Cildin İçin En İyi Kolajen İçeren Kremler

Cildin İçin En İyi Kolajen İçeren Kremler

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Kolajen, cildimizin yapı taşlarındandır. Cildimizin sıkı, dolgun görünmesini sağlar. Ancak zaman içerisinde cildimizdeki kolajen miktarı azalmaya başlar. Böylece ciltte sarkmalar, kırışıklıklar, çizgiler ortaya çıkıyor. Kolajen seviyesini artırarak kırışıklıklarını engelleyebilir, cildinin çok daha genç, ışıl ışıl ve esnek olmasını sağlayabilirsin.

Peki kolajen üretimini nasıl artırabilirsin? İşte tam da bu noktada cilt bakımı ürünleri devreye giriyor! Cildi sıkılaştıran, kırışıklıkları azaltan cilt bakım ürünleri kullanarak daha genç bir görünüm elde edebiliriz! Şimdi, bizim favorimiz olan, kolajen üretimine destek olan bu yaşlanma karşıtı kremleri keşfetmeye var mısın?

Kolajen krem nedir?

Kolajen krem nedir?

Favori kremlerimize geçmeden önce kolajen kremlerinin ne olduğundan bahsedelim. Kolajen içeren kremler, sıkılık kaybı, kırışıklıklar, ince çizgiler gibi yaşlanma belirtilerine karşı etkili, kolajen üretiminin artmasına destek olan kremlerdir. Kolajen, yalnızca vücudumuzda bulunan bir protein olduğundan, içinde kolajen olan kremler, kolajen üretimini destekleyici özelliktedirler.

Yani kolajenli krem, aslında kolajen üretimine destek olan, yaşlanma belirtilerine engel olan kremler demektir. Kısacası kolajen içerikli kremler denildiğinde aklına, içinde kolajen olan kremler değil, kolajen üretimini hızlandıran içeriklere sahip ürünler gelmeli.

Kolajen Üretimini Destekleyen Kremlerden Favorilerimiz:

Kolajen üretimini hızlandıran, kolajen etkili kremler arasında Herkesicinguzellik editörleri olarak bizlerin de favorisi olanlar var. İşte kullanıp memnun kaldığımız bu kremler!

Vichy Liftactiv Collagen Specialist Krem

Vichy Liftactiv Collagen Specialist Krem

En iyi kolajen içeren kremler listemize Vichy Liftactiv Collagen Specialist Krem ile başlıyoruz. En iyi kolajen kremlerinden olarak bilinen bu krem, Peptitler ve C Vitamini içeriyor. Peptitler ciltte pürüzsüz bir görünüm sağlıyor, C Vitamini ise kolajen sentezine yardımcı oluyor, cilde ışıltı veriyor. Böylece bu krem, cildi nemlendirirken yaşlanma belirtilerine karşı savaşıyor ve cilt daha genç bir görünüme kavuşuyor.

Vichy Liftactiv Collagen krem kullananlardan olarak en sevdiğimiz kremlerden diyebiliriz. Bu kremle beraber cildimiz daha ışıltılı görünüyor ve daha sıkı dokuda. Cildimizin ihtiyacı olan kolajen desteğini LiftActiv Collagen Specialist ile sağladık diyebiliriz! :)

L’Oréal Paris Revitalift Lazer X3

L’Oréal Paris Revitalift Lazer X3

Favori ürünlerimizi denemeden önce araştırma yaparken Loreal kolajen krem olarak internette birçok arama yapıldığını, Loreal kolajen krem kullananların yorumlarını gördük. Bahsettikleri bu krem, aslında L’Oréal Paris Revitalift Lazer X3 Gündüz ve Gece Kremi. L’Oréal Paris Revitalift Lazer X3 Gündüz Kremi, Hyaluronik Asit ve Pro-Xylane içeriği ile kırışıklıkları azaltıyor, cilt dokusunu düzeltiyor ve cildi sıkılaştırıp sarkmaları toparlıyor.

L’Oréal Paris Revitalift Lazer X3 Gece Kremi ise kırışıklıklara etki ederken, cildin koruyucu katmanını güçlendiriyor. Böylece cildi dış etkenlere karşı koruyor.

SkinCeuticals Triple Lipid Restore 2:4:2

SkinCeuticals Triple Lipid Restore 2:4:2

Yaşlanma karşıtı bakım kremi Triple Lipid Restore 2:4:2 krem de bizim favorilerimizden.  Cildin dış savunma bariyerini güçlendiriyor, doğal onarım mekanizmasını destekliyor ve yaşlanma belirtilerine karşı cildi besliyor. Özellikle cilt dolgunluğu ve gözenek görünümüne katkı sağlıyor. Hafif ve hızlı emilen bir dokusu var. Nem kaybına karşı da 24 saat koruma sağlıyor. Yani bizce kuru ve yaşlanma olan ciltler için ideal kremlerden!

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?