bakımının içeriği, doğal ve besin bileşenleri olmak üzere iki farklı kategoriye ayrılıyor. Adını bal kabağı özünden alan pumpkin peeling’in doğal bileşenleri A vitamini türevleri, mayalanmış enzimler ve salisilik asit olarak sıralanıyor. Besin bileşenleriyse omega asidi, mineraller ve çeşitli vitaminlerden oluşuyor.

Editörün Önerisi:  Eğer sen de salisilik asidin gücünden faydalanmak istiyorsan, Garnier Saf & Temiz Yağlanma Ve Pürüzlere Karşı 3'ü 1 Arada Yüz Temizleme Jeli’ni deneyebilirsin. Maske olarak da uygulanabilen; salisilik asit, okaliptüs özü ve beyaz kil içeren formülüyle daha yumuşak bir cilt görünümü sunan bu yüz temizleyici, aşırı parlama sorununun önlenmesine de yardımcı oluyor.

Pumpkin Cilt Bakımı Ne İşe Yarar?

Pumpkin Cilt Bakımı Ne İşe Yarar?
  • Pumpkin cilt bakımı trendi ciltte biriken ölü yüzey hücrelerini arındırmaya ve cilde yumuşak ve pürüzsüz bir görünüm kazandırmaya yardımcı oluyor.

  • Siyah nokta ve cilt lekesi gibi hafif cilt kusurlarının görünümlerinin azaltılmasına destek sağlıyor.

  • İnce çizgi görünümlerini hafifletmeye ve neme doymuş dinamik bir cilt görünümü sunmaya yardımcı oluyor.

Editörün Önerisi: Siyah nokta ve genişlemiş gözenek görünümü gibi cilt kusurlarına karşı elini güçlendirmek istiyorsan, Garnier AHA + BHA Kömür Cilt Kusurları Karşıtı Serum tam senlik! Yüzde 4 oranında AHA, BHA, niasinamid ve kömür içeren bu etkili serum pürüzsüz ve eşit bir cilt görünümüne ulaşmaya yardımcı oluyor.

Pumpkin Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Pumpkin Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?
  • Pumpkin cilt bakımı uygulamasının ilk adımında detaylı bir yüz temizleme işlemi uygulanıyor. Cildin kir, yağ ve ölü yüzey hücrelerinden arındırılması amacıyla masaj yapılarak uygulanan cilt temizliğinin ardından pumpkin peel cilt bakımı işlemine geçiliyor.

  • Farklı besin içerikleri ve doğal içeriklerle hazırlanabilen pumpkin peeling cilde uygulanıyor ve yaklaşık olarak 10-15 dakika bekletiliyor. “Pumpkin peel cildi soyar mı?” diyorsan, için rahat olabilir. Çünkü pumpkin peel işleminin cildi soymadan nazik şekilde arındırdığı belirtiliyor.

  • Cilt arındırıldıktan sonra cilt tipine uygun bir nemlendirici kullanılarak bal kabağı cilt bakımı işlemi sonlandırılıyor.

Editörün Önerisi: Sen de cildine tek seferde yoğun bakım yüklemesi yapmaya ne dersin? Garnier Retinol Kağıt Yüz Maskesi cilde onarıcı ve yenileyici bakım ve antioksidan desteği sağlıyor. Hatta ince çizgi görünümünü azaltmaya da yardımcı oluyor.

Pumpkin Cilt Bakımı Hangi Cilt Tipleri için Uygundur?

Pumpkin Cilt Bakımı Hangi Cilt Tipleri için Uygundur?

Pumpkin cilt bakımının tüm cilt tipleri için uygun olduğu belirtiliyor. Bununla birlikte özellikle nem kaybı yaşayan, akne ve cilt tonu eşitsizliği gibi sorunların görüldüğü ciltler için ideal bir tercih olarak görülüyor. Üstelik pumpkin cilt bakımı dört mevsim uygulanabiliyor. Cildin üst katmanındaki ölü yüzey hücrelerinin arındırılmasını sağlayan pumpkin cilt bakımının uygulama sıklığı ise cilt tipine göre farklılık gösteriyor. Cilt bakımı merkezlerinde de sık tercih edilen uygulamalar arasında bulunan pumpkin cilt bakımı fiyatları işletmeler özelinde farklılık gösteriyor.

Editörün Önerisi: Cilt bakımı rutinine farklılık ve renk katacak trendler ya da ürünler ilgini çekiyorsa, Garnier Aktif Saf & Temiz Fırçalı Yüz Temizleyici’yi denemek isteyebilirsin. Bu yüz temizleyicinin formülünde yer alan salisilik asit ciltte yağ dengesi sağlıyor ve ölü yüzey hücrelerini arındırıyor. Özel fırçası da yüzü nazikçe temizliyor. Fırçanın ciltte yarattığı etkili temizlik hissine biz bayıldık!

Cildine biraz parlaklık ve pürüzsüzlük etkisi kazandırmak istiyorsan pumpkin cilt bakımı yaptıranlar kervanına katılabilir ya da kendin için etkili bir cilt bakımı rutini yaratabilirsin. Bizim önerilerimiz belli, denemesi ise senden!

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Seni daha yakından tanıyarak ilgini çekecek içerikleri sana önerebiliriz!